Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakaz palenia węglem i drewnem w Krakowie
Autor Wiadomość
D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2020-01-07, 23:53   Zakaz palenia węglem i drewnem w Krakowie

Niech mi ktoś wyjaśni, jak dokładnie działa wspomniany w tytule zakaz. Zwłaszcza interesuje mnie, czy nikt nie znajduje się w takich warunkach, że musi łamać ten zakaz, bo nie ma innej możliwości ogrzewania swojego mieszkania. Jeżeli nikt nie znajduje się w takich warunkach, to jak to zostało osiągnięte? Jeżeli jednak niektórzy znajdują się w takich warunkach, to czy łatwo mogą na tej podstawie uniknąć kary? I jeszcze mnie interesuje, jakie są powody chęci łamania tego zakazu w sytuacjach, kiedy człowiek ma możliwość go nie łamać.
Ostatnio zmieniony przez D.M. 2020-01-07, 23:56, w całości zmieniany 1 raz  

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2020-01-08, 20:48   

Przy wymianie ogrzewania można się było starać o dofinansowanie na wymianę paleniska.
Zakaz palenia będzie obowiązywać od września

https://krakow.naszemiasto.pl/tag/wymiana-palenisk

Połykaj z Surri

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2020-01-08, 23:12   

Surri napisał/a:
Zakaz palenia będzie obowiązywać od września

Pomyliłaś czas. Obowiązuje od września 2019 roku.

Zrozumiałem to wszystko trochę lepiej z pierwszego z podanych w linku artykułów. Ale rozumiem tak, że z różnych przyczyn organizacyjnych niektórzy naprawdę nie mogą wymienić pieców. To co, mieszkańcy budynków z takimi piecami, w których nie da się opalać bez paliwa stałego, są zobowiązani do siedzenia zimą bez ogrzewania? Czy jednak nie są zobowiązani?

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2020-01-12, 13:02   

Nie wiem jakie przyczyny masz na myśli :) .

Pomyślałam o totalnym braku środków finansowych, może wtedy można liczyć na wsparcie MOPSu?

Połykaj z Surri

Degon 
Veg przez duże V

Wysłany: 2020-01-12, 14:32   

Ku*wa, prawie się oblałem kawą.

Odrealnienie od rzeczywistości adminki (np. w kwestii kosztów przerabiania i różnic w opłatach comiesięcznych ogrzewania domu węgla a np. prądem – nie wszędzie jest gaz; no oki jeszcze jest nieco tańszy olej) - na miarę Marii Antoniny, która usłyszawszy informację o głodujących chłopach, którzy nie mają co jeść, gdyż brakuje im chleba doradziła im: „To niech jedzą ciastka! ... (choć to fejkowa anegdotka, ale bawi)

I oczyyyywiećie że MOPS pomoże XD . I przez 50 lat wyrównuje comiesieczne różnice w ogrzewaniu węglem a np. prądem (panelami słonecznymi to se można podgrzać wodę w lecie w kranie co najwyżej - choć pewnie ekozieloni lewicowcy pewnie zazdziwieni tym info)

I oczywiście, że problem może dotyczyć tylko tych z problemem TOTALNYM braku środków finansowych. Bo przecież dla wszystkich innych wysupłacie tych marnych kilkudziesięciu tysięcy, zwiększone opłaty za ogrzewanie do końca życia to żaden problem nie powinien być (zresztą zawsze możną se wsiąść udział w teleturnieju w - i cóż że pisowskiej- telewizji XD ).

Ale i tak fajnie że pomyślałaś o środkach finansowych. (choć słyszę frazę „środki finansowe” to prawie dostaję sraczki; a i trochę ze środkiem dupy mi się kojarzy).

Tak, zgadłaś właśnie chodzi o pieniądze (a nie np. o żelowe gumisie)

(choć papierologia przy staraniu się o dofinansowanie – w zależności od miasta – kilkadziesiat procent, jest też na wysokim poziomie lewicowego zidiocenia, no ale to już taka cech tego urzędniczego chorego kraju).

*autor tegoż genialnego palindromu pozostaje nieznany
Ostatnio zmieniony przez Degon 2020-01-12, 14:32, w całości zmieniany 1 raz  

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2020-01-12, 17:28   

W artykule chodziło o inne problemy, niż środki finansowe: czasem trudno uzyskać zezwolenie właściciela nieruchomości na przeróbkę urządzeń, przy czym czasem bywa w ogóle trudno zrozumieć, kto jest właścicielem lub jak do niego się zwrócić. Jeszcze wygląda na to, że możliwa jest taka sytuacja, gdy właściciel nie bardzo się przejmuje tą kwestią i nie mieszka w tym swoim budynku, ale ogrzewać się muszą ci, którzy tam mieszkają.

Rozumiem narzekania Degona. Zrozumiałem też motywację niektórych palących węglem (wcześniej nie wiedziałem, że w niektórych sytuacjach to jest tańsze).

Natomiast wciąż nie rozumiem takiego. Załóżmy, że ktoś mieszka w takim budynku, w którym nie da się ogrzewać inaczej, niż zakazanym środkiem ogrzewania. Przyczyny mogą być różne, przy czym winy mieszkańca może nie być. Czy ze strony tego mieszkańca ogrzewanie mieszkania będzie działaniem nielegalnym? Jeżeli tak, to jak władza proponuje mu rozwiązać ten problem?

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 81 razy
Wysłany: 2020-01-13, 15:16   

Degon napisał/a:
(panelami słonecznymi to se można podgrzać wodę w lecie w kranie co najwyżej - choć pewnie ekozieloni lewicowcy pewnie zazdziwieni tym info)

masz na myśli instalacje fotowoltaiczne?
bo jeśli tak, to
pffffHAHAHAHAHA :megapolew:

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2020-01-14, 12:56   

orzechova napisał/a:
pffffHAHAHAHAHA

Wyraź myśl konkretniej.

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 81 razy
Wysłany: 2020-01-14, 14:19   

fotowoltaika może być wydajnym źródłem energii dla gospodarstwa domowego.

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2020-01-15, 10:30   

Ok.

Odpowiedz do tematu