Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dezodoranty, perfumy, antyperspiranty.
Autor Wiadomość
Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2015-06-02, 10:15   Dezodoranty, perfumy, antyperspiranty.

Jak w temacie, wytwarzacie coś?

Połykaj z Surri

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 81 razy
Wysłany: 2015-06-02, 14:03   

pani Adminowo, chyba był gdzieś taki temat :) w którym pisałam o swoim dezodorancie z oleju kokosowego, sody oczyszczonej i mąki ziemniaczanej. Który jest bardzo dobry, chociaż może paproszyć czarne koszulki. W ramach antybakteryjnego środka testowałam też roztwór chlorku magnezu [oliwka magnezowa]
"Jak zrobić oliwę magnezową? Użyjemy na naszą pierwszą oliwkę 1 części chlorku magnezu i 2 części wody. Niektóre przepisy proponują stosunek 1:1, jednak na początek dopóki nasza skóra nie jest przyzwyczajona proponuję zrobić ją nieco słabszą.

Potrzebujesz:

100 gram chlorku magnezu CZDA

200 gram (czyli 200 ml) czystej wody (najlepiej destylowanej, do nabycia na stacjach benzynowych)

mały garnuszek do podgrzania wody

plastikową słomkę (lub łyżeczkę z plastiku lub drewna)

małą szklaną miseczkę lub słoiczek

pustą dobrze umytą buteleczkę spray

Otrzymamy z tego 300 ml oliwy magnezowej, można zrobić przepis z połowy składników. Jak nietrudno zauważyć w przepisie nie ma ani grama oliwy! Otrzymany płyn ma jednak konsystencję oliwy, zaś gdy rozsmarujemy go na skórze poczujemy tłustawy poślizg jak po dziecięcej oliwce. "

[URL=http://www.akademiawitalnosci.pl/jak-tanio-i-skutecznie-uzupelnic-w-organizmie-magnez-robiac-z-niego-dezodorant-za-2-zl/
]o tu tu[/URL]

czeba kupić chlorek magnezu czysty do analizy w chemicznym albo na allegro- ja jak biorę z allegro to kupuję też witaminę C, sodę oczyszczoną i takie gadżety ;)

seb 
Veg przez duże V

Wysłany: 2015-06-02, 17:31   

Surri napisał/a:
Jak w temacie, wytwarzacie coś?

żuję goździki, przetestuj na Tafficie niech żuje a Ty sprawdź czy działa rozprzestrzeniająca się woń :)

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2015-06-02, 20:24   

Taffit kiedyś zjadł goździka w sensie, że kwiatka. Woni nie pamiętam ;)

Połykaj z Surri

Swabella357 
Mały Veg

Wysłany: 2020-06-28, 15:24   

Czy znacie jakieś sklepy, w których mogę kupić już gotowe takie kosmetyki? Chciałabym przerzucić się na vegan antyperspirant

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2020-06-28, 15:31   

A czy koniecznie antyperspirant? Czy nie wystarczy dezodorant?

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 81 razy
Wysłany: 2020-06-29, 12:42   

Swabella357, w Rossmannie na bank znajdziesz wegański antyperspirant. Sprawdź ichnie marki: Isana, Alterra- są atrakcyjne cenowo, na wyższych półkach też z pewnością coś będzie :)

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 50 razy
Wysłany: 2020-06-29, 15:22   

D.M. napisał/a:
A czy koniecznie antyperspirant? Czy nie wystarczy dezodorant?

Wolę antyperspirant niż dezodorant.

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2020-06-30, 20:17   

arahja napisał/a:
Wolę antyperspirant niż dezodorant.

Dlaczego??? :shock: Wydawało mi się, że szkodliwość antyperspirantów dla zdrowia jest dobrze znanym faktem. Trudno mi zrozumieć, skąd w ogóle się bierze popyt na te produkty.

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Wysłany: 2020-07-01, 17:54   

To może jakieś źródła? Nie wiem o tym, że antyperspiranty są rzekomo szkodile dla zdrowia. A wybieram je, bo mają minimalny zapach w stosunku do dezodorantów. Wyraźne zapachy triggerują u mnie migrenę.

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2020-07-01, 19:44   

Chyba szkodliwość antyperspirantów faktycznie nie jest naukowo potwierdzona. Bo nie znalazłem o tym nic w Wikipedii. Nie znalazłem też twierdzeń o nieprawdziwości tego zdania. Po prostu zupełnie nic o tym nie napisano (za to wspomina się o mitach co do szkodliwości aluminium w dezodorantach). To dziwne.

Mnie się wydaje, że przy nieobecności informacji sam w sobie mechanizm działania antyperspirantu powinien budzić obawy. Przecież antyperspirant przeszkadza organizmowi się pocić w sytuacji, kiedy organizm odczuwa potrzebę się pocić. Czyżby pocenie było czymś tak nieważnym, że można tak po prostu je odwoływać? Pocenie potrzebne jest dla ochłodzenia organizmu. Jeżeli zmniejszamy intensywność pocenia, to chyba możemy narazić się na przegrzanie.
Ostatnio zmieniony przez D.M. 2020-07-01, 19:44, w całości zmieniany 1 raz  

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Wysłany: 2020-07-01, 20:10   

D.M. napisał/a:
Mnie się wydaje, że przy nieobecności informacji sam w sobie mechanizm działania antyperspirantu powinien budzić obawy. Przecież antyperspirant przeszkadza organizmowi się pocić w sytuacji, kiedy organizm odczuwa potrzebę się pocić. Czyżby pocenie było czymś tak nieważnym, że można tak po prostu je odwoływać? Pocenie potrzebne jest dla ochłodzenia organizmu. Jeżeli zmniejszamy intensywność pocenia, to chyba możemy narazić się na przegrzanie.

U mnie antyperspirant nie hamuje pocenia całkowicie, tylko zmienia zapach potu. Zresztą, prawie całe ciało ma zdolność pocenia a antyperspirantu używa się tylko pod pachami. Nie odnoszę wrażenia, że blokuję jakieś szczególnie istotne drogi potu w ten sposób. No i między wieczornym prysznicem a poranną toaletą jest jeszcze cała noc odpoczynku dla skóry ;)

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2020-07-02, 19:22   

Być może, jeżeli tylko pod pachami, to naprawdę nieistotne.

Odpowiedz do tematu