Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Warto przejść na wegetarianizm?
Autor Wiadomość
kicia 
Pilny Veg
kicia

Wysłany: 2010-02-27, 17:00   

hej angie :bye:

wiem co czujesz mam podobnie. moja mama np ostatnio uznała, że moge jeść rybę, tylko że ona chyba myli post z wegetarianizmem... pomimo, iz juz prawie 5 miesiecy jestem wege do mojej mamy jeszcze chyba to nie doszło i próbuje mnie zachęcaj lub coś podobnego np żebym w weekendy jadła mięso :shock: lepiej jest z tatą bo on juz to zrozumiał i mnie nie zmusza :D

ale ja sie nie dam :!: :!:

angie 
Mały Veg

Wysłany: 2010-03-04, 08:18   

U mnie na początku też było 'ale to przecież tylko ryba, przecież rybę możesz jeść'. Ale wytłumaczyłam już i nawet mi nie wciskają (jedynie robią jakieś miny :P). Huh moja koleżanka stwierdziła, że jest wegetarianką, ale je ryby i kurczaki, bo 'jej nie szkoda ich'. :roll:
A jeszcze co do rodziców : u mnie zazwyczaj jest, że świata nie zbawię, a utrudniam sobie życie.. :-?

reptilia 
Veg Niebanalny
vege świeżak

Wysłany: 2010-03-04, 09:28   

angie napisał/a:
jest wegetarianką, ale je ryby i kurczaki, bo 'jej nie szkoda ich'.
:mad:

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2010-03-04, 13:03   

angie napisał/a:
e jest wegetarianką, ale je ryby i kurczaki, bo 'jej nie szkoda ich'.
To jej powiedz moze, ze taka z niej wegetarianka jak z koziej dupy trabka :) A co bys nie byla goloslowna to zawsze mozesz pokazac jej definicje wege z encyklopedii :)

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

angie 
Mały Veg

Wysłany: 2010-03-04, 20:33   

no właśnie to, że jej ich nie szkoda, było odpowiedzią na moje 'ale'. :)
Najlepsze było to, że mieliśmy lekcje ogólnie o wegetarianizmie na angielskim i jak było czy mogą jeść ryby, to wszyscy "no przecież mogą je jeść!". W ogóle zauważyłam, że dużo ludzi mówi, że ryby można jeść. Skąd w ogóle to przekonanie? :-?

Rob 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2010-03-04, 20:49   

angie napisał/a:
W ogóle zauważyłam, że dużo ludzi mówi, że ryby można jeść. Skąd w ogóle to przekonanie?

Stąd, że w religii katolickiej dopuszcza sie jedzenie ryb w post. I większości ludziom wydaje się że jedzenie ryb jest ok, ale wegetarianizm to nie religia. To styl życia bez zadawania cierpienia i śmierci innym istotom. To poszanowanie.... i tak dalej. Nie muszę chyba się rozpisywać.

reptilia 
Veg Niebanalny
vege świeżak

Wysłany: 2010-03-05, 14:16   

angie napisał/a:
W ogóle zauważyłam, że dużo ludzi mówi, że ryby można jeść. Skąd w ogóle to przekonanie?
Bo, jak to powiedziała moja babcia, ryby to nie zwierzęta. To ryby. :lol:

shane123 
Veg Niebanalny

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2010-03-05, 16:47   

widze ze wiekszosc spotyka sie z tym samym. kilka osob sie wrecz ze mną klocilo,ze rybe powinnam moc jesc, bo to nie jest mieso. w sumie, bezsensowne klotnie zawsze zakańczam twierdzeniem, ze przeciez ryby na drzewach nie rosna...

wegetarianizm
Mały Veg

Wysłany: 2010-06-04, 00:32   

warto, warto, jak chcesz jesc zdrowo

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-06-05, 16:59   

Ten kraj to ciemnogród i tyle. :| Też się spotykałam i spotykam z opiniami że ryby to nie mięso. :roll:
najlepiej sobie samemu przyrządzać posiłki. :mrgreen: Ja jak nie mam czasu to po prostu jem owoce itd. a jak mam czas to bardziej zagłębiam się w kuchnię. :-) Chociaż zauważyłam sama po sobie że po surowym lepiej się czuję. :D

A jeśli chodzi o sam weganizm to skarbnica wiedzy jest puszka.pl :mrgreen: Sama biorę stamtąd przepisy mimo iż jestem antytalentem w kuchni :lol: :megapolew:

Krowa 
Veg Do Potęgi
krowa

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2010-06-05, 19:29   

ten kraj to nie ciemnogród, pobądź sobie wege w Rosji...
Na całym świecie ryba jest uważana za wegetariańską.

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-06-05, 21:15   

W tej kwestii to nie tylko nasz kraj to ciemnogród, ale jak ktoś już napisał można za to dziękować chrześcijaństwu. :roll:

Z tym że w Polsce być wega to trzeba sie liczyć że spotka się takie a nie inne poglądy, na zachodzie sa bardziej oświeceni w tej kwestii, chociaż to pewnie zależny na jakich ludzi sie trafi. :-?
Z tym że masz rację bo sa kraju takie jak nasz lub kto wie może jeszcze "lepsze". :roll:

Trzeba negować takie opinie i tyle. Nie mamy na to większego wpływu, poza negowaniem takich kłamstw odnośnie wege/wega.

Ostatnio spotkałam sie po raz pierwszy z opinią że wega jedzą tylko to co było zrobione w temperaturze do 90 stopni :lol:

bhangra 
Mały Veg

Wysłany: 2010-06-06, 11:18   

aśkaeddie napisał/a:
Z tym że w Polsce być wega to trzeba sie liczyć że spotka się takie a nie inne poglądy, na zachodzie sa bardziej oświeceni w tej kwestii, chociaż to pewnie zależny na jakich ludzi sie trafi. :-?
Z tym że masz rację bo sa kraju takie jak nasz lub kto wie może jeszcze "lepsze". :roll:

U nas nie jest tak źle. Niemcy to dopiero mięsny kraj... Podróżowałam sporo po Niemczech, ilości spożywanego, marnowanego i wyrzucanego mięsa są po prostu zatrważające. I szczerze powiem, że takich "bardziej oświeconych" więcej spotkałam w Polsce niż tam ;) .

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-06-06, 17:42   

bhangra napisał/a:
aśkaeddie napisał/a:

U nas nie jest tak źle. Niemcy to dopiero mięsny kraj... Podróżowałam sporo po Niemczech, ilości spożywanego, marnowanego i wyrzucanego mięsa są po prostu zatrważające. I szczerze powiem, że takich "bardziej oświeconych" więcej spotkałam w Polsce niż tam ;) .

No cóż nie bywam w Niemczech więc nie wiem. :-) Ale jeśli chodzi o marnowanie to rzeczywiście nie wydaje mi się abyśmy przodowali z tym że jednak i tak masa jedzenia jest przez polaków wyrzucana. :roll: Co do mięsa to się nie wypowiadam bo zaraz widzę żywą istotę która kiedyś była... :cry:

Ja zawsze lubiłam owoce, warzywa mniej ale ostatnio to po prostu pokochałam owoce, zresztą warzywa też :mrgreen: :twisted:

HaniaSS
Mały Veg

Wysłany: 2011-03-11, 22:02   

Ja dopiero zaczynam przygodę z vege i stopniowo odchodzę od mięsa. U mni to trochę jak z dietą- kiedy postanawiam, że nie będę jadła słodyczy najbardziej mnie do nich ciągnie:)

Odpowiedz do tematu