Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Netowa wspólnota
Autor Wiadomość
Czarna Niewdowa
[Usunięty]

Wysłany: 2004-07-07, 01:16   Netowa wspólnota

Moja historia....
Odkąd pamietam nie lubilam jadac miesa,ale rodzinka sutecznie namawiala: "to zdrowe","sprobuj,chude miesko jest pyszne","jesli nie bedziesz jesc miesa nie bedziesz sie prawidlowo rozwijac!","nie musisz zjadac salatki,jesli nie chcesz,ale mieso koniecznie,zeby miec energie do zabawy" i takie tam "bla bla bla..bzdety-kotlety-rolety"(albo rolady).
Z czasem Fiolka dojrzala :) i postanowila,ze sama bedzie decydowac co jest dla niej dobre,a co zle.Mialam wtedy 13 lat.Tak sie zaczelo:programy w telewizji uswiadomily mi czym jest rzeźnia i jak okrutne jest masowe zabijanie zwierzat na pokarm(wkladanie ich zwłok w plastikowe opakowania,w puszki,stwarzanie otoczki smacznej i pozywnej przekaski).
Pamietam ,ze starsznie to wowczas przezywalam i mialam zal do siebie,iz do tej pory pozwalalam,by inni ukrywali te przykra prawde przede mna.Buntowalam sie na wycieczkach szkolnych,przy proszonych babcinych obiadkach...
Szczerze mowiac,do "pelnego" wege dochodzilam stopniowo.Uswiadamianie sobie czym sa pokarmy ,ktore do tej pory spozywalam,i krok po kroku odrzucanie ich.
Najzabawniejsze jest mowienie,ze ryby,to nie mieso i ja slepo w to wierzylam przez jakis miesiac,ale spoko,wrodzony upór nie pozwala maskowac tego,co istotne.Po trzech latach,postanowilam przestac jesc jaja,co tez nie bylo prosta sprawa.8 miesiecy temu przeszlam na diete,ze tak to nazwe,weganska.Wytrwalam przy tym tylko poł roku.Ale wierze,ze uda mi sie wrócic na ta droge,bo wlasnie wtedy czulam sie najlepiej psychicznie i fizycznie.
Nie ukrywam,ze zawsze brakowalo mi wege znajomych.Gdy rodzina zaczyna dziecko podejrzewac o zagrozenie sekta,o ktorej ono wowczas samo nie slyszalo,gdy koledzy z klasy zaczynaja krzywo patrzec na twą innosc,wtedy czlowiek nieco sie zamyka,czasem traktuje siebie jako problem,a to nie jest dobre.Dlatego tego typu fora czy czaty sa jakims mostem do budowania wege znajomosci.
Sama w zeszlym roku pojechalam na pierwszy zlocik i tak zaczela sie moja netowa przygoda.Poznalam wspanialych ludzi i wierze,ze na tym sie to nie zakonczy.

Pozdrawiam wszytskich serdecznie i zycze by z wiekiem ta wrazliwosc jednak w nas nie zamarzała,ale kwitła,a owoce beda slodkie i soczyste...........

:kiss1:
:bye:

Korien 
Natchniony Veg

Wysłany: 2006-10-05, 09:12   

bardzo fajna historyjka ;) no i życze powrotu na tą droge - wegańska :)

Czarna Niewdowa
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-05, 11:14   

ojej. nie trzeba bylo odswiezac tego watku<ćwikła- :oops: >
ale pochwale sie, ze jestem na veganskiej autostradzie.

crazylikeastrawberry 
Łamacz Klawiatur
moderator

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2006-10-05, 20:28   

Czarna Niewdowa napisał/a:
wtedy czlowiek nieco sie zamyka,czasem traktuje siebie jako problem,

wiem co ot ym niestety

nie musisz zjadac salatki,jesli nie chcesz,ale mieso koniecznie

heh.. moja mam mi zawsze mowila, ze ziemniaczkow nie musze zjadac, ale mam zjesc salatkke i troszke miesa... przez co wszystkie "trosklwie" babcie z ciociami byly na nia oburzone, że jak to miesa mi nie kaze jesc.. tak samo z tym, ze mi nie slodzila zupek :0 poprostu rodzinna tragedia

ojej. nie trzeba bylo odswiezac tego watku<ćwikła- >
ale pochwale sie, ze jestem na veganskiej autostradzie

czemu nie -zabawnie opisalas swoja historje i milo sie czyta :)
udanego veganowania życze ;)

Odpowiedz do tematu