Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
hodowla tkankowa mięsa
Autor Wiadomość
Kajcia 
Ostoja Wiedzy
SxE

Wysłany: 2007-08-21, 18:36   

Cóż... Moje zdanie na ten temat jest podobne. Nawet jeśli w niedalekiej przyszłości stworzą ekologiczny kotlet, to zapewne ani będzie mnie stać na niego, ani żeby go zjeść :P Kocham być wegetarianką, a taki sztuczny kotlet tylko by mnie zraził.
Jednak patrząc na to wszystko z innej strony... Może wtedy zwykli mięsożercy zrezygnowaliby z jedzenia zwierząt, co spowodowałoby mniejszą rzeź... A co za tym idzie... Może ludzie przestaliby głodować...? Bardziej realistyczna wersja: Może chociaż w jakimś stopniu przestaliby głodować...?
No niech wymyślają więc te sztuczne mięso :) Zawsze to jakaś alternatywa.

:shep:

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2007-08-21, 19:34   

Dla mnie nie stwarza to problemu. Znaczy bez wątpienia byłby to krok w dobrym kierunku. Raczej nie stwarzałoby to problmów etycznych, jeno obiekcje zdrowotne i [tego nie wiadomo] być może ekologiczne.

Czy sam jadłbym takie sztuczne mięcho? Hmmm, nie, raczej nie. Jakoś nie czuję, że na diecie vegańskiej czegoś mi [smakowo a tym bardziej zdrowotnie] brakuje. Więc nie widzę sensu. Ale rozumiem takich, którzy by się pokusili i nie widziałbym z tym nic zdrożnego.

John Milton

luna 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2007-08-21, 21:06   

Mięso jak mięso, nie mam nic przeciwko niemu, to naturalne że jest przez ludzi jedzone. nienaturalne są dla mnie tylko jego metody pozyskiwania , więc jeśli jedna nienaturalna metoda zostanie zastąpiona inną nienaturalną, ale dużo lepszą z etycznego punktu widzenia, to można się tylko cieszyć ..i kibicować temu pomysłowi, chociaż ciekawe czy wypali

JAgniecha 
Veg Do Potęgi
Go Vegan!

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2007-08-21, 21:17   

ja tez kibicuję!- ze względu na kociaki 8-)

Bananna 
Veg Dojrzały
vegetarian girl

Wysłany: 2007-08-22, 00:29   

fakt, może wypali - tylko zapewne za parę ładnych lat.
No i na pewno na początku to mięso będzie cholernie drogie,jeśli nie to cena za mięso zabitych zwierzaków spadnie bo i tak rolnicy/hodowcy będą chcieli walczyć o swoje - taki jest nasz świat.
Chyba, że wejdą takie przepisy iż mord zwierzaków na mięso zostanie zabroniony. Wtedy może jest nadzieja...

choć ja na razie się nie cieszę.. futra sztuczne też są a nie zatrzymały ubijania zwierząt w tymże celu :(

Kajcia 
Ostoja Wiedzy
SxE

Wysłany: 2007-08-22, 06:20   

Bananna napisał/a:
Chyba, że wejdą takie przepisy iż mord zwierzaków na mięso zostanie zabroniony

Oj to byłby duuuuży, ogromniasty plus...
Juz sie nie mogę więc doczekac sztucznego mięska :D :D :lol:

:shep:

Bananna 
Veg Dojrzały
vegetarian girl

Wysłany: 2007-08-22, 13:00   

jestem optymistką, ale w takich sprawach lepiej zachować racjonalizm, wiemy dobrze wszyscy jacy są politycy, hodowcy... nigdy coś takiego nie wejdzie w życie niestety...

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2007-08-22, 13:05   

Nigdy to bardzo dużo czasu, zważwszy, że nasz gatunek trwa tylko kosmiczne mgnienie oka, wszystko jest możliwe.

John Milton

luna 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2007-08-22, 15:59   

Bananna napisał/a:
jestem optymistką, ale w takich sprawach lepiej zachować racjonalizm, wiemy dobrze wszyscy jacy są politycy, hodowcy... nigdy coś takiego nie wejdzie w życie niestety...

A słyszałaś, zeby ktoś się tego głośno domagał?

Dopóki nikomu to nie przeszkadza, jest jak jest i będzie tak aż ludzkość nie wyginie lub nie przejdzie na jakiś wyższy poziom (za paredziesiąt tysięcy lat)

powsinoga 
Veg przez duże V

Wysłany: 2015-05-22, 22:51   

Dwa lata temu wyprodukowanie burgera w laboratorium kosztowało 325 000 $. Teraz koszt spadł do 11 $ za burgera i 80 $ za kilogram wołowiny.

Postęp olbrzymi i wydawać by się mogło, że raz-dwa i półki sklepowe zaczną się uginać od kotletów z probówki, jednak naukowiec zaangażowany w projekt studzi zapały i przewiduje, że minie 20-30 lat, zanim przedsięwzięcie osiągnie komercyjną opłacalność.

#

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2015-07-08, 11:50   

:sloneczko:

Z tym, że aktualnie z wege. taki produkt nie ma nic wspólnego - chodzi o wykorzystywanie serum płodowego z cieląt
http://www.forumveg.pl/vi...start=15#151650

Warto też dodać, że nad komercyjnym produktem konkuruje kilka ośrodków i dochodzi jeszcze technologia z wykorzystaniem z drukarek 3D
http://www.forumveg.pl/vi...start=30#151817

pzdr.

Odpowiedz do tematu