Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: taffit
2007-09-16, 21:34
Przegryzki/Przekąski
Autor Wiadomość
Poliannaaa 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2014-09-23, 13:24   

Ja tez nie wierze w to co czytam. Nutella to dla mnie zawsze była normalka. Jeden słoik duzy potrafiłam zjesc łyżka oglądają jakis film w tv. Kiedy robiło mi sie niedobrze przepijalam gorzka herbatką i było ok :D
Ja bez słodyczy jestem już miesiąc. Myślicie, ze jest szansa, ze za jakis czas czekolada bedzie dla mnie za słodka tak jak jest w Waszym przypadku?

Milia 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2014-09-23, 13:29   

Przeczytaj na poprzedniej stronie co pisalam na temat mojej mamy.
Ciezko mi uwierzyc w definitywne odstawienie slodyczy.
Aha, i probowalam jej proponowac zdrowsze zamienniki. Zawsze przejawiala dobre checi ale na koniec wracala do tych "komercyjnych".

vendea 
Natchniony Veg
chtoniczka

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2014-09-23, 13:45   

Milia wydaję mi się, że w zasadzie to już zostało udowodnione. Coraz więcej naukowców publicznie mówi o tym, że cukier uzależnia tak samo jak inne używki i tak samo oddziałuje na mózg.

Ja jak odstawiłam dawno temu cukier, to na początku byłam jak narkoman na głodzie. Masakra. Jadłam wszystko co słodkie. Ale jak już się unormowało to w ogóle cukru tak nie potrzebuję :) trzeba tylko przetrzymać najgorszy moment.

Ziemia jest matką wszystkich ludzi i wszyscy ludzie powinni mieć te same do niej prawa.

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 79 razy
Wysłany: 2014-09-23, 14:07   

ja też w sumie odzwyczaiłam się nieco, może nie pożerałam słoika nutelli ;) ale snickersa to normalnie, a dzisiaj bym nie zjadła-za słodkie [no, i niewegańskie ;) ]. ale kosteczka gorzkiej czoko do kawusi, czy własnego upieku ciasteczka owsiane, czy suszony owoc, orzeszek makadamia, chałwa... :twisted: mój małż też słodyczy nie lubi, ale ma swoje ukochane ptasie mleczko które potrafi wsunąć bez opamiętania ;)

moją zgubą są płatki kukurydziane na sucho które notabene właśnie jem, a nie powinnam.. :nonono:
Ostatnio zmieniony przez orzechova 2014-09-23, 14:08, w całości zmieniany 2 razy  

Poliannaaa 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2014-09-23, 14:22   

Przez pierwsze dwa tygodnie było tragicznie. Miałam wrażenie, ze zachowuje sie jak narkomanka na głodzie. Ale tak jak piszecie to nałóg i to jeden z najgorszych... Teraz jest juz o niebo lepiej, ale kusi mnie jeszcze troche...

cyfra
Mały Veg

Wysłany: 2014-09-23, 16:17   

Czekam na ten czas by na myśl o czekoladzie nie mieć ślinotoku :oops:

seb 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-09-23, 16:18   

od czasu jak sam zacząłem robić jakieś handmadeowe słodycze to mam awersję do tych kupnych.
Nie wyglądają czasem tak pięknie... ale za to zaspokajają 'potrzebę' słodkiego na dłużej.

Z resztą dzięki temu jak patrzę - to nawet efektem ubocznym stało się zaprzestanie produkcji śmieci - czyli opakowań tworzywowych - co podoba mi się baaaardzo z perspektywy czasu samoistnej przemiany :)

Degon 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-09-23, 18:40   

Ostatnio dochodzę do wniosku, że najlepsza słodka przekąska to buchty XD (kluski na parze), robione na słodkim waniliowym mleku z Biedy (plus kilka łyżeczek cukru). Smakowe a i pożywne, może i za bardzo (kaloryczność mąki przerażająca, no i jeszcze cukier XD)
A ze słonych to Leysowe chipsy ostra papryka. 8-)

vendea 
Natchniony Veg
chtoniczka

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2014-09-23, 19:13   

Nigdy w życiu nie jadłam takich klusek ! Zobaczyłam kiedyś to w internecie bo z domu też mi zupełnie nie znane, ale zabieram się do tego trochę jak przysłowiowy pies do jeża xd

Ziemia jest matką wszystkich ludzi i wszyscy ludzie powinni mieć te same do niej prawa.

marti 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2014-09-24, 11:14   

vendea napisał/a:
Milia wydaję mi się, że w zasadzie to już zostało udowodnione. Coraz więcej naukowców publicznie mówi o tym, że cukier uzależnia tak samo jak inne używki i tak samo oddziałuje na mózg.

Ja jak odstawiłam dawno temu cukier, to na początku byłam jak narkoman na głodzie. Masakra. Jadłam wszystko co słodkie. Ale jak już się unormowało to w ogóle cukru tak nie potrzebuję trzeba tylko przetrzymać najgorszy moment.

Racja, ja tak bym chciała wykorzystywać melasę, bo zdrowe itd., ale cholerka nieszczególnie mam ją do czego dodawać, bo tak mi się obniżył próg odczuwania słodkiego, że nie potrzebuję prawie nic dosładzać.

U mnie jako przegryzki tak czy siak wymiata coś w stylu mieszanki studenckiej, ewentualnie tańszym kosztem muesli na sucho. Ważne, by było tego dużo i chrupiące.

http://mini-transformacja.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez marti 2014-09-24, 11:14, w całości zmieniany 1 raz  

Poliannaaa 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2014-09-24, 12:35   

Orzechy to dobra sprawa, mieszanka studencka jest pyszna. Ja polecam tez granole własnej roboty. Ja robię zawsze słoik duzy i wiem, ze zadnych dodatków chemicznych tam nie ma :) polecam. Ja zawsze robię z przepisu nigelli.

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2014-09-24, 12:42   

tak w ogóle to migdały są ekstra jeśli chodzi o zabijanie ochoty na słodkie (tyle że po pewnym czasie ona mija)

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 79 razy
Wysłany: 2014-09-24, 14:27   

jo, i nerkowce, i makadamia. Tym sposobem zamiast kilku kostek czekolady potrafię wsunąć wór orzechów :twisted: sama nie wiem co gorsze ;)

Poliannaaa 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2014-09-24, 14:32   

Zdrowsze mimo wszystko orzechy :D

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2014-09-24, 17:12   

ja tam się hamuję bo to za droga sprawa :P

Odpowiedz do tematu