Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wegetarianizm jest trendy?
Autor Wiadomość
tomek 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2006-05-19, 17:54   Wegetarianizm jest trendy?

Tak się złożyło, że byłem w ten wtorek w Warszawie i udało mi się na chwilę wpaść pod Rotundę, gdzie miał się odbyć happening w ramach wegetygodnia. Rozdając przechodniom materiały o wege podsłuchałem rozmowę dwóch dziennikarzy stojących nieopodal. Wynikało z niej, że wegetarianizm to teraz wśród młodzieży jest trendy, cool czy cholera wie jak to się tam nazywa. Ciekawe co o tym sądzicie?

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2006-05-19, 18:09   

ja tam mysle, ze moher jest dżezi ;)

a tak w ogole to wydaje mi sie, ze jest w tzw. srodowiskach alternatywnych. ja wege stalam sie dopiero w wieku 20 lat, ale stada znajomych, ktorzy sa miesozerni, mialo w LO wege-epizody, podobnie jak te z noszeniem glanow, dlugich wlosow, sluchaniem Nirvany, paleniem trawy, etc.

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2006-05-19, 18:43   

ja tam nie wiem ale jesli rzeczywiscie wege jest "trendy" to moze miec to negatywny wplyw na nasz wizerunek. a raczej nie samo to, ze jest trendy, tylko mowienie o tym w ten sposob.

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

Czarna Niewdowa
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-19, 18:55   

jeżeli wegetarianizm jest traktowany jako rodzaj diety i wyłącznie sposób żywienia, to może być postrzegany jako modny - trendy. diety, odchudzanie- to jest na topie, szczególnie o tej porze roku, a wegetarianizm jako taki może ułatwić drogę do pięknej sylwetki ;)

shoamin 
Natchniony Veg

Wysłany: 2006-05-19, 22:21   

Ja w tym roku kończę gimnazjum, ale zauważyłam, że sród grupy rówieśników wegetarianizm jest czymś modnym. Może nie dotyczy to mojego najbliższego otoczenia, ale zjawisko to coraz bardziej rzuca mi się w oczy. Sama raczej nie "wychylam" się ze swoją dietą. Dla wielu młodych ludzi wegetarianizm to sposób kreowania własnego wizerunku. W sumie nie ma w tym nic złego, bo każdy szuka swojej drogi. Gorzej, jeżeli dieta wegetariańska nastolatka polega wyłącznie na wyeliminowaniu mięsa bez jakiejkolwiek próby włączenia do posiłków innych drogocennych składników. Wtedy zaczynają się kłopoty.
A kiedy dadzą z siebie wszystko- odejdą.
Bo jak długo można tłuc sercem w ścianę za którą skrył się szaleniec?

[Out Side The Wall- Pink Floyd]

Sznurówka 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2006-05-20, 12:53   

Myślę, że wegetarianizm jest jedną z pozytywniejszych mód ;). Jeśli ma to komuś pomóc zrozumieć bezsens zabijania, to OK. Jak dla mnie to całkiem pozytywnie. A jak ktoś tego nie „czuje” to i tak prędziej czy później wróci do mięsożerstwa. Nic na siłę.
i śmiejesz się prosto w twarz.

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Wysłany: 2006-05-20, 12:54   

Sznurówka napisał/a:
Myślę, że wegetarianizm jest jedną z pozytywniejszych mód ;) . Jeśli ma to komuś pomóc zrozumieć bezsens zabijania, to OK. Jak dla mnie to całkiem pozytywnie. A jak ktoś tego nie „czuje” to i tak prędziej czy później wróci do mięsożerstwa. Nic na siłę.

tez mi sie tak wydaje.

renka 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2006-05-21, 11:25   

Jak ja zdecydowalam sie na diete wegetarianka to tez "mowiono", ze to moda (chwilowa zreszta).
Tak wiec tylko pogratulowac, ze temat "wiecznie zywy"...

sfistaq 
Łamacz Klawiatur
Namaste!

Wysłany: 2006-05-23, 14:57   

Kiedu ja decydowałam sie na wegetarianizm tez mowiono mi ze to chwilowa moda i "przejdzie Ci jak dojrzejesz i dorosniesz badz jak on(wegetarianizm) wyjdzie z mody" :-? a ja dorosłam dojrzałam i tylko jeszcze bardziej upewniłam sie w slusznosci swojego wyboru . jesli chca niech nazywaja trendy bo etykietka jaka sie przykleja chyba jest malo wazna(przynajmniej dla mnie) liczy sie cel i konsekwencja wyboru ;)

"Zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną"

yagut 
Mały Veg

Wysłany: 2006-09-20, 03:21   

Powtórzę chyba tylko to, co już tu zostało powiedziane - jeżeli ktoś zostaje wegetarianinem z powodów etycznych, to wisi mu czy to jest modne czy nie; nawet jeśli moda minie to jego światopogląd, zasady moralne i poziom wrażliwości się nie zmienią (zakładam, że mówimy o poważnych ludziach). Co innego jeśli ktoś chce być wegetarianinem z powodów tylko i wyłącznie zdrowotnych - wtedy motywacja jakby mniejsza, wyrzuty sumienia właściwie żadne, więc dlaczego sobie odmawiać tego schabowego raz na jakiś czas? Jeśli mówimy o modzie, to chodzi chyba o takich 'niedzielnych wegetarian' z doskoku ("w czwartek jestem wege, w piątek już nie, bo znajomi robią grilla, w sobotę znowu jestem, ale w niedzielę już nie, bo trzeba iść na obiad do babci i nie robić jej przykrości"). Widziałam to już tyle razy...
Zresztą jeśli przyjmiemy definicję wegetarianizmu nie jako diety, ale jako sposobu patrzenia na świat, to dla mnie ludzie, którzy nie jedzą mięsa, tylko dlatego, że jest niezdrowe, wcale nie są wegetarianami, ale to już chyba off-top.

Kajcia 
Ostoja Wiedzy
SxE

Wysłany: 2006-09-20, 13:03   

Sr - mięso, Czw- soja, Pt- schab, Sobota - marchewka.... To przecież nie jest wegetarianizm, tylko coś PSEUDO. Hymmm.... ja zostałam wegetarianką głównie ze względów upodobaniowych. Nie lubię mięsa, więc nie będę go jeść. A że przy okazji pomagam Bogu Ducha winnym zwierzętom, moje upodobania stają się czymś bardzo pożytecznym :sloneczko: , z czego niezmiernie się cieszę. To chyba na tyle :] Czasem traci się wątek, kiedy pewna niezrównoważona do końca psychicznie osoba mówi do nas w os. 3 ;) Dość uciążliwe, ale niekiedy zabawne :D

:shep:

Xsolid_snakeX 
Veg nad Vegami
Kajusiowy wielbiciel

Wysłany: 2006-09-27, 03:00   

ja mieszkam w małym miasteczku i tu jeszcze moda na marchewki nie dotarła ;) ale warmia region rolniczy więc tu ludzie nie wyobrażają sobie obiadu bez kawałka padliny. Ale wiadomo, że to wyróżnia nas jakoś z tłumu(przez wege zapamiętałem pewną dziewczynę, która teraz jest mi bliska ;) ), a wszystko co wyróżnia zrobi się kiedyś modne, a potem modne być przestanie ;)

Czarna Niewdowa
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-27, 11:36   

jaki trąd?
wegetarianizm to choroba. sa tacy, ktorzy probuja, madrzeja i wychodza z tego.
ale czesto konczy sie to katastrofa - rodzice popadaja w panike, rodzina mimo szczerych checi i przybierania calego problemu w plaszczyk zartow, nie radzi sobie z osobami obezwladnionymi tym zaburzeniem.
wegetarianizm pochlania wiele mlodych dusz. w internecie powstaja fora czy strony propagujace zmiane stylu zycia, mlodzi sie nabieraja, lgna do tych mieijsc, zamykaja sie w sobie.
coraz czesciej slyszymy o sektach werbujacych w swe szeregi kolejne zblakane owieczki. poprzez internet organizuje sie zloty wtajemniczonych. ludzie ci izoluja sie od spoleczenstwa, kojarza w pary i szerza ta siec zaleznosci poprzez potomstwo. istnieja takie miejsca jak wege-dzieciak, gdzie rodzice wymieniaja sie doswiadczeniami - jak sprawnie ujarzmic dziecko by otoczenie nie zmienilo wpojonych pogladow itd.

czy slyszeliscie o podobnych przypadkach?
ja osobiscie zdaje sobie sprawe, ze jestem juz uzalezniona. to nie ma konca. juz od lat nie radze sobie z tym problemem, ale nie bede szukac pomocy. boje sie, ze stracilabym w oczach moich bliskich, ktorzy od lat probowali mnie bezskutecznie nawrocic. mysle, ze teraz najlepszym bedzie kontynuowac nauki wyniesione od guru Odi i wraz z mezem, ktory wspieral mnie w sekciarskich wierzeniach, wychowywac dziecię, moze przynajmniej spotka mnie nagroda w niebie...

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2006-09-27, 14:20   

jest jeszcze nadzieja
oni mogą nam pomóc

Kajcia 
Ostoja Wiedzy
SxE

Wysłany: 2006-09-27, 15:56   

Xsolid_snakeX napisał/a:
(przez wege zapamiętałem pewną dziewczynę, która teraz jest mi bliska ;) ;)

:D :D :D :D

:shep:

Odpowiedz do tematu