Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
mój weganizm
Autor Wiadomość
Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2007-03-24, 13:50   

bez przesady z tym faszerowaniem,przeciez to tylko glony tyle ze(o zgrozo ;) )w formie tej znienawidzonej tabletki ;) to chyba same glony wiec nie bedzie tam nic nie-vege,tak mi sie wydaje,ale zawsze sprawdzic mozna.O analogach B12 mozna poczytac w roznych artykulach o tej witaminie,m.in na stronie animal liberation.

ina 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2007-03-26, 07:03   

Kreestal napisał/a:
Zafascynowałaś mnie tym specyfikiem A nie wiesz czy w składzie są jakieś nie wege substancje? Zakładając, że bierze się średnio 10 tabletek dziennie, opakowanie starcza na pól roku, a kosztuje to 199,90 zł. Troszkę drogo.

Kreestal - polecam Ci spirulline hawajską : http://www.vitanea.pl/ind...&pid=42458&k=97

Skład: 99% SPIRULINA HAWAJSKA (Alga morska)- Spirulina Platensis, 1% krzemionka -substancja przeciwzbrylająca. :sloneczko:

Wskazania: Suplement diety. Uzupełnienie diety w białko, karotenoidy, witaminy z grupy B, NNKT oraz składniki mineralne.

Działanie: Spirulina jest całkowicie naturalna, wzmacnia układ immunologiczny, oczyszcza organizm z toksyn i efektów wszelkich toksycznych przemian metabolicznych, działa antybakteryjnie i antywirusowo, pobudza proces krwiotwórczy, pomaga obniżyć poziom cholesterolu, wspomaga leczenie otyłości, chorób reumatycznych, jest antyoksydantem, spowalnia proces starzenia się, jest nadzieją w profilaktyce leczenia chorób nowotworowych i AIDS, stanowi doskonałe uzupełnienia dietę WEGETARIANOM.

esen
Veg Dojrzały

Wysłany: 2007-03-27, 19:40   

a ja dostałem od przyjaciółki takie oto coś :D ... Algi - Salus E’maris - Zdrowie z morza
Opis: Nowość na rynku polskim-dietetyczny środek spożywczy – 100 % naturalny produkt, składający się z glonów
morskich (Ascophyllum Nodosum), alg słodkowodnych (Spirulina Algae) oraz skrzypu polnego (Equiseti Arvense) produkcji szwedzkiej.

mona84 
Mały Veg

Wysłany: 2007-04-29, 20:02   początek

:-) witam wszystkich,oto moje początki.Zaczynałam od wegetarianizmu,potem przez kilka miesięcy jadłam mięso ale jak się przestanie raz to nie powinno się wracać czułam że to nie dla mnie,no i teraz jestem weganką i musze przyznać że do tego musiało dojść,wyznaje pozytywne myślenie,zagłębiam się w tajniki huny,więc rzeczą normalną jest przejscie na wyższy poziom mozna powiedziec inteligencji i pracy nad sobą,uważam że to bardzo ważne bo najpierw trzeba wiele zrozumiec a potem nasza wrodzona inteligencja zaczyna działać.Tylko że ludzie zatracili to co zostało im dane przez nature,a wszystko sprowadza się do przekonań i złych nawyków,trzeba je zmienić aby zmienić swoje życie na lepsze no i oczywiście diete na wege.Niestety niewielu ludziom udaje się ościągnąć wyżzy poziom świadomości wiec drodzy przyjaciele weganie możmy czuć się wyróżnieni bo nam sie to udało.W dzisiejszych czasach jest wiele możliwości,produkty mleczne i mięsne można wspaniale zastąpić sojowymi i nie wierze że komuś kto zmienił takze swoje myslenie może się to znudzić bo nie może,a jesli chodzi o te niby problemy z zębami jak niektórzy piszą i inne problemy to uważam że biora się one z tego,iż dana osoba nie jest przekonana o tym co robi i stara się być wege na siłe.Jak patrze na swojego kochanego króliczka to zawsze myśle o tym jak traktuje się inne króliki i zwierzęta.mój królik jest zadowolony że jestem wege i wyczówa że ja nie zabijam,ale to już trzeba mieć wyższy poziom wrażliwości.

macagga 
Mały Veg

Wysłany: 2007-04-30, 00:31   

Hm.... U mnie było tak, że od razu rzuciłam wszystko tj. z mięsożernej diety na wegańską przeszłam (z tzw. dnia na dzień). Wiem, że być może nie jest to najlepszy (tj. najzdrowszy) sposób - bo nie wiem, czy można takie skoki robić, ale na mnie te kilka lat temu podziałało ;) Ale z drugiej strony skoro nic mi nie jest i mam (oraz mialam) sie swietnie... to może taki skok był dobry :lol: Najważniejsze, że jest cudownie peace

Vegan For Life 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2007-04-30, 19:41   

mona84, witam na forum fascynatke krolisi ... ;) Ja to mam bzika na punkcie uszatych,ale to takiego konketnego :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Vegan For Life 2007-04-30, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  

esen
Veg Dojrzały

Wysłany: 2007-04-30, 20:20   

ja ostatnio psikłem różowego królikosa w widocznym miejscu ale napis chyba juz nie tak widoczny (STOP TESTOM NA ZWIERZĘTACH!)... ale jak ktoś się przyjrzy to się doczyta :) witam cię mona84 ALOHA !! ;)

mona84 
Mały Veg

Wysłany: 2007-04-30, 20:23   

Witam Vegan For Life,owszem kocham swego króla do szaleństwa,ale kocham też inne zwierzaki wcześniej miałam pieska niestety miał nowotwór złośliwy trzeba mu było pomóc odejść w spokoju bo bardzo cierpiał ale przygotowywałam go na to mówiłam że zaopiekują sie nim aniołki tam na górze i zabiorą go do nieba,jedni powiedzą że wariatka ze mnie a ja traktowałam tego pieska jak własne dziecko.Królisia tez tak traktuje,biega sobie wolno po domku,jest bardzo grzeczny i lubi się bawić kapciem jak piesek,przynajmniej jemy prawie to samo :lol: .

mona84 
Mały Veg

Wysłany: 2007-04-30, 20:26   aloha

aloha esen.dzisiaj np poczytałam sobie w pracy książke o hunie,bardzo mi pomaga inne zresztą też,dobrze że wiesz o co chodzi esen ;) .

mona84 
Mały Veg

Wysłany: 2007-04-30, 20:39   wege a uczulenia

Chciałam poruszyć jeszcze jedna kwestie,gdy byłam jeszcze mięsożercą stwierdzono u mnie alergie pokarmowe i wziewne,doszło nawet do tego że miałam astme.Miałam być uczulona na jabłka,ziemniaki,cytrusy i pare innych.Po przejściu na wege wystapiło u mnie dziwne ale zarazem wspaniałe zjawisko,zaczęłam jeść ziemniaki bo bardzo je zawsze lubiłam,jabłka i tysiące innych warzyw i owoców zakazanych i wiecie co?nie mam zadnych objawów,alergia zaczęła się cofać,po astmie prawie juz nie ma śladu czuje się świetnie co widać.Niestety to mięso przyczyniało się do mojej choroby,jestem przykładem że warzywa i owoce są najwspanialszym dobrem dla naszego organizmu.potem on sam wie co dla niego dobre i tak też zaczynamy jesć.Druga kwestia to taka że uważam iż tacy ludzie jak my wege powinniśmy trzymać się razem,pisać,gadać cokolwiek,aby tworzyć jedność bo przyjdzie taki czas że inni też zaczną szukać innej drogi wolnej od zabijania i to my wskażemy droge do szczęśliwego życia w zgodzie z naturą i Bogiem.

Vegan For Life 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2007-04-30, 20:44   

ja oczywiscie krolisi nie faworyzuję zebys mnie zle nie zrozumiala,ale uwazam ze krolis to najlepszy przyjaciel na depreche :mrgreen: moje tez biegają po domku ale grzeczne nie sa ;) :lol:

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2007-05-01, 13:56   

Widze ze normalnie mozemy tu stworzyc fanclub krolikomaniakow :lol: Ja dzialam w SPK :-)

Vegan For Life 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2007-05-01, 17:08   

Alispo napisał/a:
Ja dzialam w SPK :-)

nie mow ! czym konkretnie sie tam zajmujesz ?

Ostatnio trafila do was sprawa zgloszenia znęcania sie nad krolikiem przez pewnego uzytkownika forum o krolikach. Jesli znasz sprawe i wiesz na jakim jest etapie to prosze napisz pw.

mona84 
Mały Veg

Wysłany: 2007-05-01, 17:40   królisie

Ja nie rozumiem jak można znęcać sie nad tak pieknymi stworzonkami,poważnie jak mój król coś zrobi a potem spojży tymi swoimi oczkami-to tylko potrafie krzyknąć na niego a i tak potem wystarczy że połozy się na boczek jak dzieciaczek i ulegam jego urokowi,a swoją drogą nie uważacie że królisie przybierają świetne pozy jak leżą?

mona84 
Mały Veg

Wysłany: 2007-05-01, 17:42   

sorka za błąd ort...ale zrobiłam własnie czipsy ziemniaczane

Odpowiedz do tematu