Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
mój weganizm
Autor Wiadomość
mona84 
Mały Veg

Wysłany: 2007-05-01, 18:45   

pycha chipsy.Zastanawiam się nad kupieniem działki za miastem,moim marzeniem jest postawienie domu z bala,tylko że jak na razie nie ma działek typowo na wsi w sprzedaży,mogłabym wtedy założyć własne gospodarstwo agroturystyczne i oferować noclegi wraz z wyżywieniem specjalnie dla wegan i wegetarian,własny ogródek i może koze która żyłaby sobie szczęśliwa skubała trawke i dawała mleczko dla przyjemności

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2007-05-02, 10:05   

Vegan For Life napisał/a:
Alispo napisał/a:
Ja dzialam w SPK :-)

nie mow ! czym konkretnie sie tam zajmujesz ?

Ostatnio trafila do was sprawa zgloszenia znęcania sie nad krolikiem przez pewnego uzytkownika forum o krolikach. Jesli znasz sprawe i wiesz na jakim jest etapie to prosze napisz pw.

hej,zajmuje sie adopcjami,sprawe kojarze,ale nie jestem na biezaco co do etapu dzialan,jakbym cos sie dowiedziala to napisze.

yarosh1980 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2017-10-05, 19:53   

Jędruś napisał/a:
Franka czy możesz podać swój jadłospis przez ostatni tydzień to podpowiemy czego brakuje.
Pamietaj o siemieniu lnianym (omega-3)
Sok marchewkowy i warzywa liściowe witamina A

Miałeś dobrego pomysła z tą marchwią - kiedyś mi doradzałeś marchew zamiast bananów. Aczkolwiek wolałbym jakieś owoce, tylko że są zbyt drogie.
Dzisiaj stałem się weganinem, a właściwie wegano-witarianinem. Podstawą mojej nowej diety jest siemię lniane.
A więc mój jadłospis jest tak banalny że bardziej się nie da, są to 2 posiłki w ciągu dnia:

- 80g lnu złotego + woda + 800g marchwi
- 80g lnu złotego + woda + 800g jabłek

Jędruś napisał/a:
I najważniejsze, przed spożyciem trzeba to wszystko podgrzać do 40 st. C aby rozgrzewało.

Oczywiście. Podczas mielenia w blenderze jedzonko samo się nagrzewa. Jem bezpośrednio z kielicha i jest bardzo ciepłe. Z nadzieją że dzięki super szybkim obrotom blendera ściany komórek są rozbite i przez to składniki odżywcze lepiej uwolnione. Wyjątek z temperaturą jest gdy mam roboczy dzień i muszę jeść posiłek z poprzedniego dnia, a więc zimny. Nie mam wtedy możliwości zblendowania ani na śniadanie ani na obiad. Niestety czeka mnie jeszcze 50 wyjść do pracy - muszę zarobić 50 dniówek zanim będę mógł się na zawsze uwolnić od pracy. Dopiero od wtedy mój weganizm będzie non-stop "ciepły" i "świeży".
Ostatnio zmieniony przez yarosh1980 2017-10-05, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  

Argumental 
Natchniony Veg

Wysłany: 2017-10-06, 12:13   

yarosh1980

Dr Henryk Różański napisał/a:
Szwajcarscy autorzy ostrzegają przed spożywaniem mielonych, nie poddanych obróbce termicznej nasion z uwagi na owe nitrylozydy. Jednogłośnie twierdzą, że nie wolno doprowadzić do spożycia w ciągu dnia nasion uszkodzonych na zimno, tak aby mogły wyzwolić 1 mg cyjanowodoru na każdy kg masy ciała, bowiem to grozi zatruciem, a nawet zgonem. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci i osób starszych. Nie dotyczy to nasion prażonych, parzonych, gotowanych, pieczonych, które już nie zawierają nitrylozydów.

Dr Henryk Różański napisał/a:
1 g linamaryny uwalnia 109,3 mg cyjanowodoru (~105,2 mg –CN–). Jeśli przyjmiemy, że 100 g nasion o zawartości 1-1,5% nitrylozydów dostarczy nam 1-1,5 g nitrylozydów, to w takiej dawce dostaniemy ponad 100 mg cyjanowodoru, jeśli ten zostanie uwolniony z glikozydu. Są to poziomy maksymalne. Dla bezpieczeństwa nie należy spożywać mielonych nasion lnu (na zimno) w większych dawkach niż 1-2 łyżki dziennie.

Cały artykuł.

yarosh1980 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2017-10-06, 13:23   

Ale ci autorzy mają na myśli suche mielone nasiona, a ja używam moczonych nasion, tzw klajster. Poza tym toksyczność zmielonych ziaren zmniejsza się gdy są zmieszane z innymi substancjami; ja tak właśnie robię - zawsze mielę je z czymś, nie jem samego siemienia. Marchew jest fajna, bo jest tania i w całości jadalna. A w bananach, ananasach i brzoskwiniach połowę masy stanowi skórka, obierki, pestka. Czyli nie dość że owoce są drogie, to jeszcze połowa ich masy jest niejadalna, na co też traci się kasę. Odnośnie siemienia zaufam Dr. Budwig, która pacjentom podawała wręcz końskie dawki zmielonego lnu, a oni zdrowieli. Zresztą tu jest coś na odtrutkę: http://www.primanatura.pl...-jest-toksyczne
Co do koktajlu, zawsze łatwo wszamałem 80g lnu + 800g owoców, ale gdy zamiast owoców dałem dzisiaj marchewki, to ledwo dałem radę zjeść 2/3 tej mieszaniny, resztę musiałem wyrzucić. Może to z uwagi na ilość błonnika w marchwi tak ciężko to wchodzi. Za smaczne też to nie jest. Z owocami jest smaczne i lekko wchodzi. Ale kasy na owoce brak, a jabłek w przecenie nie jest za dużo. Dziś miałem szczęście, bo jadąc do warzywniaka w poszukiwaniu przecen, zobaczyłem na uboczu skrzynkę owoców bez cenówki, miejscami popsutych, a ekspedientka powiedziała że to odpad i że mogę sobie wziąć. Tak więc 12 dorodnych brzoskwiń trafiło mi się za darmo, będą znakomite na krem z lnem.

Argumental 
Natchniony Veg

Wysłany: 2017-10-06, 16:38   

yarosh1980 napisał/a:
używam moczonych nasion

Niezmielonych? Jeżeli tak, to niewiele czerpiesz z tego korzyści, bo przejdą przez jelita nienaruszone.

yarosh1980 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2017-10-06, 17:02   

Nie no przecież pisałem że mielę to wszystko blenderem. Robię z tego gęsty koktajl. Chodziło mi że używam moczonych nasion do robienia koktajlu.

Odpowiedz do tematu