Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Naturyzm a wegetarianizm
Autor Wiadomość
tomek 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2006-10-31, 08:49   Naturyzm a wegetarianizm

za wiki :
Naturyzm, nudyzm – praktykowanie wspólnej nagości w miejscach specjalnie wydzielonych albo odosobnionych mające na celu zbliżenie się do życia bliższego naturze. W zamierzeniu stanowiący wyraz szacunku wobec samego siebie, swojego ciała, innych ludzi i całej przyrody.
Najciekawszy jest jednak ten fragment:
Niektórzy wskazują różnice pomiędzy naturyzmem i nudyzmem. Według nich nudystą jest ten, który czasami zdejmuje ubranie, a naturysta dodaje do tego filozofię, która do nagości dołącza wpływ środowiska, wegetarianizm albo bliskość natury.
I jeszcze znalazłem Kodeks Naturysty ze strony http://www.naturyzm.org.pl/modules.php?name=FAQ:
1. Naturystą jest się zawsze i wszędzie, gdyż to jest filozofia, sposób życia i działania, a nie tylko opalania się na golasa.
2. Naturysta - jak mędrzec - może mówić: Wszystko co ludzkie nie jest mi obce. Pamiętaj jednak, by to wszystko nie sprawiało innym przykrości, nie raziło ich przekonań i uczuć oraz nie było przeciw naturze.
3. Naturyści są dla siebie przyjaciółmi i dlatego mówią sobie po imieniu i wzajemnie pomagają
4. Naturysto, pamiętaj, że jesteś cząstką natury. Poznawaj więc naturę i chroń ją dla siebie i następnych pokoleń. Nie zakłócaj jej głosów. Radio zostaw w domu. Noś ze sobą uśmiech, przyjaźń i miłość do całego świata. Miłość do innych i do natury, to podstawa Twojego działania.
5. Naturysto! Wszystko, co wynika z natury, traktuj naturalnie - bądź szczery w mowie i w czynach
6. Naturysto, dbaj o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, o higienę i schludny wygląd. Ograniczaj używanie alkoholu i papierosów, a najlepiej nie piją i nie palą. Bacz, byś nie zabijał w sobie człowieczeństwa.
Pamiętaj, że jesz, aby żyć, a nie żyjesz by jeść
7. Chociaż urodziłeś się nagi, nie od razu byłeś naturystą. Nie przeszkadzaj innym poznawać nasze zwyczaje; ułatw im to - może też zostaną naturystami.
8. Naturyści kąpią się i opalają nago dla zaznaczenia, że nic, co pochodzi od natury, nie wymaga ukrywania. Czynią to jednak we własnym gronie i nie narzucają się innym
9. Naturysto! Bądź tolerancyjny. Propaguj nasze idee, lecz czyń to dobrym słowem i przykładem, nie bądź natrętny. Twoje czyny niech będą zachęta dla innych.
10. Szukaj radości nie w braniu, lecz w dawaniu.

I jak Wam się to podoba? Znacie może jakichś wegetariańskich naturystów?

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2006-10-31, 09:50   

hmm..nie slyszalam o tym,zeby za naturyzmem szedl wegetarianizm,pewnie tak jest czasem,nie sadze,zeby to byla regula,tak czy siak,jak ktos przejdzie na vege z powodu naturyzmu to fajnie;)to polaczenie zapewne wynika z faktu kojarzenia natury z byciem vege,ale nie kazdy vege to"naturalny".

raill
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-19, 19:13   

IMO - Wikipedia dość często wykazuje proste rozumowanie i niską staranność zamieszczanych definicji. Kilka razy już wniosłam poprawkę.

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2006-12-30, 15:09   

wegetarianizm upiększa, odmładza to i ludzie ciuchy szybciej zrzucają ;)

Margot 
Veg przez duże V

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-01-05, 17:51   

raill napisał/a:
IMO - Wikipedia dość często wykazuje proste rozumowanie i niską staranność zamieszczanych definicji. Kilka razy już wniosłam poprawkę.

Mnie tez zdarzylo sie wnosic poprawki. Nie polegam bezgranicznie definicjach zamieszczanych w Wikipediii.
Ale taffit ma chyba racje: wegetarianie sa ladniejsi!!!!!!

MoSSi 
Veg przez duże V
Master :)

Wysłany: 2007-01-05, 18:02   

taffit napisał/a:
ludzie ciuchy szybciej zrzucają ;)
tego nie rozumiem... :P
By drogi swej nie zmieniać
Nie zmieniać...

raill
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-05, 18:18   

taffit uroczo to ujął :mrgreen:

nasty_girl 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2007-03-12, 14:54   Re: Naturyzm a wegetarianizm

tomek napisał/a:
1. Naturystą jest się zawsze i wszędzie

w sensie, ze taki exibicjonista ktory wylania sie z czelusci bramy z rozchylonym plaszczem i wali mi po oczach swoim widokiem to naturysta z calym bagazem filozoficznych przemyslen i zbiorem zasad-a nie byle zboczeniec?

Jorjan 
Mały Veg

Wysłany: 2007-12-28, 12:57   

Może będziecie znali wegetariańska naturystkę...bo w przyszłym roku mam zamiar wybrać się na taka plażę :-)

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-12-28, 17:17   

Powiem Wam, że bardzo chętnie bym się wybrała na taką plażę. W naszej kulturze nagośc zawsze ma otoczkę niemoralnej, brudnej. Chciałabym to zmienic, chociażby na poziomie własnwj samoświadomości.

Jorjan 
Mały Veg

Wysłany: 2007-12-29, 08:38   

sylwia, nic na to nie poradzimy na płaszczyźnie kulturowej. Ale osobiście wyzwolić się będzie pewnie bardzo miło, więc ja właśnie planuję taką eskapadę.

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Wysłany: 2007-12-29, 09:55   

Jorjan napisał/a:
ja właśnie planuję taką eskapadę.

a w ogole orientujesz sie, jak z plazami dla naturystow w Polsce sprawa wyglada? czy planujesz gdzies dalej?

Sklep Sail and Rock, aplinus, campus, plecaki, śpiwory, namioty

Alternatywa – cudna sprawa- można zaprzeczyć wszystkiemu; bierzesz zwykła, nudną rzecz, jak medycynę, naukę, czy edukację i tworzysz alternatywę, gdzie wszystko jest odwrotnie; normalna medycyna opiera się na badaniach, alternatywna na zgadywankach, przeczuciach i wewnętrznym głosie. To takie duchowe...

CJWarlock 
Łamacz Klawiatur
Ravedome.org

Wysłany: 2008-01-03, 05:41   

Mi się jeszcze wydaje, że bez ubrań ludzie zachowują się mniej egotycznie, jakby bez "arsenału" całej tej pozery, jaką można zbudować na bazie odzieży, i do jakiej w pewnym sensie "zachęca" zakrycie się odzieżą. Mam na myśli, że bez odzieży człowiek inaczej się zachowuje, niż w ubraniu. Gdyby ludzie chodzili bez ubrań to by nie było wielu niedorzecznych zachowań bez praktycznego sensu (np.snobizmu i dyskryminacji odzieżowej, dress code, itp.).

Tyle z moich przemyśleń, bo naturyzmu jeszcze nie próbowałem, chyba że w domu, hehe. ;)

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Wysłany: 2008-01-03, 23:10   

CJWarlock napisał/a:
jakby bez "arsenału" całej tej pozery, jaką można zbudować na bazie odzieży, i do jakiej w pewnym sensie "zachęca" zakrycie się odzieżą. Mam na myśli, że bez odzieży człowiek inaczej się zachowuje, niż w ubraniu.

cośw tym jest...

CJWarlock napisał/a:
Gdyby ludzie chodzili bez ubrań to by nie było wielu niedorzecznych zachowań bez praktycznego sensu (np.snobizmu i dyskryminacji odzieżowej, dress code, itp.).

chociaż pod tym bym sięnie podpisała...

Sklep Sail and Rock, aplinus, campus, plecaki, śpiwory, namioty

Alternatywa – cudna sprawa- można zaprzeczyć wszystkiemu; bierzesz zwykła, nudną rzecz, jak medycynę, naukę, czy edukację i tworzysz alternatywę, gdzie wszystko jest odwrotnie; normalna medycyna opiera się na badaniach, alternatywna na zgadywankach, przeczuciach i wewnętrznym głosie. To takie duchowe...

Megana 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2009-03-11, 23:24   

Odgrzebię stary temat, bo ogólnie grzebię po forum, jak to nowicjusz. Otóż jestem naturystką od lat (mąż też) specjalnie na urlopy jeździmy tylko tam, gdzie można się spokojnie opalać nago a w Warszawie na plażę na Błotach, lub za Wilanowem. Ale, szczerze mówiąc, dorabianie do tego wegetariańskiej ideologii nie przyszło nam do głowy.
http://forum.miau.pl/view...p?f=21&t=142176

Odpowiedz do tematu