Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moja historia
Autor Wiadomość
kevoria 
Mały Veg

Wysłany: 2006-11-08, 12:22   Moja historia

Dawno temu, gdy miałem 4 lata, wybrałem się z Rodzicielką (;]) do sklepu. W czasie drogi chciałem jej pomóc nosić torby tzn. sprawdzić swoją siłę. Wchodzimy do sklepu... ZONK! Kurze serca, jestem semi ;p Od wieku 8 lat, czyli rozwodu (taa, temat tabu ;p) moich rodziców jestem laktoowo. Teraz mam lat 13.

alinA 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2006-11-08, 15:36   

i jak Ci sluzy wegetarianizm?:) skad wiedziales ze tamto cos bylo kyrzymi sercami?

Asiu 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2006-11-08, 16:21   

Fajna historia. Dzieci jakoś jasno i przejrzyście pojmują świat. Serce to serce.
A potem dorośli robią im coraz większe pranie mózgu...

Dobrze, kevoria, że Tobie nie wyprali i serce pozostało sercem. A nie podrobem.

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2006-11-08, 16:54   

gdyby każdy tak reagował na widok "mięsnych towarów" mięsożercy wiginęliby śmiercią naturalną... <marzenia>

crazylikeastrawberry 
Łamacz Klawiatur
moderator

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2006-11-08, 19:54   

och, milutka historyjka :) nie rezygnuj z tego, to dobra droga.. a rodzice i rodzinka nie robia Ci problemow?
ja pamietam jak mialam cos 8-10 lat obejrzalam w tv, program o tym jak traktuje sie kury i kaczki i oznajmilam, ze nie chce ich jesc to babcia [mieszkalam wtedy z babcia] zrobila mi taka awanture, jakbym zrobila niewiadomo co... i mieso mi wpychala codziennie na sile

kevoria 
Mały Veg

Wysłany: 2006-11-08, 22:19   

Rezygnować? Ja chce zostać weganem! Oczywiście rodzicie mnie humanitarnie zabiją, gdy się o tym dowiedzą, ale cóż ;]
crazylikeastrawberry, owszem, jasne ze robili, wlasnie dlatego dopiero od 8 roku życia byłem laktoowo. Babcia jak babcia, teksty typu "a co ci szkodzi kawałeczek mięsa w zupie?" (oczywiście z miną niewiniątka), gdy w pomidorowej widzę wypłyniętą z mięsa, szarą zestaloną krew były na porządku dziennym (były, bo już u babci nie jem i tylko czasami wszamam ziemniaki i startego buraka... ziemniaki oczywiście nie polane niczym, a zwłaszcza niczym w postaci margaryny z lecytyną -- nawet nie podano, jaką ;]).
alinA, służy, oj służy (tutaj autor kaszle i z zmarszczkami mimicznymi godnymi niemłodej rodzicelki rodzicielki wyciera złamany nos). A skąd wiedziałem? Cóż, spytałem się ;]

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Wysłany: 2006-11-08, 23:14   

Genialnie piszesz. Oto przyklad, jak doskonale wplywa wegetarianizm na mlody umysl :mrgreen:

MoSSi 
Veg przez duże V
Master :)

Wysłany: 2006-11-09, 06:26   

Ah gdybym ja była taka mądra w wieku 13stu lat... Naprawde dziwne dla mnie, że masz tylko lat trzynaście. :bye:
By drogi swej nie zmieniać
Nie zmieniać...

kevoria 
Mały Veg

Wysłany: 2006-11-09, 12:34   

Oj, nie chwalcie mnie tak :mrgreen: . I tak mam już za wysoką samoocenę po pierwszych dwóch postach. A właściwie, MoSSi... hm, czemu jest to dla ciebie dziwne (zaznaczając 198. kropkę na liście "Serio?")?

MoSSi 
Veg przez duże V

Wysłany: 2006-11-09, 16:04   

kevoria napisał/a:
A właściwie, MoSSi... hm, czemu jest to dla ciebie dziwne (zaznaczając 198. kropkę na liście "Serio?")?
Bo piszesz nie jak 13nastolatek :P zazwyczaj osoby w Twoim wieku są mniej dojrzałe i są innsze ;)
kevoria napisał/a:
Oj, nie chwalcie mnie tak :mrgreen:
Co prawda to prawda nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Nie jesteś fajny i w ogóle :mrgreen:
Nie zmieniać...

kevoria 
Mały Veg

Wysłany: 2006-11-09, 18:12   

MoSSi napisał/a:
kevoria napisał/a:
A właściwie, MoSSi... hm, czemu jest to dla ciebie dziwne (zaznaczając 198. kropkę na liście "Serio?")?
Bo piszesz nie jak 13nastolatek :P zazwyczaj osoby w Twoim wieku są mniej dojrzałe i są innsze ;)

Z tym to sie zgodzę. No ale, MoSSi, oceniac ludzi na podstawie wieku :roll: Zastosuj wniosek tej konstruktywnej krytyki :mrgreen:
MoSSi napisał/a:
kevoria napisał/a:
Oj, nie chwalcie mnie tak :mrgreen:
Co prawda to prawda nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Nie jesteś fajny i w ogóle :mrgreen:
Heh, taki już los geeka. Jednego kumpla mam i mi starcza :]

MoSSi 
Veg przez duże V

Wysłany: 2006-11-09, 18:43   

kevoria napisał/a:
No ale, MoSSi, oceniac ludzi na podstawie wieku :roll: Zastosuj wniosek tej konstruktywnej krytyki :mrgreen:
No nie moja wina, że wszystkie/wszyscy (oprócz Ciebie) 13nastki/13nastolatkowie z którymi miałam doczynienia są jacys zbyt dziecinni :P No nie ważne ;) Witaj na forum i pisz dużo mądrych postów Geek'u :bye:
Nie zmieniać...

nikita_chruszczow
Pilny Veg

Wysłany: 2007-05-10, 19:45   

U mnie to tez sie zaczynało tak wczesnie, z tym ze na poczzatku, z tego co pamietam, odzywialam sie tylko parówkami i pasztetem na przemian, a inne kiełbasy wywoływały u mnie wstręt i odruchy wymiotne... Teraz jak tylko pomyślę ile ja się przez to w życiu najadłam zmielonych knurzych kutasów i świńskich cycków to dostaję konwulsji 8-)
To był komentarz do parówek, a co do pasztetu to już w ogóle nie ma co mówić, bo jak pomyślę co tam w nim się znajduje to... no w zasadzie to w ogóle o tym nie myślę, dla własnego dobra. Teraz, gdybym musiała, to prędzej bym już wontrubkę zjadła, bo przynajmniej zdrowa i wiadomo z czego się składa;)

A tak na serio to zaczęłam przechodzić na wege, około 10-tego roku życia, czyli podobnie jak ty- bardzo wcześnie. Zaczęło się od jajek, bo jak koś kiedyś gdzieś powiedział: jaja to nic innego jak kogucia sperma i kurze wody płodowe". Potem były ryby, bo, co tu dużo ukryuwać... śmierdza cipą. No a potem powoli, powoli... Dziś mam 17lat i dalej wegetarianizuję i żyję.

W ogóle to mam do ciebie pytanie- co na to twoja rodzina? W końcu zacząąłeś, będąc jeszzce, nie ukrywajmy, małym dzieciakiem. jak zareagowali na to twoi rodzice? Bo moi do dziś toczą ze mną boje. Dla nich wegetarianizm to jak choroba psychiczna, a może nawet gorzej (w życiu nikomu by się nie przyznali że mają wegetariana pod dachem:)

Podpisze sie jeszcze pod zdaniem Asi, o tym że dzieci mają czysty umysł- żyją zgodnie z naturą i pojmują wszystko jak należy, a potem dorośli robią im pranie mózgu... I tu nie tylko o wegetarianizm chodzi...

Asiu 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2007-05-10, 22:03   

To ciekawe z tymi parówkami, bo ja też w dzieciństwie właściwie jedynie parówki mogłam zaakceptować. Nie wyglądały 'mięśnie'. Nawet w szynce (towarze wtedy luksusowym) były żyły :evil:

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2007-05-12, 11:52   

żeby wątek dotyczył tego, czego miał dotyczyć, wybrane posty zostały przeniesione do działu organizacyjnego
jeśli ktoś chce wyrazić swoje poruszenie postem nikity to zapraszam tu:
http://www.forumveg.webd.pl/topics8/2073.htm

Odpowiedz do tematu