Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hate
2007-06-18, 00:39
Ekologiczne Boże Narodzenie
Autor Wiadomość
fiatlux 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2006-11-14, 10:21   Ekologiczne Boże Narodzenie

Unikajcie wszystkiego, co nie nadaje się do recyklingu lub nie zostało wykonane z materiałów z odzysku - brytyjscy obrońcy środowiska naturalnego chcą ekologicznego Bożego Narodzenia i polecają 'Zielony przewodniku na Boże Narodzenie': Zamiast podarunków dla siebie dajmy coś samej Ziemi - namawiają autorzy kampanii na rzecz ekologicznych świąt. Namawiają do sięgnięcia po papier makulaturowy, do zaniechania podróży - bo spaliny przyczyniają się do ocieplenia klimatu.

No i oczywiście zamiast szychu i srebrnego anielskiego włosia na choince powinny zawisnąć ozdoby z naturalnych materiałów, np. z ziarenek i owoców, którymi potem można nakarmić ptaki.

Źródło: Rzeczpospolita
http://www.biolog.pl/article3739.html

crazylikeastrawberry 
Łamacz Klawiatur
moderator

Wysłany: 2006-11-14, 11:36   

ja najbardziej lubie jak choinka jest nieozdobiona zbytnio.. moze miec jakies lampeczki i wystarczy.. ostatecznie drobne ozdoby w dwu kolorach.. za bardzo nie wiem jak mialabym ja ozdobic w ziarenka o_O
z reszta i tak pewnie w tym roku nie bede miec chionki tlyko jakis wieniec, ze wzgeldu na szalonego kota ;)

a samochodu i tak nie mam wiec wiecznie tluke sie komunikacja miejska.. jak dalej to pociagiem, na wszelkie chemicznosci i sztucznosci z ktorymi mam bezposredni kontakt badz moje zarcie ma mam alergie -wiec nie stwarzam zagrozenia dla klimatu.... :D

choc mysle, ze to dobra inicjatywa bo po swietach zawsze jest pelno smieci [opakowan z zarcia i prezentow] ktore potem zalegaja tam gdzie nie powinny

fiatlux 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2006-11-14, 16:00   

tak się składa że w domku to ja jestem odpowiedzialna za choinkę każdego roku,
w tamtym roku zrobiłam wszystkie ozdoby sama (oprócz lampek oczywiście :megapolew: ), więc wyszła mi bardzo orginalna choineczka :mrgreen:
ozdoby zrobiłam z różnych niepotrzebnych pierdołek, lecz niestety poszedł też papier kolorowy i bibuła nowo zakupione, ale w tym roku trzeba będzie wykombinować coś innego
RECYCLING CHRISTMAS TREE peace

MoSSi 
Veg przez duże V
Master :)

Wysłany: 2006-11-14, 16:10   

Mój tata jakies 10 lat temu postanowił powrócić do korzeni i kupować prawdziwa choinkę. Ślicznie pachnie, ale zamiatać te igły oczywiście zawsze ja musze :evil: A ozdoby mamy takie normalne czyli bombki i światełka. A na koniec choinka ląduje w piecu... A jedna raz zasadzili rodzice bo kupili w doniczce ale uschła po chyba 3 latach.
By drogi swej nie zmieniać
Nie zmieniać...

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2006-11-14, 21:59   

A co powiedzie o choineczce typu Bonzai
Jest w doniczce, wystarczy młodego świerka zasadzić w doniczce i pielęgnować jak ala-Bonzai.
Co zły pomysł, pomysł ekologiczny.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:sloneczko:

crazylikeastrawberry 
Łamacz Klawiatur
moderator

Wysłany: 2006-11-15, 07:45   

jak narazie jeszcze nie udalo mi sie w domu wychodowac rosliny ktorej moj kot by wielokrotnie nie obgryzl/wykopal z ziemi/podsikiwal az uschnie...
ale pomysl calkiem przyjemny :P

alinA 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2006-11-24, 18:24   

Jedruś, bardzo ciekawy pomysl! czy robisz cos takiego? masz jakeis informacje na temat pielegnowania drzewka bonsai?

Odpowiedz do tematu