Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MOJE ZĘBY :-((((((((((((
Autor Wiadomość
Marzenka 
Veg nad Vegami
Jesteś tym co jesz

Wysłany: 2009-08-26, 07:51   

a może to pomoże? domowa hodowla kiełków

ikka napisał/a:
Marzenka napisał/a:
nie chce byc źle zrozumiana, ale widzę, że duzo młodych osób, wrecz jeszcze młodzież, zupełnie lekkomyslnie podchodzi do swej diety, nie zaznajomiwszy się przed tem co należy jadac (w uwzglednieniu realii polskich) i co unikac...

Jeżeli to także do mnie, to ja już nie taka młoda... ;) Ale pewnie masz rację poza tym...

to jakies żarty, skoro 28-latka nie jest "juz" taka młoda...tak to daje się pierwszenstwo kultu mlodosci 18-, 22-, choc to dzieciaki naprawde...
jak kobiety przejda ten etap prania mózgu, ze "starzeją" sie z powodu wieku, itd. to zacznie sie szanowac i tych co maja po 50-, 60, 80- itd.
TV robi smierdząca robote, a ludzie nabieraja sie na to jak dzieci na reklamy "cukierkow"...
może odbiegam od tematu, ale przed wojną to kazdy mlody czlowiek znal swe miejsce, i nie puszyl sie jak teraz (wystarczy popatrzec co robia w Internecie, jak wokol opluwaja i nasmiewaja sie z innych, nie wspominajac o ortografii), piorytetem było jak ma ulzyc rodzinie, np. 12 km zasuwal do sklepu na piechote po 15 kg kasza, itd....
ciekawe, ze i mezczyzn tez juz ogarnia "starosc-niemlodosc" w wieku 45-...
TV robi wszystko by ludzie czuli sie calkowicie bezwartosciowi i niepotrzebni...

lime2 
Pilny Veg

Wysłany: 2009-08-26, 14:58   

Ja osobiście jem dużo roślin zielonych. One posiadają najwięcej wapnia. Z tego co pamiętam szczypior ma najwięcej później natka z pietruszki ale ogólnie wszystko zielone ma dużo wapnia. Oczywiście zdecydowanym rekordzistą w zawartości wapnia jest orzech laskowy i to też składnik mojej diety.
Ktoś tu wspominał również o proporcjach owoców do warzyw. Owoce raczej zakwaszają organizm a warzywa tworza środowisko zasadowe. Zasadami zaś neutralizujemy kwasy, więc nalezy zwracać uwagę na warzywa. Staram sie po owocach przepłukać usta wodą lub napić sie czegoś obojętnego jeśli chodzi o równowagę ph. Piję też dużo tzw. szejków zielonych tz. różne zioła i rośliny zielone blenduję z wodą miodem i sokiem z cytryny, a następnie przecedzam przez sitko.
To co teraz powiem zbulwersuje pewnie wielu ale zęby to ważna rzeczy i każdy chciałby mieć je jak najdłużej. Osobiście zbieram od znajomych skorupki z jajek i je mielę na proszek po uprzednim ugotowaniu (aby pozbyć się salmonelli itp.) i osuszeniu. Taki proszek jem codziennie na czczo w dawce pół łyżeczki od herbaty rano i pół na wieczór. Zauważysz że zęby staną się błyszczace po kilku tygodniach a paznokcie dwa razy częściej będziesz musiał/musiała obcinać. Słyszałem że ludzie mielą również muszelki małych ślimaków i to też daje znakomite efekty. Podobno wapń ze skorupek albo muszelek wchłania sie w ludzkim przewodzie w 95%.

Hellenka 
Natchniony Veg

Wysłany: 2009-08-26, 16:49   

ja bylabym za jajkami:)
w sumie dieta moja jest w 80% surowa, i nie monotematyczna:) ale jajka jem...tylko ciezko o dobry towar..ja mam jajka od babci i nie mam nawet najmnniejszego wyrzutu sumienia..babcia kupuje raz na czas kury z fermy takiej klatkowej, no i opiekuje sie nimi w zamian majac jajka...maja sie u niej znakomicie az do ich naturalnej smierci....tak bylyby pewnie ubite i wywalone jako wyeksploatowane zrodlo dochodu:(

cedar 
Veg nad Vegami
ż~ó~ł~t~e kfiaty;)

Wysłany: 2009-08-26, 22:32   

IKKA, często przyglądam się, obserwuję przyrodę i twarde suche ziarna (twardy orzech do zgryzienia-nie bez przyczyny powiedziano) mają ogromny wpływ na budowę naszych kości, ząbków, paznokci, poprawia się też skóra, gęstnieją włosy np. suche ziarna zbóż to po pierwsze mają dużo potrzebnych minerałów, jednak interweniowałabym tu bardziej nasionami słonecznika, sezamu (mnóstwo wapnia)-na początku możesz je sobie mielić w blenderze jeśli masz problem z gryzieniem, dodając zielone części roślin: pietruszka, szczypior, liście laurowe, magę, seler, oregano, miętę, chrzan-co lubisz, najbardziej Ci smakuje bądź cebulkę, czosnek, możesz tworzyć kombinacje & uważaj z tymi jabłkami przez cały dzień (czuję, że zbyt dużo ich w twojej "diecie"), bo przez nadmierną podaż kwasów owocowych można naprawdę stracić ząbki! I nie martw się jak przybędzie Ci jakieś kilo, pytanie: ważniejsze jest zdrowie czy jak się wszytko zacznie kruszyć począwszy od zębów po stawy, kości, wypadanie włosków, zasadowica :zdziwko: A napewno nic się nie będzie odkładać jak będziesz odpowiednio łączyć z "zielonym" bądź korzeniami roślin;) I siły przybędzie mięśniom;)) Powodzonka! ;-)

lipa 
Mały Veg

Wysłany: 2009-08-26, 22:35   

Hellenka, fajna babcia :-)

Marzenka 
Veg nad Vegami
Jesteś tym co jesz

Wysłany: 2009-08-27, 06:37   

Cedar, teraz owoce, w tym jabłka są kwasotwórcze, a nie zasadotwórcze, gdyz są pryskane, krzyżowane (50-100 razy słodsze niż ich naturalne odmiany), itd.
Paul Niesen na podstawie swych wielotetnich badań osobistych, stwierdził, że problemy z zębami po owocach (frutarianizm) jest też odpowiedzią na wydzielanie sie toksyn z organizmu poprzez dziąsła, i powoduje, że zęby chorują!
sama po sobie widzę, że po warzywach, orzechach nie mam potrzeby je myc...po owocach czuje że trzeba choc przeplukac woda (a wode mamy wiadomo jaką...).

Elizeusz 
Ostoja Wiedzy
Elizeusz

Wysłany: 2009-08-27, 11:37   

Dr Graham mowi ze problemy z zebami nie sa powodem cukru w owocach nawet tych hybrydowych ale tluszczem jaki spozywamy jezeli jest on powyzej 15 procent choc on zaleca 10. Nie wiem do jakich owocow macie dostep ale owoce sa zasadotworcze natomiast orzechy kwasotworcze dlateo nie mozna ich laczyc ze saoba wyjatki sie oczywiscie pojawaiaja jak cytryna czy ananas lub pomarancza. Ogulnie kazdy owoc moze byc slodki lub slodko kwasny jednak musi bc odpowiednio dojrzaly. Owoce sa zrywane niedojrzale dlatego z nimi sa problemy ale nawet te kwasne w zoladku przyjmuja srodowisko zasadowe. Owoce sa wporzadku u nas w polsce kupowane na rynku i w sezonie. Te owoce i jarzyny sa godne polecenia nie leza w chlodniach miesiacami dlatego maja w sobie wiele wiecej witamin i enzymow. Jednak te owoce ze sklepow rowniez sa wporzadku poruwnujac je z gotowanym jedzeniem i innymi specyfikami. Dr Graham rowniez mowi ze banany uwazane za hybrydy sa swietne i ze ludzie robia to samo co natura i selekcjonuja lepsze odmiany smakowe dla naszego spozycia. Kluczem jest to ze to nie cukier powoduje problemy a tluszcz to samo jest z candida wystarczy wyeleminowac tluszcz z diety i w kilka tygodni nie ma tego pasozyta.

Marzenka 
Veg nad Vegami
Jesteś tym co jesz

Wysłany: 2009-08-27, 12:08   

Dr jedno a porownanie do Natury drugie...
zwierzeta zyjace w Naturze nie maja problemow z zebami i ich "nie myja", choc obserwujac ptaki widze ze dziob czyszcza nawet patyczkami drobnymi wnetrze dzioba, to nie wiem czy rzeczywiscie "nie myja"...

czlowiek tak dalece odszedl od Natury, ze nic dziwnego ze wszsytko mu szwankuje, lacznie z zebami, i głównym winowajca jest własnie nasza dieta, czyli jak cos nie naturalnego jemy a przetworzonego, zwlaszcza gotowanego i z przyprawmi sztucznymi...
cukier sam nie wywoluje prochnice to fakt, ale posrednio powoduje, bo kradnie wapn z organizmu, i z kosci, zebow, wiec powoduje...
bo gdyby organizm nie mial niedoboru wapnia, witamin, zwł.wit.C, to organizm by sobie poradzil i podleczyl chwilowy problem. Ale na ogol u ludzi wystepuja chroniczne i przewlekle niedobory, i w zaleznosci od czlowieka i organizmu ma te przypadlosc, a nie inna.
Niedobor wit.C jest tak powszechny, ze malo osob kojarzy sobie tez ze powoduje problemy i ze skora...
nam pozostaje jadac jak nawiecej swiezych i surowych produktow, a jesli juz przekasimy niezdrowego, tj. nienaturalnego, to odtruwac, oczyszczac swoj organizm...(młode osoby nawet do 24 lat powinne pod kontrola lekarza, czy zaufanej osoby zajmujacej sie zawodowo takimi sprawami!).

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2009-08-27, 20:24   

Hellenka napisał/a:
babcia kupuje raz na czas kury z fermy takiej klatkowej

no właśnie..i to jest własnie wspieranie ferm klatkowych..tym sie uda,ale za to trzeba bedzie"wyprodukowac"kolejne maszyny do jajek...

Symeon Arizal 
Pilny Veg

Wysłany: 2009-08-29, 13:21   

ikka napisał/a:
Symeon Arizal napisał/a:
Dlaczego piszesz o takim małym udziale zbóż(rozumiem że kiełków też) w diecie?

Ja? Bo... tak jest, nie chcę do końca wyjaśniać, dlaczego. Zaczęłam kiełkować pszenicę, chyba coś nie wyszło, tzn. trochę spleśniała, ale spróbuję jeszcze raz.
do Elizeusza
Ostatnio zmieniony przez Symeon Arizal 2009-08-29, 13:25, w całości zmieniany 1 raz  

raman 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2009-09-02, 11:57   

hm... moje zęby to postpeerelowska porażka, ale da się z nimi jeszcze żyć. Potem będzie trzeba zainwestować w mocniejszy blender :lol:

Ale nie o tym chciałem. Zauważyłem u siebie jedną rzecz. Od jedzenia surowego pokarmu trochę przebarwiają się zęby, czy tylko u mnie? W każdym razie nawet na paznokciach zostają ślady gdy wyławiasz orzechy włoskie z zalewy.
Kiedyś sam się tego przeraziłem- O mamo! Co się dzieje z moimi paznokciami?!? Anemia czy już agonia?!? :jestemgłupi:
POtem wziąłem szczoteczkę i je wyszorowałem. Muszę przyznać, że to było najbardziej spektakularne ozdrowienie w całym moim życiu. Chyba też najszybsze :megapolew:
Ostatnio zmieniony przez raman 2009-09-02, 11:58, w całości zmieniany 1 raz  

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2009-09-03, 09:37   

WITAJ RAMAN :sloneczko: !!!

Możesz zerknąć na to:
"Witarianizm a zęby"
http://www.surawka.republika.pl/waz.htm

możesz zakupić papierek wskaźnikowy pH i wówczas co jakiś czas kontrolujesz

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:
Ostatnio zmieniony przez krzysztof 2009-09-03, 09:43, w całości zmieniany 2 razy  

Hellenka 
Natchniony Veg

Wysłany: 2009-09-03, 10:20   

mega duzo wapnia ma nasza zwykla polska biala kapusta, spozywana na surowo ma 2 razy wiecej wapnia niz jakikolwiek nabial!!

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2009-09-03, 11:18   

WITAM :sloneczko: !!!

Trzeba pamiętać ,że aby były wbudowywane cząsteczki wapnia w ustroju to musi występować w kompleksie z innymi minerałami i co oczywiste w odpowiedniej proporcji.

W tym miejscu podawałem 'kilka" produktów i zawartość m.in. wapnia - warto zwrócić uwagę na mak ( 9 post ):
http://www.forumveg.webd..../sol-vt2045.htm

także w tym temacie warto poszperać ( w pierwszym poście jest link z produktami o największej ilości minerałów ):
http://www.forumveg.webd....owa+przek%B1ska

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:
Ostatnio zmieniony przez krzysztof 2009-09-03, 11:19, w całości zmieniany 1 raz  

ikka 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2009-09-16, 13:39   

Ciąg dalszy. Kiedy byłam ostatnio u dentystki, usłyszałam, że ewentualny niedobór wapnia w moim wieku :D nie miałby i tak wpływu na stan zębów. Moja dentystka wskazywała przede wszystkim na przyczyny mechaniczne - zgrzytanie :evil: - może też podjadanie owoców. Trzeba przynajmniej płukać buzię wodą po owocach.
Tak czy inaczej, żeby nie mieć niedoboru, niezależnie już od zębów, postanowiłam włączyć do swojego codziennego menu drugi obowiązkowy element - poza siemieniem - 10 dag maku. Bo bardzo lubię mak 8-)

Odpowiedz do tematu