Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Irlandia
Autor Wiadomość
sfistaq 
Łamacz Klawiatur
Namaste!

Wysłany: 2007-04-12, 13:55   Irlandia

hmm skoro pojawił się temat Anglii to niech będzie też Irlandia :mrgreen: ciekawe czy jest tu ktoś z tej wysepki i jak tu się mają wege społeczności.Przyznam ,że dotąt poza sklepami ze zdrową żywnością ,naturalnymi kosmetykami itd (i to w sumie sporo-chwała im za to)nie spotkałam się z jakimiś większymi ( baa w sumie chyba z żadnymi :-? ) wege akcjami czy coś w tym stylu :-? :roll:

"Zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną"

Hym
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-19, 11:14   

znam wege z irlandii,,,ale oni jak na zlosc sa zalogwani na tym drugim wege forum...:(
pech..

sfistaq 
Łamacz Klawiatur
Namaste!

Wysłany: 2007-04-19, 18:01   

hmm inne forum mówisz :-? ale wiesz to nie problem w sumie ;) znam kilku Irlandczyków wege aczkolwiek mało aktywnych ostatnio zmieniłam prace i z jedna pracuje wiec musz podpytac ja cos więcej może maja jakieś lokalne społeczności ;)

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2007-04-19, 19:35   

pawel napisał/a:
znam wege z irlandii,,,ale oni jak na zlosc sa zalogwani na tym drugim wege forum...:(
pech..

:shock: :?:

Hym
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-20, 01:41   

wlasciwie to na tym trzecim:)

co za czasy?

Mada_116 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2007-07-04, 11:04   

A co powiecie na temat kosmetyków w Irlandii ? Które są OK ? takie podstawowe chociaż..albo Guinness :mrgreen: jest OK ?

sfistaq 
Łamacz Klawiatur
Namaste!

Wysłany: 2007-07-04, 11:09   

Guinness nie jest ok(żelatyna) a co do kosmetyków tutaj owszem jest dośc duży wybór i naprawde dobrych aczkolwiek bywaja stosunkowo drogie. :-? No ale cóż bynajmniej tam gdzie ja mieszkam nie moge narzekać na brak wyboru kosmetyków nie testowanych czy nie zawierających produktów odzwierzęcych :D

Mada_116 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2007-07-04, 11:28   

Jakie kosmetyki są nietestowane we w miarę przyzwoitej cenie ? (Chociaż kilka przykładów... :-) )

Guinness jest irlandzką tradycją, ale pewnie nie on jeden. Są jakieś inne alkohole, potrawy tak samo znane ale OK ?

sfistaq 
Łamacz Klawiatur
Namaste!

Wysłany: 2007-07-04, 11:43   

hmm co do potraw to ciężko powiedzieć o ni w zasadzie dużo miecha jedza lub na fast foodach się żywią :-? np śnniadanie ,które nazywa się full irish składa się z kiełbasek ,puddingu ,bekonu i grzybów czasem jeszcze fasolki.Wiesz sama akurat aktualnie pracuje w branży gastronomicznej (że się tak wyraże) więc przyznam szczerze ,że ciężko powiedzieć o czymś typowym wege jeśli chodiz o irlandzkie potrawy :-? owszme są sklepy z tzw zdrową organiczną żywnością itd ale hmm na dzień dzisiejsyz nie przychodzi mi nic do głowy :roll: jak sobie przypomne znajde itd to napisze badz podpytam naszych kucharzy:D co do kosmetyków no naprawde ceny jeśli przeliczysz na polskie pieniadze mysle ze sa drogie nawet liczac na zarobki tutaj maja zwykle wyzsza cene chodz nie wszystkie ja ostatnio kupiłam bardzo fajne ze sklepu pod nazwa Planet Life(maja dośc duży wybór organicznych produktow wege produktow itd-ogolnie taki fajny sklepik promujacy taka żywnośc i styl życia)co do kosmetyku to chyba nazwa jest BAck to Green nie testowany same ,że się tak wyraże naturalne składniki itd .Jest jeszcze jedna czy dwie firmy ,które miałam albo moja siostra kupowała ale nie pamietam nazyw jak siostra wróci to ja spytam :mrgreen: a czemu tak pytasz Mada o Irlandię? 8-)

Mada_116 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2007-07-04, 12:08   

Pytam, bo za 5 dni się tam wybieram, a nie chciałabym z braku wyboru jeść non stop miecha :)

Dzięki za odp :*

Czyli wychodzi z tego na to, że nie opłaca się kupwać tam kosmetyków, lepiej wziąć z Polski ?....ale z drugiej strony limit na lotnisku jest ....hmmm.
Jakoś dam radę :)

W jakiej dokładnie miejscowości mieszkasz sfistaq ?

sfistaq 
Łamacz Klawiatur
Namaste!

Wysłany: 2007-07-04, 12:29   

hmm Mada jedziesz na wakacje do Irlandii? :D hehe wez parasol ze sobą :lol: raczej wybór będziesz mieć zakładając ,że nie będziesz się stołować wyłacznie na mieście chodzi na mieście dostaniesz coś wege w restauracjach kiedyś Agniecha pisała o jakiś restauracjach/knajpach w Dublinie .Ja mieszkam w Limericku i tu też w prawie każdej restauracji masz w karcie wybór kilku wegetarianskich potraw nie stety o wegańskie ciężko.. :-? ale jak mowię jeśłi chciałabyć gotować sama to jest tu szeroka gama wege produtków i nie powinnaś mieć większych problemów a prawie w każdym polskim sklepie dostaniesz soje :mrgreen: a tu dostaniesz też tofu jakieś pasty na chleb warzywne (bardzo dobre swoją drogą) wegańskei makarony itd sojowe mleka jogurty :D więc większych problemów nie ma ;) a kosmtyki nie bardzo wiem o jakim limicie na lotnisku mówisz ?jeśli chodiz o limit kilogramowy to cóż każda linia ma go niestety -dlatego zawsze płace nadbagaż(ah te książki.. ;) )a co limitu kosmetyków bo może o ten Ci chodzi w bagażu podręcznym to lepiej poprostu kosmetyków nie dawac do bagażu podrecznego bo strasznie czepiają sie wszystkiego :-? do jakiego miasta lecisz i gdzie sie zatrzymujesz? :-)

Mada_116 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2007-07-04, 16:59   

Jadę na wakacje do kuzynki. Zatrzymujemy się na jeden dzień w Cork, a będziemy mieszkać w Galway. No słyszałam, że raczej często pada ;]
Nie wiem jak to bedzie do końca z jedzeniem, ale raczej w domu będziemy gotować. Kuzynka też zazwyczaj mięsa nie je (zazwyczaj - bo się niestety zdarza...) No więc myślę, że nie bedzie źle. Z jedzeniem. Bo z językiem to się okaże ;)
Chodziło mi o limit kilogramowy :)

sfistaq 
Łamacz Klawiatur
Namaste!

Wysłany: 2007-07-04, 17:22   

O prosze Cork całkiem fajne miasto ale Galway to Ci zazdrioszcze :mrgreen: takie fajne klimatyczne miasteczko yhmmm :lewituje: i nie az tak daleko odemnie 8-)

Mada_116 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2007-07-04, 18:06   

Zadrościsz ?
hmm......no to rzeczywiście musi być super :)

sfistaq 
Łamacz Klawiatur
Namaste!

Wysłany: 2007-07-04, 18:12   

porównując do miasta w którym ja mieszkam to chyba każde ntu miasto jest super :mrgreen: miasto w którym mieszkam zwane jest popularnie "miastem nożowników.." więc bez komentarza.. 8-) :-? ale Galway naprawde jest fajne :D życzę Ci miłego pobytu ;) i dużo--> :sloneczko: chodz to mniej prawdopodobne:)

Odpowiedz do tematu