Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Może zawierzać śladowe ilości...
Autor Wiadomość
Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2007-11-03, 03:44   

No tak. I jeśli mielibyśmy tak dalej ciągnąć, to powinniśmy zaprzestać kupowania u tych firm, które zatrudniają więcej mięsożerców albo wręcz w ogóle mięsożerców. Nie można przesadzać z ustalaniem głębi odpowiedzialności za to, co robimy. Racjonalizm tutaj wskazuje, że śladowe ilości nikomu nie szkodzą, ale nie powiedziałbym też, że ktoś odrzucający takowe produkty przesadza.

John Milton

rebTewje
Natchniony Veg

Wysłany: 2007-11-03, 06:16   

Jakub napisał/a:
ale nie powiedziałbym też, że ktoś odrzucający takowe produkty przesadza.

to nie mow ;)

jak ktos odrzuca takie produkty no to fajnie, zawsze to jakis sposob na dookreslenie sie wobec swiata. ja w tym temacie np zbieram ksiazki i flagi panstw, w ktorych bylem razem z moja wirtualna druzyna pilkarska ;)

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-11-03, 09:13   

Jakub napisał/a:

nikt tego nie stwierdzil. ale w dalszym ciagu podtrzymuje, ze przesada jest patrzenie z gory na tyc, ktore owe produkty spozywaja.

Sklep Sail and Rock, aplinus, campus, plecaki, śpiwory, namioty

Alternatywa – cudna sprawa- można zaprzeczyć wszystkiemu; bierzesz zwykła, nudną rzecz, jak medycynę, naukę, czy edukację i tworzysz alternatywę, gdzie wszystko jest odwrotnie; normalna medycyna opiera się na badaniach, alternatywna na zgadywankach, przeczuciach i wewnętrznym głosie. To takie duchowe...

JAgniecha 
Veg Do Potęgi
Go Vegan!

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2007-11-03, 14:45   

Jakub napisał/a:

a mi sie wydaje ze to wprwadzi w najprostszej linii do tego:
xbaranx napisał/a:
nie jem i dosc krzywo patrze na osoby ktore uwazajac sie za wegan spozywaja takie produkty. mialbym sporego moralniaka gdyby cos podobnego znalazlo sie w moich ustach.

czyli idiotycznej agresji i poczucia wyzszosci wobec innych wegow- niczym nieuzasadnionych :-?

niejedzenie sladowych ilosci ni jak ma sie do pomagania zwierzetom a tworzenie zajebistych ideologii wokol prostych spraw tez mnie nie kreci...

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2007-11-03, 16:56   

A ja to jestem w stanie uważać za przejaw konsekwencji i tyle. Nie ideologii czy sposobu na wywyżsenie się czy czegoś w tym stylu. Dlatego napisałem, że mogę to zrozumieć i widzę w tym sens. Ludzie nie zawsze i nie tylko robią coś zze względu na zwierzęta i o tym wydaje się zapominamy. Często chcą być konsekwentni dla nich samych i też mają do tego prawo.

John Milton

tomek 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2007-11-03, 17:42   

Ja również jem produkty, które "mogą zawierać śladowe ilości mleka" i nie mam kaca moralnego. Na świecie spotyka się wegan, którzy spożywają nawet mięso i produkty mleczne z marketowych odpadów (tzw. freeganie). Generalnie idea weganizmu sprowadza się do tego, by swoimi działaniami w miarę mozliwości nie krzywdzić zwierząt; inna sprawa, że często idzie za tym obrzydzenie do trzymania w ustach czegokolwiek co może pochodzić od zwierząt choćby w niemal niezauważalnym stopniu. Rozumiem więc pewien puryzm w tym przypadku, choć sam jestem od niego daleki.

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2007-11-03, 18:40   

Jakub napisał/a:
A ja to jestem w stanie uważać za przejaw konsekwencji i tyle. Nie ideologii czy sposobu na wywyżsenie się czy czegoś w tym stylu. Dlatego napisałem, że mogę to zrozumieć i widzę w tym sens. Ludzie nie zawsze i nie tylko robią coś zze względu na zwierzęta i o tym wydaje się zapominamy. Często chcą być konsekwentni dla nich samych i też mają do tego prawo.

Slusznie.Tylko Ci co jedza sladowe ilosci w niczym nie sa "gorsi",o to sie tu chyba rozchodzi.

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2007-11-03, 20:58   

Alispo napisał/a:
Jakub napisał/a:

Slusznie.Tylko Ci co jedza sladowe ilosci w niczym nie sa "gorsi",o to sie tu chyba rozchodzi.

Od strony moralnej nie dopatrzyłbym się tam żadnej wyższości czy niższości. :)

John Milton

Alispo 
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2007-11-03, 21:49   

ale niektorzy tu pisza,ze krzywo patrza na tych co jedza"sladowe"..

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2007-11-03, 23:30   

Niech sobie piszą, przecież nie musimy się we wszystkim zgadzać - byłoby strasznie nudno. ;)

John Milton

Agucha 
Mały Veg

Wysłany: 2007-11-04, 19:57   

A ja mam do Was takie oto pytanie: (Myślę, że to podchodzi pod ten temat jak najbardziej), a więc ciekawi mnie czy macie w domu osobne naczynia? Tzn. chodzi mi o to, czy gotujecie swoje potrawy we własnych garnkach, czytajcie - w garnkach, w których nigdy nie było gotowane żadne mięso :?: :?: No bo nawet jak się takowy garnek umyje to zawsze mogą tam zostać jakieś "śladowe ilości".

No i u mnie było tak, że przez wiele lat nie przeszkadzało mi, że mama gotuje mi w tych samych naczyniach wege dania, a potem używa ich do swoich mięsnych dań. A od jakichś paru miesięcy nie potrafię tknąć jedzenia z tych garnków. No i coraz mniej obiadów jadam. Wiem, że kupienie własnych naczyń to prosty sposób na rozwiązanie tego problemu, ale już widzę wzrok mojej mamy jak wkraczam do kuchni ze swoimi garnkami - na pewno wyzwie mnie od czubków :-? No ale cóż. Teraz właśnie zjadłam trochę obiadu z takiego "brudnego" jak dla mnie garnka i czyje się źle.

Ciekawa jestem czy też tak macie :?:

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-11-04, 20:08   

Agucha napisał/a:
Ciekawa jestem czy też tak macie :?:

nie. teraz mieszkamy sami, wiec garnki sa koszerne, ale w domu rodzinnym kompletnie nam to nie przeszkadzalo (lub kiedy jemy poza domem).

Sklep Sail and Rock, aplinus, campus, plecaki, śpiwory, namioty

Alternatywa – cudna sprawa- można zaprzeczyć wszystkiemu; bierzesz zwykła, nudną rzecz, jak medycynę, naukę, czy edukację i tworzysz alternatywę, gdzie wszystko jest odwrotnie; normalna medycyna opiera się na badaniach, alternatywna na zgadywankach, przeczuciach i wewnętrznym głosie. To takie duchowe...

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2007-11-04, 20:21   

Cytat:
A ja mam do Was takie oto pytanie: (Myślę, że to podchodzi pod ten temat jak najbardziej), a więc ciekawi mnie czy macie w domu osobne naczynia?

Ja nie mam, bo u mnie wszyscy wege. Ale nawet jakbym mieszkał z mięsiażami, to bym nie miał osobnych. Nie można porzesadzać, wystarczy umyć naczynia. ;)

John Milton

Alispo 
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2007-11-04, 20:46   

Nie mam osobnych,ale w sumie..raczej tam mieso nie bywa ,u mnie sie go malo je..no chyba ze sztucce ewentualnie :hmmm: ale tez mi wystarcza ze umyte.

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2007-11-04, 20:48   

Tez nie mamy osobnych. Mycia takich naczyn sie nie podejmuje.

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

Odpowiedz do tematu