Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wegetarianie z powołania zaczynają wcześnie...
Autor Wiadomość
nikita_chruszczow
Pilny Veg

Wysłany: 2007-05-10, 20:34   Wegetarianie z powołania zaczynają wcześnie...

Nie wiem czy zauwazyliscie, ale wiekszosc "wegetarian z powolania" (czyli takich, ktorzy umieja wytrwac z tym wiele lat i dla których jest to przyjemność, a nie wyrzeczenie w imie czegoś tam) miała zadatki juz we wczesnym dziecinstwie i od "małego" było po nich widac, ze są INNI 8-)

Asiu 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-05-10, 21:49   

Chyba coś w tym faktycznie jest, że ma się te tendencje już w dzieciństwie. Chociaż pewnie są i tacy, którzy później zaczęli, a wytrwają jako wege do końca życia...

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2007-05-11, 00:17   

ja wege zacząłem być późno w porównaniu z innymi tutaj..

ale do lasu zawsze mnie ciągnęło :sloneczko:

Vegan For Life 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2007-05-11, 05:55   

fakt faktem cos w tym jest ...

Zaczelam bardzo wczesnie ;) a i przed tym oficjalnym vege miesa praktycznie nie jadlam ,zawsze byly z tego powodu cyrki , potrafilam siedziec pare godzin przy stole ,zjadlam ziemniaczki, surowke ,a miesko nie ruszone i tak siedzialam az mi w koncu odpuszczali ,chociaz bywalo ciezkawo i niekiedy rodzina ze skory wychodzila 8-)

wiola 
Veg nad Vegami
:-)

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-05-11, 09:38   

ja w dzieciństwie uwielbiałam mięso
w liceum mialam kolezanke,ktora nie jadala miesa i wydawała mi sie przez to dziwna
na pierwszym roku studiów tez "wysmiewalam" sie z kolegi wege i nie moglam sie nadziwic jak mozna najesc się marchewką :lol:

no!
jak widać ja nie miałam zadatków na wege ;)
a obecnie moj weganizm stoi pod znakiem zapytania :-?

Vegan For Life 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2007-05-11, 10:39   

wiola napisał/a:
a obecnie moj weganizm stoi pod znakiem zapytania :-?

z jakich powodow ? jesli mozna wiedziec oczywiscie ;)

cassandra 
Veg przez duże V
empatyczna dusza

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2007-05-11, 10:50   

bo niektorzy sa wrazliwi z natury a inni moga ta wrazliwosc nabyc jesli zycie pozwoli.

biedroniastaaaa 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2007-05-11, 12:17   

taffit napisał/a:
ale do lasu zawsze mnie ciągnęło

osz ty haahah a ja kolo lasu mieszkam.

ja nie lubilam miesa jak bylam mała.cos w tym jest

wruszka 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2007-05-11, 12:47   

Vegan For Life napisał/a:

Zaczelam bardzo wczesnie ;) a i przed tym oficjalnym vege miesa praktycznie nie jadlam ,zawsze byly z tego powodu cyrki , potrafilam siedziec pare godzin przy stole ,zjadlam ziemniaczki, surowke ,a miesko nie ruszone i tak siedzialam az mi w koncu odpuszczali ,chociaz bywalo ciezkawo i niekiedy rodzina ze skory wychodzila 8-)

tak samo było ze mną :)

ina 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2007-05-11, 13:38   

wruszka napisał/a:
Vegan For Life napisał/a:

tak samo było ze mną :)

U mnie tak samo. Już od dziecka miałam vege-skłonności. Niecierpiałam mięsa, bo wszędzie widziałam żyłki. A moim ulubionym daniem były ziemniaczki ze szpinakiem i chleb z pomidorem :mrgreen:

Kajcia 
Ostoja Wiedzy
SxE

Wysłany: 2007-05-11, 15:09   

Większość wege nie lubiła mięsa i dla nich weg(etari)anizm jest przyjemnością. Dla padlinożerców, którzy lubią mięso ciężko z niego zrezygnować.

:shep:

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-05-11, 15:55   

ina napisał/a:

U mnie tak samo. Już od dziecka miałam vege-skłonności. Niecierpiałam mięsa, bo wszędzie widziałam żyłki.

ja to samo. wszystko bylo dla mnie "tluste". zreszta, niektorych rzeczy nie probowalam nigdy: golonki, kaszanki, flakow, salcesonu.. sam widok mi wystarczal. malo tego, kiedy rodzina mnie przymuszala, potrafilam zwymiotowac, wiec szybko dali sobie spokoj ;) ryb tez szczerze nie znosilam (wedzone czasem, albo pasty), dosc dlugo jadlam tylko drob, i to w zasadzie tez tylko biale mieso kurczaka, bo reszta przynosila bardzo nieprzyjemne rezultaty... ;)

nikita_chruszczow
Pilny Veg

Wysłany: 2007-05-11, 16:11   

Sylwia- ja przez to we wczesnym dzieciństwie tez czesto "zwracałam" posiłki;) Pamietam, ze jak w przedszkolu mama robila mi kanapki z "Krakowską Suchą", to potem na przerwie śniadaniowej grupa miała ze mną niezły hardkor, bo codziennie robiłam powtórkę z programu "rzyganie na sniadanie":D

nikita_chruszczow
Pilny Veg

Wysłany: 2007-05-11, 16:14   

A najdziwniejsze jest u mnie to, że chyba mam grupe krwi, ktora najbardziej potrzebuje mięsa (0 zdaje się) :bye:

Tusia 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2007-05-11, 16:26   

Cassandra napisała
Cytat:
bo niektorzy sa wrazliwi z natury a inni moga ta wrazliwosc nabyc jesli zycie pozwoli.

Troszkę mi się nie podoba takie tworzenie podziału: my jestśmy ci z naury wrażliwi (bo nie lubiliśmy mięsa) a wy jakoś na szczęście tą wrażliwość nabyliście... trochę podział w stulu lepsi vs gorsi z natury
Hm, troszkę mnie to ubodło... ;) Ja raczej jadłam mięso, nie miałam jaz typu wymioty czy inne takie, ale nie myślę o sobie z tamtego czasu jako o mniej wrażliwej na krzywdę zwierząt, lub nie wrażliwej. Myślę, że jest to też kwestia świadomości... A może się czepiam bo stoję po stronie mniej wrażliwych ;) peace

Odpowiedz do tematu