Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: taffit
2010-07-27, 20:04
kto się przyzna?
Autor Wiadomość
alan001 
Wyższy Stan Ducha
over the rainbow

Wysłany: 2007-06-15, 12:05   kto się przyzna?

Czy zdażyło wam się zjeść jakiś produkt w którym znajodowała się substancja pochodzena zwierzęcego? Ja na samym początku nie wiedziałem, że w jogurtach firmy 'danon' znajduje się żelatyna wieprzowa :( Od tamtego momęntu nie jadam jogurtów!
Ganja Sensibilla - Zbyt pozytywna, dlatego
zakazana

JAgniecha 
Veg Do Potęgi
Go Vegan!

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2007-06-15, 12:10   

jest wiele innych jogortow bez zelatyny w skladzie- wystarczy czytac- nie trzeaba od razu rezygnowac ze wszystkiego...
No i sa pyszne sojowe jogurty:)

stephanie 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-06-15, 12:23   

Ja kilkakrotnie się skasowałam, głównie na produktach niemieckich. Gdyż skład podany po niemiecku różnił się od tego po angielsku. Zazwyczaj był to jakiś vollmilch pulver czy coś w tym rodzaju [<-- sorki, nie znam niem.]. Ale nie byłam sama ;)

ina 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2007-06-15, 13:09   

mi się też zdarzyło zjeść maślankę - taką zwykłą polskiego producenta - z żelatyną :-? bleee nie przypuszczałam że może to zawierać, aż mi niedobrze jak to wspominam. Teraz jestem weganką więc nie jadam już takich rzeczy ;)

muz 
Veg Niebanalny

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-06-15, 16:43   

oj chyba kazdemu sie zdarza. albo z nieuwagi, albo z niewiedzy.
a na poczatku wege to zwlaszcza, jak czlowiek na kazdym kroku odkrywa, ze ludzie wszedzie pakuja cos pochodzenia zwierzecego. nawet zwykli miesozerni czasem sie dziwia ze w jogurtach zelatyna.

Kajcia 
Ostoja Wiedzy
SxE

Wysłany: 2007-06-15, 17:18   

Taaak... Jogurty to była moja częsta porażka.

:shep:

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2007-06-15, 18:42   

ja się przyznaję
zjadałem nawet jak już wiedziałem, że jest jakieś świństwo, ale nie miałem energii robić wypadu na kolejne zakupy albo nie miałem co z tym zrobić

MoSSi 
Veg przez duże V
Master :)

Wysłany: 2007-06-15, 20:40   

też pewnie zjadłam.
By drogi swej nie zmieniać
Nie zmieniać...

raill
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-15, 21:38   

ja zjadłam w Vedze w sali wegańskiej zupe z jajkiem!

teraz wprowadziłam jogurty i ser biały, ale wrócę wkrótce do wegan, jeśli okoliczności pozwolą
Ostatnio zmieniony przez raill 2007-06-15, 22:42, w całości zmieniany 1 raz  

esen
Veg Dojrzały

Wysłany: 2007-06-15, 22:40   

mi się kiedyś zdarzyło (jak jeszcze jadłem nabiał) zjeść też maślanke z żelatyną wieprzową ... też nie sądziłem że tam może być takie świństwo ale za którymś razem postanowiłem oblukać skład i wyszło co wyszło ...

alan001 
Wyższy Stan Ducha
over the rainbow

Wysłany: 2007-06-16, 00:12   

raill napisał/a:
teraz wprowadziłam jogurty i ser biały, ale wrócę wkrótce do wegan, jeśli okoliczności pozwolą

Ja cały czas pracuje nad tym by przejść na diete wegańską. Jak narazie zbieram info. o daniach itd. itp.
zakazana

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-06-16, 08:18   

ostatnio trotellini z brokulami i serem. w menu jakos nikt nie wspomnial o boczku :/ zorientowalismy sie po dobrym rozbiegu...

alan001 
Wyższy Stan Ducha
over the rainbow

Wysłany: 2007-06-16, 10:28   

Ja podobnie miłem w restauracji, zamówiłem pierogi z kapusta i grzybami zapiekane z serem, zamiast kapusty i grzybów znalazłem małe pierożki z mięsem. Jednek szefowa lokalu się zreflektowała i przeprosiła a na dodatek dostałęm swoje pierogi z kapustą i grzybami.
zakazana

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2007-06-16, 11:43   

Mialam podobna sytuacje,ale cale szczescie zorientowalam sie zanim sprobowalam,babcia nakupila pierogow z kapusta,takich na wage..byly widocznie przez pomylke pomieszane w sklepie.. i trafil mi sie jeden czy dwa z miesem,przekroilam,cos mi smierdzialo,dalam babci do sprobowania-faktycznie z miesembabcia chyba potem zrobila awanture w sklepie ;) -ona nie z tych co by chetnie cos mi przemycili ;) )

Tusia 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2007-06-16, 12:28   

Często chodzę ze znajomymi z roku, czy przyjaciółkami do Skrzynki w cz-wie, na kawę czy obiad. Serwują tam przepyszne naleśniki nadziewane szpinakiem, z fetą i ogórkami kiszonymi, polane sosem czosnkowym lub pomidorowym. Taki sam zestaw można dostać z kurczakiem w środku. Raz jedząc tego naleśnika natrafiłam na coś twardego, bez smaku, a że jestem ostrożna, wyplułam to na serwetkę i stwierdziłam, że to właśnie ten kurczak. Powiedziałam kelnerce, że znalazłam mięso, co jest dla mnie niedopuszczalne bo jestem wegetarianką. A ona na to: " Dużo tego mięsa było?". Zwaliło mnie to z nóg, co za różnica. Postanowiłam dać im jeszcze 1 szanse, ale zdarzyło się to po raz drugi, tylko że tym razem przeglądałam to co biorę do buzi i zauważyłam w porę. Tym razem skończyło się na tym, ze nie zapłaciłam za naleśnika.

Odpowiedz do tematu