Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: taffit
2010-07-27, 19:04
kto się przyzna?
Autor Wiadomość
Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2007-06-18, 11:52   

Reni_fer napisał/a:
i co Wy na to??

Ja podchodze do tego tak,ze zdaje sobie sprawe,ze idealu nigdy nie osiagniemy,ale trzeba robic tyle ile jestesmy w stanie.Nie bedziemy w 100% CF ale badzmy na tyle na ile mozemy!

Reni_fer 
Mały Veg

Wysłany: 2007-06-18, 12:24   

Alispo napisał/a:
Reni_fer napisał/a:
i co Wy na to??

Ja podchodze do tego tak,ze zdaje sobie sprawe,ze idealu nigdy nie osiagniemy,ale trzeba robic tyle ile jestesmy w stanie.Nie bedziemy w 100% CF ale badzmy na tyle na ile mozemy!

Sęk w tym, że wkrótce nie będziemy mogli wcale. Mój weganizm, to mój wybór >> mój wybór, moja świadomość >> moja świadomość, moje prawa. A teraz ktoś odbiera mi prawo świadomego wyboru. Narasta we mnie złość i żal, bo nie moge biernie żyć i przyglądać sie jak czyjaś głupota, demagogia i chciwość niszczy to, co jest mi przypisane z ramienia demokracji. 70% społeczeństwa jest przeciwne GMO. Ekologia i tak mam bardzo wąskie pole działania, a na chwilę obecną zanośi się, że po prostu przestanie istnieć. Mam wyłączyć myślenie i żyć w ułudzie? Matrix... ja tak nie chcę i nie jestem jedyna.

Alispo 
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2007-06-18, 12:26   

To co proponujesz?

alan001 
Wyższy Stan Ducha
over the rainbow

Wysłany: 2007-06-18, 12:57   

Reni_fer wychodzi na to, że bycie wegetarianem, weganem to rzucanie sobie kłód pod nogi.
A bycie vege to nie tylko wyzbycie się jedzenia mięsa. To również manifestowanie praw zwierząt, szacunek dla nich.
Ganja Sensibilla - Zbyt pozytywna, dlatego
zakazana

Reni_fer 
Mały Veg

Wysłany: 2007-06-18, 12:57   

Alispo napisał/a:
To co proponujesz?

zamiast Wierzyć, że jest się wegetarianinem/weganinem, proponuje opcje Wiedzieć, że jest się wegetarianinem/weganinem. Tu konieczne jest zwiększenie własnej świadomości i zgłębianie wiedzy. Ja jestem na takim etapie, że wchodząc do marketu czy nawet warzywniaka wiem, że niestety, ale nic do jedzenia tam nie znajdę To co można zrobić to kupowanie lokalnej żywności wiadomego pochodzenia, szukanie sklepów i adnotacją "strefa wolna od GMO, czytanie, czytanie i jeszcze raz czytanie etykiet, wybieranie żywności tylko z certyfikatem ekologicznym, a jest ich kilka wzorów (do sprawdzenia na stronach "zywność ekologiczna") i niestety, ale przede wszystkim- zbrojenie sie w siły do walki z politykami o zakaz upraw i sprzedaży GMO, bo już gorzej być nie może... Czytałam forum veg od dluższego czasu i wiem, że akurat Ty Alipso jesteś tu bardzo aktywną osóbką. Przekazuj proszę tą informację dalej, bo walczymy o swoje prawa. Nie chcemy przecież, żeby ktoś decydował za nas. Nie jesteśmy stadem owiec, a jeśli tak postrzega nas rząd no to cóż... przesłaniem dla niego, że te "owce" mają durnego pasterza...skończymy na manowcach.

alan001 
Wyższy Stan Ducha
over the rainbow

Wysłany: 2007-06-18, 13:05   

To o czym piszesz bardzo pasuje mi do jednej odmiany wegetarianizmu. Jesteś może makrobiotyczką ?
zakazana

Reni_fer 
Mały Veg

Wysłany: 2007-06-18, 13:11   

alan001 napisał/a:
Reni_fer wychodzi na to, że bycie wegetarianem, weganem to rzucanie sobie kłód pod nogi.
A bycie vege to nie tylko wyzbycie się jedzenia mięsa. To również manifestowanie praw zwierząt, szacunek dla nich.

Owszem, ale jak nazwiesz faszerowanie zwierzaków na korporacyjnych farmach modyfikowaną żywnością. W dalszym procesie nie spożywa się jej tylko w postaci mięsa, ale również w nabiale. To co dzieje sie z tymi organizmami tych stworzeń zakrawa na masakre. To powolny topór nad ich karkami. Badania GMO przeprowadzane na żywych organizmach... to też część tego co składa się na żywność z pierwszego lepszego sklepu. Niestety ale sami sobie tych kłód pod nogi nie rzucamy, bo robi to za nas ktoś inny (patrz cyrk na Wiejskiej). Prawa zwierząt i szacunek dla nich to coś o co decydujesz się walczyć. Czy nie po to m.in. zostaje się wegetarianinem/weganinem?

alan001 napisał/a:
To o czym piszesz bardzo pasuje mi do jednej odmiany wegetarianizmu. Jesteś może makrobiotyczką ?

jestem weganką, nie jadam żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Zakupy robilam, w każdym warzywniaku ... aż tu nagle grom z jasnego nieba. Z początku podeszłam do tego z dystansem... w drodze edukacji po zjedzeniu pomidora odbijalo mi się rybą... wiem, że ma to podłoże psychiczne, ale nie godzę sie na to, żeby jakiś wilk w owczej skórze wdzierał sie w moj organizm. Chcę wiedzieć, że jedząc soje, marchewkę czy zwykłego buraka nie funduję sobie nieświadomie menu urozmaiconego biotechem w sposób pozostawiający wiele do życzenia.
Ostatnio zmieniony przez stephanie 2007-06-18, 14:01, w całości zmieniany 1 raz  

Alispo 
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2007-06-18, 13:54   

Wydaje mi sie,ze to o czym opiszesz jest wlasciwie dazeniem kazdego"swiadomego"wegetarianina..tylko tych"swiadomych"czasem brakuje faktycznie..

Reni_fer 
Mały Veg

Wysłany: 2007-06-18, 14:18   

"Świadomych" owszem barkuje, ale często nie z braku chęci, tylko z powodu braku przepływu takich informacji. Ja też nie wiedziałam wielu rzeczy. Dawniej było łatwiej...warzywko było warzywkiem, zboże było zbożem, a owocek był owockiem... Cywilizacja poszła "do przodu" i funduje nam masę anomalii, w każdej dziedzinie życia. A to wszystko za sprawą chciwości ludzkiej; wielkie koncerny i nieuczciwa polityka. Nie wiedziałam - teraz wiem i przyłączyłam się do ludzi, którzy wiedzieli wcześniej i powiedzieli mi o tym. Kiedyś po prostu było się wegetarianinem/weganinem - dzisiaj zmuszeni jesteśmy o to walczyć.

alan001 
Wyższy Stan Ducha
over the rainbow

Wysłany: 2007-06-18, 16:24   

To chyba można nazwać obsesją?
zakazana

Reni_fer 
Mały Veg

Wysłany: 2007-06-18, 17:41   

alan001 napisał/a:
To chyba można nazwać obsesją?

skoro tak to widzisz - w sumie masz do tego prawo. Wegetarianizm był nie lekki, weganizm...no coż, ale wiedza jaką posiadam w tej chwili faktycznie ograniczyła na maksa moje działania kulinarne, ale nie co do różnorodności menu, tylko w kwesti punktów w jakich mogę zakupić potrzebne do tego produkty. Z drugiej strony udało mi się osiągnąć to na czym tak naprawdę mi zależało - świadome odżywianie: teraz wiem, że to co mam na talerzu jest tym co widze, a nie tym co mi się wydaje że jest.
trafiłam na forum, na którym mamy się dzielić wiedzą o żywieniu wege - no to powiedziałam co wiem. Co kto z tym zrobi to już jego wolny wybór, pytanie tylko jak długo, bo manipulacje genetyczne przy żywności, wolnego wyboru nie pozostawią nikomu.

wiola 
Veg nad Vegami
:-)

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-06-18, 18:35   

Reni_fer napisał/a:
Można uniknąć tego tylko w jeden sposób - zakupując produkty ekologiczne oznakowane przez Jednostki Certyfikujące oraz posiadające zapisaną wyraźnie informację „Produkt rolnictwa ekologicznego” wraz z numerem certyfikatu wytwórcy. Jedynie te produkty stanowią gwarancje, że wiesz co jesz.

tez kiedys w to wierzyłam.
niestety nie jest tak pieknie i zdazaja sie niezle przekrety.
taki przyklad akurat mi sie nasunął:
babeczka- producent eko,certyfikaty itp,wchodzi do sklepu ze zdrowa i widzi piekny,dorodny czosnek-opakowany i opisany jako jej.Babeczka poznaje,ze nie jest jej i badania to potwierdzają, nie jest eko.

albo pewna firma sprzedaje produkty jako ekologiczne nie majac na nie certyfikatów....
(ale złapano ich za to, choc nigdy nie uwierze w uczciwość tej firmy i pewnie wiele jest takich )

chyba pozostaje załozyc ogródek ;)

Reni_fer 
Mały Veg

Wysłany: 2007-06-18, 18:52   

jeżeli na opakowaniu znajdzie się info o ekologicznym pochodzeniu produktu, a nie ma certyfikatu - odsiew - kwalifikacja do odsiadki, bo taka informacja znalazła się tam bezprawnie, a to jest karalne. Zdarza się tez niestety, że dystrybutorzy zdrowej żywności zachowują się jak korporacje. Podpisują z rolnikami ekologicznymi umowę na wyłączność i klops... Co sie dzieje w procesie dystrybucji pozostawia wiele do życzenia. Ale są firmy, którym zależy na jakości produktów, maja własne pola uprawne i poddają się regularnej kontroli. Sklepy ze "zdrową żywnością" też sobie nieźle folgują. Oferta w nich zawarta, to najczęściej to samo co można dostać w każdym markecie tyle, że nie maja w ofercie promocyjnej kurczaka...a zamiast niego kilka (KILKA!!!) prawdziwych produktów EKO. Trzeba szukać sklepów oznaczonych "strefa wolna od GMO".

muz 
Veg Niebanalny

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-06-18, 19:30   

Reni_fer, widze, ze jestes z krakowa. mozesz napisac gdzie konkretnie kupujesz?

Reni_fer 
Mały Veg

Wysłany: 2007-06-18, 23:01   

Muz nie wiem czy to nie była by poniekąd krypto reklama,więc powiem tyle: szukaj-ulica Borsucza

Odpowiedz do tematu