Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
(nie)świadomość
Autor Wiadomość
Cocinelle_2016 
świerzak

Wysłany: 2016-07-06, 09:55   (nie)świadomość

Witam,

moją przygodę ze zmianą diety zaczęłam dokładnie rok temu po obejrzeniu przypadkowo wykładu Gary Yourofsky. Na początku ograniczyłam jedynie mięso, zaczęłam je zastępować produktami mlecznymi (z chwilowymi przerwami pod wpływem obejrzenia filmików z owego przemysłu...) - wtedy wiem, że jeszcze nie byłam gotowa, a przede wszystkim na tyle świadoma, aby podjąć decyzję o ich odstawieniu.
Potem wróciłam do jedzenia drobiu...prosiaczki, cielątka - wiedziałam, że ich już nigdy nie zjem...ale kury ? przecież to TYLKO 'głupie' kury. Tak niestety było....tak myślałam :(
Na chwilę obecną jestem z siebie dumna, nie jestem ani weganką ani wegetarianką, ale od pół roku z produktów (od)zwierzęcych czasami jem tylko ryby.
Z jednej strony wiem, że moja droga była długa, a z drugiej dopiero teraz widzę jak łatwe, pyszne i tanie jest jedzenie wegańskie. Podobnie z kosmetykami - kupuję wegańskie, które wcale nie są droższe...

Od wielu tygodni jednak nie radzę sobie psychicznie z tym co się dzieje, z tym jak świat jest okrutny, z tym jakimi ludzie są potworami - przed snem myślę o zwierzątkach, które cierpią w rzeźniach...bardzo często płaczę i nawet zaczęłam śnić, o tym jak bliskie mi osoby np. depczą małe kurczaczki, bo przecież one są już niepotrzebne.

Z jednej strony powinnam się cieszyć, bo żyję w zgodzie ze swoją moralnością, nie przyczyniam się już w tak dużym stopniu do tej krzywdy, nie dokładam swoich pieniędzy do tego biznesu, ale jest mi ciężko żyć ze świadomością tego jak wygląda ten przemysł i nie tylko on...bo przecież wszędzie na świecie zwierzęta są katowane przez swoich 'pseudo-właścicieli'

Moi znajomi odżywiają się 'normalnie' - nie poruszamy tych tematów. Oni twierdzą, że przecież tak ma być, tak było zawsze, takie jest życie i niby w jaki sposób zwierzęta cierpią np. dając mleko ?
Byłam taka sama kiedyś...a co ciekawe, nie identyfikowałam kompletnie kotleta mielonego, schabowego, parówki, kiełbasy z jakimś zwierzęciem...dla mnie to było po prostu mięso i tylko mięso. Nie była to hipokryzja (od dziecka kocham ponad życie psy) - to była nieświadomość i chyba nic by mnie wtedy nie przekonało do zmiany.

Chciałam się z Wami tym podzielić ;)
A niestety tak jak napisałam coś bardzo pozytywnego (prawie dieta wegańska), co powinno mnie radować i cieszyć, zaczęło wywoływać negatywne emocje, mój 'wewnętrzny' ból i niezgodę na otaczający nas świat.

Myślę, że nie jestem jedyna, że niemal każdy z Was to czuje (tylko inaczej przeżywa) i mam tylko nadzieję, że poradzę sobie z tym...
Świata nie zmienię.
Ostatnio zmieniony przez Cocinelle_2016 2016-07-06, 10:07, w całości zmieniany 2 razy  

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 81 razy
Wysłany: 2016-07-06, 11:09   

ograniczając produkty odzwierzęce już zmieniasz świat. To fakt, że kiedy człowiek zaczyna sobie uświadamiać ogrom cierpienia na świecie odechciewa się żyć, ale trzeba znaleźć w sobie siłę i motywację do działania! Pomyśl tylko, ile dobrego możesz zrobić częstując znajomych wegańskimi pysznościami na przykład :) stay positive!

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2016-07-06, 14:32   

Cocinelle_2016, poradzisz sobie. Też mnie codziennie atakują newsy o katowanych zwierzętach i łapię wkurwa bądź doła.
Odreagowywać można na wiele sposobów. Można wesprzeć organizację zajmującą się ochroną zwierzaków, można samemu zająć się wolontariatem. Ale mega ważne są też ,,głupotk"i takie jak np. offtopicowe tematy na forumveg, bekowe grupy/fanpejdże w internetach, odmóżdżająca gierka na telefonie, wypad na piwo ze znajomymi. Takie normalne życie :-)

Połykaj z Surri

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 81 razy
Wysłany: 2016-07-06, 16:04   

i kizianie piesa po brzuchu!

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2016-07-07, 10:22   

O tak. Kizianie ponad wszystko!

Połykaj z Surri

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2016-07-21, 07:53   

Szukaj kontaktu z ludźmi o ideałach podobnych do twoich, którzy zarażą cię pozytywną energią. Witaj na Vegu ;)

psychoactive 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2016-11-17, 08:17   

Nadwrażliwość to dar i przekleństwo :(

Odpowiedz do tematu