Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
milczaca arka
Autor Wiadomość
sylv 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2004-09-26, 19:23   milczaca arka

u mnie zaczelo sie 4 lata temu kiedy poszlam na studia. Poznalam wtedy sporo nowych ludzi, a jedna z moich kolezanek byla wegetarianka. Ja miesa nigdy nie lubilam, w domu mnie wrecz zmuszali do jedzenia go, generalnie jadlam tylko drob. Poznalam tez niedlugo potem mojego chlopaka (wege od 8 lat) i wtedy stwierdzilam, ze to moment dla mnie:mialam wsparcie, motywacje, itp. Kiedys siedzac przy stole, czytalam ksiazke "Milczaca Arka". W pewnym wyjatkowo obrzydliwym momencie spojrzalam na talerz i uswiadomilam sobie, ze JA jem zamordowane zwierze. Od tej pory na mieso nawet nie patrze. Pol roku mieszkalam na squacie w Londynie z ludzmi wege i straight edge. Od tej pory staram sie byc bardziej aktywna. Ten czas dal mi "power" i wiare, ze ja tez moge cos zrobic.

butcher 
Pilny Veg
GO VEGAN

Wysłany: 2005-01-06, 11:37   

u mnie bylo bardzo podobnie, studnia, wroclaw, nowe srodowisko, milczaca arka, wiecej nie trzeba pisac,
Kazdy chyba po przeczytaniu "milczacej arki", przechodzi na wege,

Pozdrawiam

XsebaX 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2005-01-12, 10:25   

butcher napisał/a:

Kazdy chyba po przeczytaniu "milczacej arki", przechodzi na wege,

Bardzo pozytywne myślenie. Obawiam się jednak, że nie ma to aż takiego przełożenia w rzeczywistości. Dlaczego? Otóż wydaje mi się, żę i tak zdecydowana większość sięgająca po tą lekturę już wcześniej zdecydowała się na odstawienie mięsa ze swojego jadłospisu, lub chociażby przymierzała się do tego a książka ją w tym przekonaniu utwierdziła. Sam byłem już na diecie vege parę lat zanim zapoznałem się ze wspomnianą pozycją.
Cieszą jednak słowa, które przeczytałem. Myślę, że po takich komentarzach można stwierdzić, iż autorka - Juliet Gellatley - osiągnęła sukces, wydając "Milczącą Arkę".
Dla mnie pozycja obowiązkowa dla wszystkich, bez względu na dietę.

Odpowiedz do tematu