Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubój rytualny lekiem na wszystko!
Autor Wiadomość
Kredqa 
Pilny Veg
For them.

Wysłany: 2015-05-03, 14:04   Ubój rytualny lekiem na wszystko!

Jako "aktywistka" zaczynałam w lokalnej grupie Viva. Zbieraliśmy się na protest przeciwko rytualnemu (ten ostatni). Jechałam na niego chyba jako jedyna mięsojedząca z całej grupy. Wtedy sobie pomyślałam, że jak ubój zostanie nielegalny, to ja przestanę jeść mięso, a jak go zalegalizują, to dalej będę jadła-takie durne rozkminy 18latki. Kiedy staliśmy pod tym sejmem i widziałam tyle osób. Niektóre płakały. Wszyscy jednak byli jednością, a ja czułam, że od nich odstaję. Wtedy właśnie pomyślałam sobie "Nigdy więcej mięsa, nigdy!"...Strasznie wtedy płakałam. Pamiętam, że bardzo bolała mnie głowa i musiałam co chwilę uciekać w cień na parking. Wróciłam do domu, rozmroziłam mięso, dałam psom a resztę zabrała moja współlokatorka i chyba trochę Mama. Wszyscy wtedy mi mówili, że nie dam rady, że 2 tygodnie, to max. Było ciężko, bo jestem tą osobą, która mogła jeść surowe mięso(jeszcze ciepłe, zaraz po uboju). Jakieś 2-3 tygodnie pod odstawieniu mięsa zaczęłam się bardzo źle czuć. Nie mogłam wstać z łóżka. Wcześniej czytałam, że niektórzy mają coś podobnego i nazywają to "detoxem". W końcu wstałam, nałykałam się witamin(wszystkie jakie były w domu), zjadłam jakieś warzywa, przespałam się, obudziłam i wróciłam do żywych. To był jedyny moment, kiedy czułam się źle, ale nigdy nie popadłam w wątpliwość swojej decyzji. Mięso rzuciłam 12 lipca 2013 roku, więc już prawie dwa lata! Nie jestem 100% weganką, bo zdarzają mi się wpadki, ale nie kupuję już jajek, mleka nie piję od 9 miesiąca życia ze względu na nietolerancję laktozy. Wiem, że nadejdzie taki moment, że nie skusi mnie już nawet kostka ulubionej czekolady. Już teraz potrafię sobie odmawiać np.lodów, które tak uwielbiam. A mięsa nie zjem już nigdy, bo nie jest to dla mnie mięso, a ciała zwierząt i nawet obtoczony w panierce schabowy nie śmierdzący już mięsem nie jest dla mnie pociągający! :) To najlepsza decyzja w moim życiu. Bardzo się z tego cieszę i jestem dumna, że mi się udało, że pokonałam swoją słabość do mięsa i że coraz mniej przykładam swoją rękę do cierpienia zwierząt. Swoje grzechy z 18lat życia naprawiam ratując zwierzęta oraz walcząc o ich prawa. Od października jestem wolontariuszką Otwartych Klatek, które są moją miłością, bo kiedy zobaczyłam jak to wygląda od środka-to naprawdę mega szacun dla tych ludzi. Jestem dumna, że mogę (chociaż niewiele) im pomagać! No i tak właśnie trwam i namawiam innych :) Na liczniku mam już 2 osoby, które przestały jeść mięso. 1 mocno ogranicza. Kilka mówi, że ogranicza i staram się im wierzyć. Kilkanaście osób nie kupuje już jaj trójek :)

Megana 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2015-05-03, 21:04   

Piękna historia. Tylko z tym namawianiem to wiesz, dyplomacja przede wszystkim. Na początku też chciałam wszystkim wytłumaczyć i w ogóle, ale potem okazało się, że jestem traktowana jak jakaś nawiedzona i tak dalej.
Teraz tłumaczę swoją decyzję wyłącznie jeśli jestem zapytana, mówię rzeczowo i bez emocji i nie namawiam.
Zawieszam w próżni kwestię sumienia, pozwalając rozmówcy by sam sobie odpowiedział co mówi jego sumienie - skoro już wie.
http://forum.miau.pl/view...p?f=21&t=142176

Kredqa 
Pilny Veg
For them.

Wysłany: 2015-05-04, 10:13   

Nie no...to nie jest wcale tak, ze podchodze i mowie "ej no, wez nie jedz miesa, prosze" ;-)

ladywind 
Natchniony Veg

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2015-05-04, 21:46   

Kredqa, fajnie że jestes zarówno weganka jak i aktywistką. Weilki szacun dla takich ludzi jak Ty peace

Odpowiedz do tematu