Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Ociepla się? I dobrze!"
Autor Wiadomość
Pumpkin_Head 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2008-03-04, 21:53   "Ociepla się? I dobrze!"

To słowa pewnego 'mądrego' profesora nauk politycznych - Bjorna Lomborga. Twierdzi on np że dzięki ociepleniu klimatu mniej ludzi będzie umierało z powodu zimna.
Cytat:
Lomborg oskarża Ala Gore’a o sianie paniki i zapewnia, że dane dotyczące skutków globalnego ocieplenia są wyolbrzymione. On sam uważa, że zjawisko to może mieć również pozytywne efekty, na przykład w postaci zmniejszenia liczby osób umierających z zimna.

Cały wywiad do przeczytania tutaj

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2008-03-05, 11:39   

tiaaa.. za to ciekawe, ile więcej umrze z powodu powodzi :/

Sklep Sail and Rock, aplinus, campus, plecaki, śpiwory, namioty

Alternatywa – cudna sprawa- można zaprzeczyć wszystkiemu; bierzesz zwykła, nudną rzecz, jak medycynę, naukę, czy edukację i tworzysz alternatywę, gdzie wszystko jest odwrotnie; normalna medycyna opiera się na badaniach, alternatywna na zgadywankach, przeczuciach i wewnętrznym głosie. To takie duchowe...

zielarka 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2008-03-05, 12:38   

sylwia napisał/a:
ile więcej umrze z powodu powodzi :/

i susz, i przegrzania...

Michał 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2008-03-05, 19:35   

zielarka napisał/a:
sylwia napisał/a:
ile więcej umrze z powodu powodzi :/

i susz, i przegrzania...

Cytat:
La Vanguardia: Prezentuje pan swoją książkę jako rodzaj poradnika. Po co ją pan napisał?

Bjorn Lomborg: Nie miałem zamiaru wywoływać polemiki. Chcę tylko, aby w tej sprawie zrobiono wszystko, co możliwe i aby inni nie siali paniki w związku z globalnym ociepleniem podając na ten temat błędne informacje. Naszym celem powinno być ratowanie ludzi umierających z powodu malarii, powodzi lub wzrostu temperatur. Nie należy z niczym przesadzać.

:)

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2008-03-06, 09:21   

Michał napisał/a:
La Vanguardia: Prezentuje pan swoją książkę jako rodzaj poradnika. Po co ją pan napisał?

Bjorn Lomborg: Nie miałem zamiaru wywoływać polemiki. Chcę tylko, aby w tej sprawie zrobiono wszystko, co możliwe i aby inni nie siali paniki w związku z globalnym ociepleniem podając na ten temat błędne informacje. Naszym celem powinno być ratowanie ludzi umierających z powodu malarii, powodzi lub wzrostu temperatur. Nie należy z niczym przesadzać.

Dobra, może ja nie zrozumiałam, ale... Wydaje mi się trochę bez sensu podejście zwalczania tylko i wyłącznie skutków, a nie przyczyn - a tak właśnie rozumiem to, co podkreśliłeś. Tym bardziej, że jeżeli klimat się ociepli, to ilośc ludzi która zginie z tego powodu będzie pewnie co najmniej proporcjonalna do liczby "uratowanych od zimna"... :-?

Oczywiście, można dyskutowac nt. tego, czy rzeczywiście to my (ludzie) odpowiadamy za ocieplenie klimatu - globalne zmiany klimatyczne są naturalnym procesem.

Sklep Sail and Rock, aplinus, campus, plecaki, śpiwory, namioty

Alternatywa – cudna sprawa- można zaprzeczyć wszystkiemu; bierzesz zwykła, nudną rzecz, jak medycynę, naukę, czy edukację i tworzysz alternatywę, gdzie wszystko jest odwrotnie; normalna medycyna opiera się na badaniach, alternatywna na zgadywankach, przeczuciach i wewnętrznym głosie. To takie duchowe...

spaceage 
Veg nad Vegami

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2008-03-12, 23:46   

W pierwszej chwili pomyślałam "Lomborg to klasyczny oszołom", po lekturze wywiadu zdania nie zmieniam zasadniczo, ale dobrze punktuje pewną niekonsekwencję w działaniach ogólnoświatowych i zwraca uwagę też na inne sprawy, które są równie ważne a jakoś pominięte w publicznej dyskusji. Czasami warto poznać zdanie "drugiej strony".

Odpowiedz do tematu