Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak powiedzieliście ??
Autor Wiadomość
Eli 
Natchniony Veg

Wysłany: 2008-05-28, 18:23   

mehndia napisał/a:
ja myle, ze te wszystkie kostki to toche takie uzalezniacze, jak cukier. jak czlowiek przestanie uzywac to na poczatku wszystko bedzie fuj, a po czasie zupa z samymi przyprawami bedzie dobrze smakowac i nie potrzeba bedzie nic ekstra

A ja się zgodzę i to nawet lepsze od cukru i mówi to osoba która nie specjalnie zwraca uwagę na to czy coć jest zdrowe czy nie. Glutaminian Sodu to nie tyle uzależnienie co sposób na zablokowanie sobie jakiś tam receptorów smakowych. Kiedy się go odstawi dopiero można poczuć głębie aromatu wielu przypraw i warzyw (w sosach i zupach). Zupa bez niego jest nieporównywalnie smaczniejsza (o braku cukru w czymś już tego powiedzieć nie umiem - co najwyżej coś staje się tak samo smaczne). A naprawdę nie trzeba stosować - po prostu trochę soli, jak jest to jakiś naturalny wywar z warzyw lub same warzywa, przyprawy (pieprz - najlepiej kilak rodzajów :D ).

MoSSi 
Veg przez duże V
Master :)

Wysłany: 2008-05-28, 18:31   

nie będę już jadła mięsa więc mi go nie gotuj. Tyle
By drogi swej nie zmieniać
Nie zmieniać...

Pers
Mały Veg

Wysłany: 2008-05-31, 18:09   

Ja nic nie mówiłem- "dałem do zauważenia" że nie będę jadł mięsa i tyle
(dziwnie to wygląda wszyscy jedzą kotlety itp. a ja groszek kukurydze i marchewkę,na każdej wycieczce na mnie "oszczędzają" wszyscy dostają kotlet a ja "jajeczko" :lol: )
:mrgreen:

vanityy 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2008-05-31, 20:55   

Mamo.... Tato.... jestem
w ciąży? :o
Nie, wege
:D

Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2008-06-01, 00:04   

vanityy napisał/a:
Mamo.... Tato.... jestem
w ciąży? :o
Nie, wege
:D

Dooooobre. :) Naprawdę super. Szkoda, że sam nie mogłem zastosować. ;)

John Milton

kiszony 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2008-06-02, 19:48   

Ja po prostu powiedziałem że nie jem mięsa i tyle. ;d
Oczywiście było gadanie, że skąd wezmę witaminy i co ja w ogóle będę jadł.
Wydrukowałem coś tam z neta o wegetarianiźmie, dałem do przeczytania i już taki pytania się skończyły ;d

i tak leci już prawie miesiąc bezmięsny i jakoś za mięsem nie tęsknie ;d

weganizm na razie nie wchodzi w gre bo to już w ogole by mnie z domu wyrzucili, ale jak bede na studiach to jest ambitny plan żeby przejść na weganizm ;d

Bananna 
Veg Dojrzały
vegetarian girl

Wysłany: 2008-06-03, 13:41   

ja rok temu na wakacjach u exa postanowiłam że koniec z mięsożerstwem, napisałam matuli maila, że jak wrócę to ma być sporo warzywek dla mnie i zupy będą robione na kostce warzywnej i że wcale źle nie smakują bo tu moja (już ex) teściowa robi dla mnie specjalnie i są pyszne. Mamę chyba wzieło to, że teściowa dla mnie gotowała wege, to i ona gorsza być nie może ;)

i tak już leci rok, choć w międzyczasie (zwłaszcza przed maturami) mówiła mi, że powinnam choć raz w tygodniu "mięsko" jeść, żeby więcej sił mieć, ale się nie dałam.

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2008-06-03, 16:55   

No no, bo to przecież wiadomo, że jedzenie mięsa sprawiło, że mamy taką dużą puszkę mózgową i górujemy inteligencją nad zwierzętami. ;)

John Milton

Acoja 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2008-06-03, 17:42   

Jakub napisał/a:
jedzenie mięsa sprawiło, że mamy taką dużą puszkę mózgową i górujemy inteligencją nad zwierzętami

A wlasnie podczas ostatniego weekendu poznalem nowa, dosc ciekawa teorie na temat wplywu diety wege na rozwoj mozgu u naszych praprzodkow. Wyjasnienie troche lakoniczne bo i dyskusja nudno-niedzielno-popoludniowa byla - Punktm wyjsciowym jest teza ze (kiedys?) byly jakby 2 grupy ludzi - mieso zerni i niezracy - no i jeden taki twierdzi ze nam sie rozwinela pamiec przez to ze musielismy pamietac o tym co gdzie rosnie i co sie je a czego lepiej nie smakowac...a miesnym mniej sie rozwinelo bo latwiej bylo silowo rozwiazac sprawe polowan.

vanityy 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2008-06-03, 18:33   

Istny geniusz to wymyślił,
a jak polować to człowiek nie musiał by zapamiętać : D

Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło

tęczowa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-06, 22:43   

jak miałam 10 lat to powiedziałam mamie że już nie jem mięsa,nie jadłam może z 2 tygodnie i zaczęłam znowu.jak miałam 12 lat to pomalutku powolutku zaczęłam odstawiać mięcho i... poszło :mrgreen:
mój wegetarianizm na poczatku był OKROPNY,sama się sobie teraz dziwię jak mogłam być tak głupia i doprowadzić się do anemii...
mama zawzięcie próbowała namówić mnie do jedzenia mięsa(próbowała nawet wkrajać mi mięso do zupy,bo sami wiecie-bez mięcha nie ma życia,ono wogóle jest takie pyszne i zdrowe ahhh jakie ono zdrowe :shock: ) ale nie udało jej się haha
tak samo było z babcią,siostrą,ciocią,wujkiem,lekarką...niech se mówią co chcą,ja wiem że robię dobrze-a raczej nie robię źle i trwam przy wege.przestawiam się na weganizm teraz a jak mi ktoś będzie gadał że głupia jestem itp itd to w ryj dostanie i koniec :mrgreen:

mrfz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-10, 12:59   

Ja poleciałam z grubej rury, od razu na weganizm. Mamy uwaga odwróciła się od mięsa, bo bardziej przeraziła ją reszta ;) Pochodziła tydzień mówiąc, że jajka to muszę jeść, ale jej przeszło.Raz zrobiła mi kuku z zupą (która była na jakimś wywarze nie-wege), ale zrobiłam taki cyrk, że odechciało jej się na zawsze podobnych jaj. (przez pół roku nie jadłam nic, co przygotowała)

wiosna 
Mały Veg

Wysłany: 2008-07-10, 18:22   

a u mnie sprawa dość dziwna - bo jedna z sióstr mięsa nie jadła, więc łatwiej, ale za to ojciec - masarz, dziadek masarz, pradziadek masarz.. (..a na początku była małpa.. )
Mając lat ja wiem - sześć, siedem - unikałam mięsa i właściwie go nie jadłam, nie zdawałam jednak sobie sprawy ze wszystkich mięsopochodnych pułapek.
Mama to zaakceptowała, gotując sporo obiadów bezmięsnych lub gotując dwa - ojciec natomiast wyćwiczył we mnie niesamowity upór ;)

Do nie tak dawna żyłam - o zgrozo - w błogiej nieświadomości, że mleko i jajka nie robią zwierzętom krzywdy.
Gdy oświadczyłam, że jestem vegan, rodzice przyjęli to dość obojętnie, choć trochę żałując mnie, bo co to za chore pomysły.. Teraz jednak nie ma to znaczenia, bo ja już sama sobie sterem..

kaczki_i_psy 
Mały Veg

Wysłany: 2008-07-25, 01:08   

wrocilam z woodstocku.
mamo,tato - nie jem miesa.
"...hmmmm..."
"to może chcesz? nałożyc ci? ah no tak, przeciez ty nie jesz."

zaskakujaco bezproblemowo
teraz jak jade do domu, mam wersje (jeszcze) wegetarianska tego, co oni sobie jedza.
2 garnki tego samego dania- miesne i moje.

jade jutro do domu.
i w sumie mam problem.
jak przyjma to, ze mleczka i serka juz nigdy? ze koniec z jogurcikami, torcikami, salatkami mamusi ukochanej?

zrozumieją. tak? coś mi mowi, ze...

shimamoto 
Veg Niebanalny
fishnets

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2008-07-25, 01:39   

kaczki_i_psy napisał/a:

jade jutro do domu.
i w sumie mam problem.
jak przyjma to, ze mleczka i serka juz nigdy? ze koniec z jogurcikami, torcikami, salatkami mamusi ukochanej?

zrozumieją. tak? coś mi mowi, ze...

przypuszczam, że bez prorokowania rychłej śmierci w męczarniach się nie obejdzie ;)

Odpowiedz do tematu