Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zachcianki
Autor Wiadomość
SmarkataHonorata
Natchniony Veg

Wysłany: 2015-07-30, 18:00   Zachcianki

Tyle się słyszy o zachciankach kobiet w ciąży... dopóki mnie to nie dotknęło, nie zdawałam sobie sprawy z tego jaką moc ma to zjawisko!

Ja mam 2 słabości - mam wręcz erotyczne wizje odnośnie lodów pistacjowych( w każdych ilosciach, w każdych! w nocy o północy, jeaaaah!) a druga, podobająca mi się mniej - GYROS DROBIOWY :cry: Niestety ciąża zaczyna weryfikować moją blisko dekadę na wegetariańskim/wegańskim wikcie.
Długo walczyłam, raz uległam - czułam sie zaspokojona, tylko chyba żołądek odwykl bo gazy emitowałam doprawdy trujące. Na razie oszukuję, podsmażanym tofu w gyrosowej mieszance przypraw, ale jak mnie "złapie" to czuję się jak opętana...

Ktoś ma jakieś pomysły jak sobie z tym radzić? Albo zaradzić?

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2015-07-30, 22:57   

Być może, warto zastosować jakieś zamienniki, bliskie smakiem do tego, czego się chce.

sanqi 
Mały Veg

Wysłany: 2015-07-31, 10:21   

Hm, myślę, że organizmowi nie chodzi raczej o przyprawę gyros, a bardziej niestety o ten drób. Jeśli nie masz żadnych niedoborów, to zawsze możesz po prostu nie ulegać tej zachciance i powinna po jakimś czasie minąć. Podobno to nie jest wcale prawda, że w ciąży trzeba tak znowu bardzo folgować wszystkim zachciankom ;)

petlik 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2015-07-31, 15:39   

sanqi napisał/a:
Jeśli nie masz żadnych niedoborów, to zawsze możesz po prostu nie ulegać tej zachciance i ...

w sensie niedoborów gyrosa? :roll:
... czy może sugerujesz, że jeśli jakieś niedobory ma to gyros jest idealną receptą na ich zażegnanie?
Ostatnio zmieniony przez petlik 2015-07-31, 15:41, w całości zmieniany 1 raz  

SmarkataHonorata
Natchniony Veg

Wysłany: 2015-07-31, 17:54   

Żeby to było takie proste - jeszcze nigdy nie miałam tak silnej, kulinarnej chcicy na coś. Nie mogę o niczym innym myśleć.
Zaczynam sądzić, że to male coś we mnie, jest drobiożercą : dzisiaj siostra przyrządzała pierś z kurczaka i też mnie zaczęło skręcać, nie, nie z obrzydzenia. Tekstura upieczonego kurzego cyca, nagle zaczęla przyprawiać mnie o ślinotok i szybsze serca bicie. Tym razem się oparłam, wszak 2 dni temu zamówiłam ów gryos(szokując kelnerkę, bo się troche znamy i wiedziala jak u mnie z jadłospisem). Wszelakie inne mięsa - nie traktuję ich jako jedzenia, jedynie na punkcie drobiu mi odwala, jak widać :/

Coprawda po gyrosie, było dosyć "gazowo", ale został - nie zwrócilam go. Tofu zgyrosowiale wylatuje wkrótce po posiłku. Nabiał nie podchodzi wcale - wszystko wydaje mi się gorzkie.

Źle się czuję sama ze sobą - i nie, nie chodzi mi wcale o samą kurę. Otóż mialam już wyrobiony obraz siebie, tego jaka jestem (m.in - nie jedząca mięsa), a tu wszystko mam poprzestawiane, nawet dietę. Sama siebie nie poznaję i nie wiem jak się ze sobą obchodzić :(
Ostatnio zmieniony przez SmarkataHonorata 2015-07-31, 17:56, w całości zmieniany 2 razy  

petlik 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2015-07-31, 19:28   

Jeśli Twoją motywacją do bycia weganką (wegetarianką?) są względy etyczne to przypomnij sobie dlaczego nie spożywasz produktów odzwierzęcych (może obadaj jakiś dokument typu "Ziemianie" or shit like that). Innej opcji nie widzę - na ogół ludzie, którzy decydują się na weganizm ze względów etycznych i na prawdę mają to dobrze przemyślane, są obrzydzeni wszelkimi potrawami mięsnymi; ci zaś co przechodzą na vege ze względów zdrowotnych muszą się zmagać z "pokusami" podsuwanymi przez umysł.

SmarkataHonorata
Natchniony Veg

Wysłany: 2015-08-01, 12:52   

Zaczęłam ze względów ideologicznych i tego, że chciałam być jakaś(nastolatką się było, szukało się przynależności). Nigdy nie musiałam walczyć z jakimikolwiek mięsnymi pokusami,(za parę tygodni stuknęłoby 10 lat na wege wikcie)- az do teraz.

Zaiste przedziwny to stan- nie ma bata abym do ust jogurt czy ser wzięła, nabiał mi śmierdzi, a na punkcie kury szajba . Może mi się uspokoi.
Ostatnio zmieniony przez SmarkataHonorata 2015-08-01, 12:55, w całości zmieniany 1 raz  

Anachoreta 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2015-08-03, 11:44   

SmarkataHonorata napisał/a:
. Sama siebie nie poznaję i nie wiem jak się ze sobą obchodzić :(

A jak to się stało, że taka zmiana miała miejsce?
Znasz przyczynę?

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 75 razy
Wysłany: 2015-08-03, 12:32   

obstawiam ciążę

Melania 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2015-08-03, 13:07   

D.M. napisał/a:
Być może, warto zastosować jakieś zamienniki, bliskie smakiem do tego, czego się chce.

może wegańskie chipsy o smaku bekonu/gyrosu itp - szynka-szynka na pewno coś doradzi ;)

szynka-szynka 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 79 razy
Wysłany: 2015-08-03, 14:47   

Zdecydowana większość mięsnych chrupków i czipsów jest wegetariańska (rzadziej wegańska). W ofercie biedronki zazwyczaj bywają jakieś kebaby, żeberka i szynki.

Co to podrób mięsa polecam w ogóle sosy pieczeniowe.
Ostatnio zmieniony przez szynka-szynka 2015-08-03, 14:48, w całości zmieniany 1 raz  

SmarkataHonorata
Natchniony Veg

Wysłany: 2015-08-03, 18:05   

orzechova napisał/a:
obstawiam ciążę

:mrgreen:

Chipsy to dla mnie nie jedzenie(a dodatkowo odkąd zbrzuchacenie wyostrzyło mi węch- nie mogę znieść aromatu), ale dzięki za wskazówkę. Te bekonowe, mialam w ręce gdy kupowałam pogryzacze dla gości na grilla- coś w nich było nie teges( koszenila? ).

Dzisiaj robilam gyros z kotletów sojowych, nawet nie wylecialo, jakoś się trzymam. Niemniej, wydaje mi się, ze jak dalej mi się te straszne chcice utrzymają to na jakiś czas zawieszę wege wikt, drżyjcie kurczaki. :(
Ostatnio zmieniony przez SmarkataHonorata 2015-08-03, 18:12, w całości zmieniany 1 raz  

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 75 razy
Wysłany: 2015-08-03, 18:29   

Zamkniemy Cię w zagrodzie i będziemy karmić kotletami sojowymi :D

filifjonka 
Veg przez duże V