Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wegetarianizm nie ma sensu
Autor Wiadomość
Nibiru 
Mały Veg

Wysłany: 2017-01-19, 21:48   

yarosh1980 napisał/a:
A co z ludźmi mieszkającymi w miastach? Oni nie będą mogli mieć własnego gospodarstwa z krówką i kurami. Wegetarianizm mógłby objąć tylko wieśniaków, bo na wsi jest dość miejsca dla krówki i kur, żeby się pasły. Ale pytanie co potem zrobić z cielaczkiem. Czym go karmić, skoro mleko ma być dla ludzi.

Jeśli chodzi o miasta to ludzie musieliby "załatwiać" sobie te produkty od innych (ograniczając ich spożycie), dlatego pisałam też o mniejszych gospodarstwach, które utrzymywałyby się ze sprzedaży mleka czy jaj. Ale jest to faktycznie cienka granica między stworzeniem coraz to większej hodowli. Szczególnie, że nie byłoby co robić z tymi zwierzętami potem poza utrzymywaniem ich jako zwierzątka przydomowe aż do śmierci. W moim wyobrażeniu zmieniłoby się w ludzkich głowach nie tylko patrzenie na zwierzęta na mięso, ale i pieniądze, dbanie o środowisko etc - bez tego wegetariański świat nie jest możliwy raczej.

yarosh1980 napisał/a:
Nie pisałem tak. Pisałem o niekonsekwencji takiego systemu gdyby się chciało ocalać zwierzęta poprzez naszą dietę. Taki świat nie byłby moim pomysłem, tylko pomysłem globalnego wegetarianizmu. Zatem właśnie zdyskredytowałaś ideę światowego wegetarianizmu, tak jak ja ją wcześniej zdyskredytowałem.

Może źle to zrozumiałam w takim razie. Tak czy inaczej nie widzę innej możliwości globalnej zmiany w tym kierunku jeśli wyłączymy z niej wegetarianizm jako pewien etap. Zwykle ludzie najpierw przechodzą na wegetarianizm, dopiero później decydują się na weganizm.

Swoją drogą... im dłużej o tym myślę tym bardziej wydaje mi się, że wegetarianizm faktycznie nie ma sensu z perspektywy natury. Po prostu żyjemy w tak spaczonych czasach, że pozostaje się wyprzeć pewnych spraw, mimo że nie są one złe pierwotnie. *confused face*
Ostatnio zmieniony przez Nibiru 2017-01-19, 21:48, w całości zmieniany 1 raz  

yarosh1980 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2017-01-20, 11:13   

Nibiru napisał/a:
Jeśli chodzi o miasta to ludzie musieliby "załatwiać" sobie te produkty od innych

Żadna wieś nie utrzyma miasta, tzn. nie nakarmi go wegetariańsko przy humanitarnym traktowaniu zwierząt. Gdyby wszystkie gospodarstwa zdecydowały się na ekologiczny chów, gdzie krówki i kury mają dużo powierzchni po której chodzą swobodnie, to nie starczyłoby powierzchni pod wybieg dla takiej ilości zwierząt, by wyprodukować potrzebną ilość jaj i mleka. Musiałyby być stłoczone jak w komercyjnym chowie, żeby zapewnić jedzenie wszystkim ludziom.
Ostatnio zmieniony przez yarosh1980 2017-01-20, 11:16, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu