Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
WWF - prawa zwierząt, nie człowieka...
Autor Wiadomość
emaho
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-08, 17:39   WWF - prawa zwierząt, nie człowieka...

trochę poruszył mnie fakt, że taka organizacja jak WWF, którą zawsze podziwiałam za jej działalność, ma głęboko w de... prawa człowieka. w lutym, o ile dobrze pamiętam, wyszła seria toreb ekologicznych z logo WWF, wyprodukowanych przez firmę GAM z Torunia. oczywiście, kupiłam sobie taką - żeby wspomóc działalność WWF. mina mi zrzedła, kiedy na metce zobaczyłam, że wyprodukowana została, oczywiście gdzie - w Chinach... uważam to za oburzające, że organizacja z takim impetem walcząca o ochronę środowiska i przetrwanie zwierząt, jednocześnie wspiera niewolnicze obozy pracy (laogai, wpisać na youtube i jest co oglądać, drastyczne). jeśli przedkładamy prawa zwierząt nad prawa człowieka - czy to nie jest szowinizm gatunkowy? wysłałam do nich mejla, niestety pozostał bez odpowiedzi. namawiam was, abyście także odezwali się w tej sprawie, wysyłali mejle. czy naprawdę takim problemem jest wyprodukowanie torby w Polsce?

cassandra 
Veg przez duże V
empatyczna dusza

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2008-06-08, 17:57   

dziwne....
rzeczywiscie powinni sie bardziej wysilic.
a tak troche czepiajac sie - nie nazwalabym wwfu organizacja walczaca o prawa zwierzat. to organizacja ekologiczna, chroni tez zagrozone gatunki, ale "prawa" zwierzat nie sa przez nich za bardzo poruszane...

vanityy 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2008-06-08, 18:29   

namawiają do jedzenia niektórych ryb itp..

Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2008-06-08, 19:15   

Nie tylko WWF ma takie wpadki. Amnesty International też kiedyś miała T-shiry Made in China.

John Milton

emaho
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-08, 19:48   

cassandra napisał/a:
nie nazwalabym wwfu organizacja walczaca o prawa zwierzat.

w sumie to masz rację, po prostu chodziło mi o ich świadomość ekologiczną, która powinna iść w parze z walką o prawa człowieka, przynajmniej jak tak czuję

Jakub napisał/a:
Amnesty International też kiedyś miała T-shiry Made in China.

byłam kilka razy na spotkaniu poznańskiej grupy AI, mieliśmy robić demo przeciwko represjom wobec mnichów buddyjskich w birmie; jedna dziewczyna zaproponowała, żebyśmy zrobili sobie koszulki z napisem AI - te chińskie będą tanie... to była moja ostatnia wizyta w AI. organizacja walcząca o prawa człowieka w koszulkach wyprodukowanych przez niewolników w obozach pracy... najgorsze, że żaden z koordynatorów nie zareagował. w sumie to muszę się przyjrzeć, w czym teraz chodzą na akcje...

piotrek 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2008-06-08, 19:52   

tak to już jest gdy w grę wchodzą pieniądze.
Jakub napisał/a:
Nie tylko WWF ma takie wpadki. Amnesty International też kiedyś miała T-shiry Made in China.
wpadkę WWF można przeboleć ale Amnesty International to już porażka :-?

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2008-06-08, 20:18   

piotrekkx napisał/a:
tak to już jest gdy w grę wchodzą pieniądze.
Jakub napisał/a:
wpadkę WWF można przeboleć ale Amnesty International to już porażka :-?

Cóż, mogę powiedzieć, że teraz już nie mają chińskich ani innych niemoralnych...

John Milton

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2008-06-08, 20:21   

WWF tez jest za REACH =za testami na zwierzetach,choc teraz walczy sie tez o sposob testowania wlasnie..coz,wpadki sa czeste,a taki Unicef np.wciskajacy chorym dzieciom stare szczepionki..no zdarza sie niestety :-? aczkolwiek nie zawsze powinno to dana organizacje od razu skreslac.Sprawa z AI nieprawdopodobna,bo tak bezposrednio sobie zaprzeczyli :shock:

Michał 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2008-06-08, 20:23   

Nie wiem skąd wziął się pomysł, że wszystko co pochodzi z Chin musiało być wyprodukowane przez niewolników w obozach pracy.

Oni też mają fabryki i firmy, do których przychodzi się dobrowolnie i nawet dostaje się pensje!

emaho
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-08, 21:03   

wg danych z 1995r. 63% asortymentu produkcji eksportowej Chin wytwarzane jest w obozach pracy - dane wg "dobre zakupy" ze strony ekokonsument.pl. (już nawet gitary produkuje się w Chinach) . nie możemy mieć pewności, ze to co kupujemy pochodzi akurat z normalnej fabryki
Alispo napisał/a:
Sprawa z AI nieprawdopodobna,bo tak bezposrednio sobie zaprzeczyli :shock:

a jednak prawdopodobna, skoro sama przy tym byłam;)

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2008-06-09, 00:03   

Alispo napisał/a:
Sprawa z AI nieprawdopodobna,bo tak bezposrednio sobie zaprzeczyli :shock:

Nieprawdopodobna, a jednak prawdziwa. Wiem, bo jakiś czas pracowałem w AI... Ale, jak już mówiłem, kilka lat temu to wszystko przeszło do przeszłości.

John Milton

raill
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-09, 16:45   

poruszę problem, dam znać

emaho
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-15, 23:40   

wracając do tematu dostałam odpowiedź z firmy Gam produkującej torby dla WWF
Cytat:
Witam Panią,

Torby szyte są w Chinach - stosowna informacja znajduje się na metce.
Wykonane są one w 100 % z polipropylenu, materiału otrzymanego z
recyklingu i ponownie podlegają recyklingowi. W Polsce wykonujemy na nich często
nadruki reklamowe.

Produkcja toreb nie jest szkodliwa ani dla ludzi ani dla środowiska, a
fabryki szyjące torby nie zatrudniają dzieci i więźniów.

Jesteśmy szczególnie dumni z patronatu WWF, ponadto nasza firma wspiera
wiele działań pro-ekologicznych i społecznych.

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi produktami.

dla mnie jednak produkowanie toreb w chinach, nawet jeśli w tym przypadku jest to "zwykła" fabryka ((a ciekawe, jak wyglądają "zwykłe" fabryki w chinach? to, że nie zatrudniają dzieci i "niewolników", to nie znaczy, że wszystko jest ok z systemem pracy, ilość godzin, zapłata itp.)) to nadal wspieranie totalitarnego rządu i przykładanie ręki do rozwoju gospodarki, która w dużym procencie opiera się na pracy niewolniczej

tsohk
Ban!

Wysłany: 2008-06-16, 19:21   

Ach pauli, moim skromnym zdaniem to przesadny rygor i drobiazgowość z Twojej strony. Czyż WWF nie zamówiło toreb z polskiej firmy? To że fabryka jest w Chinach to problem drugiego rzędu. Zresztą Chiny nie są aż tak totalitarne jak to się często maluje. Gdyby to Chińczykom tak bardzo przeszkadzało, to wznieciliby rewolucję, ale najwyraźniej mają inną mentalność, więc być może nie czują aż takiej potrzeby. Poza tym nie wiadomo czemu chwyciłaś się akurat za torby WWF, skoro jakieś 20% całego towarexu w Twoim otoczeniu jest made in China... a pod względem fabryk zatrudniających dzieci to akurat nie Chiny są na pierwszym miejscu.

Zresztą im więcej Chińczyków tym mniej powinni mieć praw. O.

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2008-06-16, 19:48   

pauli napisał/a:
a ciekawe, jak wyglądają "zwykłe" fabryki w chinach?

a jak mają niby? pewnie jak wszędzie na świecie.
pauli napisał/a:
to, że nie zatrudniają dzieci i "niewolników", to nie znaczy, że wszystko jest ok z systemem pracy, ilość godzin, zapłata itp.))

no ale nie wiesz tego, więc niesprawiedliwe jest zakładanie "z góry". no bo skoro zakładasz, że i tak jest źle, to po co ich w ogóle pytasz?
pauli napisał/a:
to nadal wspieranie totalitarnego rządu i przykładanie ręki do rozwoju gospodarki, która w dużym procencie opiera się na pracy niewolniczej

jak również dawanie zwykłym ludziom szansy na zarobek. globalny bojkot (do którego oczywiście nie dojdzie, teoretyzuję) spowodowałby utratę miejsc pracy, a w konsekwencji wpędził w totalne ubóstwo zwykłych ludzi, którzy pracują w chińskich przedsiębiorstwach. tak było podczas wojen na Kaukazie w latach 90-tych. nieoficjalne embarga spowodowały zapśc gospodarczą i niewiarygodny spadek poziomu życia - społeczeństwo popadło w skrajną nędzę. oczywiście, politycy odpowiedzialni za ten stan rzeczy stali sięilustracją powiedzenia "władza sama się wyżywi.."

tsohk napisał/a:
Zresztą Chiny nie są aż tak totalitarne jak to się często maluje.

no przegiąłeś facet...
tsohk napisał/a:
Gdyby to Chińczykom tak bardzo przeszkadzało, to wznieciliby rewolucję, ale najwyraźniej mają inną mentalność, więc być może nie czują aż takiej potrzeby

no cóż, łatwo mówic nam, mieszkańcom kraju bez tortur i obozów pracy.. :(
tsohk napisał/a:

Zresztą im więcej Chińczyków tym mniej powinni mieć praw

piłeś coś dzisiaj? :shock:

Sklep Sail and Rock, aplinus, campus, plecaki, śpiwory, namioty

Alternatywa – cudna sprawa- można zaprzeczyć wszystkiemu; bierzesz zwykła, nudną rzecz, jak medycynę, naukę, czy edukację i tworzysz alternatywę, gdzie wszystko jest odwrotnie; normalna medycyna opiera się na badaniach, alternatywna na zgadywankach, przeczuciach i wewnętrznym głosie. To takie duchowe...

Odpowiedz do tematu