Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
tresowanie słoni
Autor Wiadomość
emaho
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-11, 11:46   tresowanie słoni

:cry:
wstrząsające
http://www.petatv.com/tvp..._3-08&Player=wm
... i ciągle się kołyszą, kołyszą, kołyszą...
:cry:

emaho
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-12, 22:14   

to wprawdzie nie ma nic wspólnego z tresurą słoni, ale nie będę zakładać oddzielnego tematu na każdy film, najwyżej mnie przenieście
drastyczny przerażający
http://www.sendspace.pl/file/Y9Zgdwem/
ja nie mogę przestać ryczeć
wysyłajcie mejlami do wszystkich waszych"znajomych" którzy wybierają to, co jest testowane na zwierzętach nawet jak mają alternatywę - bez litości, wszystkim draniom hipokrytom

vanityy 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2008-06-12, 22:25   

pauli, po co ogladasz te filmy ?

Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2008-06-12, 22:30   

vanityy napisał/a:
pauli, po co ogladasz te filmy ?

No jak to, przecież to oczywiste: jest pieprzoną masochistką, która lubi płakać jak nie ma co robić. :lol: Już o tym dyskutowaliśmy, w temacie o Earthlings.

PS Ojej, Pauli, przepraszam, nie chciałem nazwać Cię pieprzoną, ale sam bym tak o sobie powiedział i samo mi tak wyszło spod klawiatury. Jak chcesz, to wymoderuję to pieprzenie.
PS2 A mnie zlinkowało do jakieś strony z napisami, ale film się nie pokazuje.

John Milton

tsohk
Ban!

Wysłany: 2008-06-12, 22:48   

Poprzez filmy, Pauli chłonie smutek i doświadcza cierpienia, przez co doznaje katharsis, które następnie jest, albo nie jest, przekształcane na siłę oporu wobec tego zła, które wywołało katharsis. Chyba tak.

justinexxx 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2008-06-13, 12:19   

też prawda. Ja nie oglądam drastycznych filmów, bo po prostu nie mogę, zresztą uważam, że skoro jestem weganką i jestem świadoma tego, co robie, to nie muszę oglądać np. filmów z rzeźni.

emaho
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-13, 12:47   

jeśli chcę te filmy pokazywać dalej to muszę wiedzieć co w nich jest

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 2008-06-13, 16:35   

pauli napisał/a:
jeśli chcę te filmy pokazywać dalej to muszę wiedzieć co w nich jest

Nie, żebym zaczepiała - ale cieszę się, że mnie nikt takich filmów nigdy na maila i w gg nie wysyłał... Obawiam się, że dla osoby niechętnej, takie filmy są tylko czynnikiem wywołującym bunt przeciwko osobie wysyłającej. I przez przekorę człowiek bardziej się nakręca ogólnie przeciwko "tym natrętnym wegetarianom". Tak z ciekawości - znacie kogoś, kto przeszedł na wegetarianizm tylko pod wpływem jakiegoś okrutnego filmu?

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2008-06-13, 18:43   

to sie zdarza,wcale nie tak rzadko,ludzie roznie reaguja,roznych potrzebuja impulsow by sie obudzic.Znam osoby ktore zminila ksiazka,wizyta w rzezni,film takze,jednych odrzuca propaganda,innych uswiadamia i jest krokiem do przemyslen.Ludzie sa rozni;)Tez jesli cos ogladam to w tym celu co pauli.chociaz czasem odpuszczam sobie ogladanie i puszczam dalej-chociaz to nie jest dobry pomysl,bo niektore filmy sa kiepskie,nie na nasze realia,stare,przeklaman,zle tlumaczone..

mehndia 
Wyższy Stan Ducha
vegan

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2008-06-13, 20:05   

mysle, ze duzo osob przeszlo na wege pod wplywem tego rodzaju filmow. ja zrobilam to po przeczytaniu w ksiazce z przepisami jarskimi opisu jak zabija sie zwierzeta w rzezni. wtedy to jeszcze malo kto mial w domu internet. ogladaniem filmow sie nie katuje, jak ktos chce to wysylam Earthlings, jest dobry i wszystko co najwazniejsze jest w nim zawarte

mrfz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-14, 16:18   

Cytat:

Nie, żebym zaczepiała - ale cieszę się, że mnie nikt takich filmów nigdy na maila i w gg nie wysyłał... Obawiam się, że dla osoby niechętnej, takie filmy są tylko czynnikiem wywołującym bunt przeciwko osobie wysyłającej. I przez przekorę człowiek bardziej się nakręca ogólnie przeciwko "tym natrętnym wegetarianom". Tak z ciekawości - znacie kogoś, kto przeszedł na wegetarianizm tylko pod wpływem jakiegoś okrutnego filmu?

zgadzam się. mnie nigdy takie filmy nie motywowały zanim nie zostałam wegetarianką. Po jednej, drugiej przerwie (tak, wiem co teraz napiszecie, nie, nie była to przerwa 'u cioci na imieninach', tylko paromiesięczna, wynikająca z lenistwa i traktowania jedzenia jako czegoś pobocznego, co trzeba wchłonąć a potem dalej zająć sie sobą) do "powrotu" przekonywały mnie takie filmy, były jak uderzenie w twarz. 3 dni temu widziałam jeden z filmów Pety, choć osobiście metody pety mnie odstręczają, i ten film był czymś, co przeważyło. Inna sprawa, ze jest skrajnie obciachowy (30 powodów dla których warto) i będąc zatwardziałym mięsożercą powiedziałabym 'banda oszołomów". Przekonywanie tanimi metodami tak działa.

To to samo, jak kościół pokazuje zdjęcia rozszarpanych płodów. Tanie to, niesmaczne, a mnie np. nie rusza.

nevada
Natchniony Veg

Wysłany: 2008-06-14, 17:08   

z punktu widzenia ex-wege:
mnie tego typu filmy uświadamiają, owszem, ale w żadnym wypadku nie sprawiają, że nagle nabieram obrzydzenia do butów skórzanych, leków, czy mięsa. ot, wiem jak to zostało zrobione - np mój kotlet, szkoda mi owszem tego zwierzaka, ale zjem. może jestem niewrażliwym draniem, ale trudno się mówi.

podobnie z rozszarpanymi płodami - mogę je sobie oglądać. jakbym dziś zaszła w ciążę, bez wahania poszłabym na skrobankę.

cassandra 
Veg przez duże V
empatyczna dusza

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2008-06-14, 17:46   

a mnie tacy ludzie nie przestaja zadziwiac.

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2008-06-17, 11:32   

i pomyślec, że tytuł wątku to "tresowanie słoni" :)

Sklep Sail and Rock, aplinus, campus, plecaki, śpiwory, namioty

Alternatywa – cudna sprawa- można zaprzeczyć wszystkiemu; bierzesz zwykła, nudną rzecz, jak medycynę, naukę, czy edukację i tworzysz alternatywę, gdzie wszystko jest odwrotnie; normalna medycyna opiera się na badaniach, alternatywna na zgadywankach, przeczuciach i wewnętrznym głosie. To takie duchowe...

Odpowiedz do tematu