Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
A ze mną..
Autor Wiadomość
Lilu 
Mały Veg

Wysłany: 2008-06-12, 21:04   A ze mną..

... było tak...:)
Dość konserwatywni rodzice podcinali skrzydełka w zaskakującą systematycznością:). Jakże wielkim wybawieniem więc okazały się studia i mozliwość wyjazdu z domu.pamiętam, jak siedziałam nad bigosem i nagle pomyślałam, że cholera przecież już nie musze tego jeść!!!hahaha.
Jako dzieciak wymarzonjym zawodem był lekarz weterynarii, romantyczna wizja podawaniom zwierzaczkom kolorowych tabletek, które przywracaja je do zdrowia.hm, później się okazało, że rzeczywistość wygląda tochę inaczej (tez mi eureka.. ;) ).
Nie jem mięsa 6lat. Czasami , jak organizm zaskomli, przyśni się kiełbasa (miałam tak ze dwa razy :) ), ale najgorsze jest zderzenie z opiniami innych.
"czemu nie jesz mięsa?"-to chyba najbardziej bezsensowne pytanie.a dlatego,że skoro osoba pytająca nie wie, nie rozumie, napewno nie da sie przekonać, bo gdyby wiedziała, rozumiała, to by sama nie jadła... dlatego też często takie pytania nie czekają na odpowiedź, a jedynie dają możliwość osobie pytającej wyrazić swój pogląd, iśćie rózny od naszego.
Oj, uczy cierpliwości...Pare razy dałam się sprowokowac kretyńskim dyskusjom.Cóż,pewnie jeszcze nie raz się to powtórzy:)

Część moich znajomych również nie je mięcha.Hm, i właśnie sobie uświadomiłam,że nigdy z nimi o tym nie rozmawiałam.Nie jesteśmy aktywistami, może więc dlatego cała reszta była taka oczywista...

Mam mały problem natomiast z moja przyjaciółką. Żyje dość tradycyjnie, kościółek, mięsko(nikogo nie chcę obrazić, piszę w dużym uproszczeniu), stąd wiele tematów jest dla nas tabu. ostrożnie obchodzimy czułe punkta.
Gorzej z rodziną. Ogólnie z rodzicami łatwiej, ale która babcia zrozumie...:) ?
No i wybór partnera zyciowego.. Jak daleko posunąć się z kompromisem..?
A ciąża...?

Ech:)

...a poza tym, witajcie na forum:) Miło:)

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2008-06-12, 22:02   

Witaj. :)
Grunt to nie rezygnować z tego, co samemu uważa się za słuszne i co nikogo nie krzywdzi. Choćby nawet cały świat twierdził, że jesteś dziwakiem. :bye:

John Milton

Lilu 
Mały Veg

Wysłany: 2008-06-13, 08:56   

no, może nie cały świat.... :)
Nawet gdybym chciała, z siebie się chyba nie da zrezygnować.pzdr.

mehndia 
Wyższy Stan Ducha
vegan

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2008-06-13, 09:09   

czesc Lilu:)
no tak, trzeba zyc w zgodzie ze soba i byc dobrej mysli, a reszta sama sie ulozy ;)

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2008-06-13, 11:30   

witaj:)
szkoda ze zeszlas z weterynaryjnej sciezki,wlasnie wrazliwcow nam trzeba;)

Lilu 
Mały Veg

Wysłany: 2008-06-13, 13:53   

....eeee?Że niby kto zszedł z vega ścieżki:P? Chyba już wszystkie swoje zasady zdążyłam złamać, ta święta, nieruszona :) .

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2008-06-13, 14:39   

czytanie ze zrozumieniem;)

JAgniecha 
Veg Do Potęgi
Go Vegan!

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2008-06-13, 21:51   

Helloł! Witaj Lilu! tez jestes ruda? :chyt:

Alispo napisał/a:
szkoda ze zeszlas z weterynaryjnej sciezki

ostatnio zastanawialam sie ilu jeszcze vegow z tej sciezki w pewnym momencie zeszlo...

Lilu napisał/a:
z siebie się chyba nie da zrezygnować

oj da sie...
a'propos zaraz wrzucam 'Control'...

mehndia 
Wyższy Stan Ducha
vegan

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2008-06-13, 22:19   

JAgniecha napisał/a:
Alispo napisał/a:
szkoda ze zeszlas z weterynaryjnej sciezki

ostatnio zastanawialam sie ilu jeszcze vegow z tej sciezki w pewnym momencie zeszlo...

ojj mysle ze duzo, duzo. no ale weterynaria to nie takie hop siup, wiec najczesciej zostaje w sferze niespelnionych marzen

MoSSi 
Veg przez duże V
Master :)

Wysłany: 2008-06-14, 08:51   

witaj :sloneczko:
By drogi swej nie zmieniać
Nie zmieniać...

grimgreen 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2008-06-14, 22:15   

Cześć :)
Do pytań...
Hmm..nie wiem czy może być na to jakaś inna odpowiedź niż indywidualna. Ja sądzę że jest to dla mnie czynnik tak mocny że ktoś kto by był ze mną na dłużej też będzie wege bo inaczej sobie nie wyobrażam (ani siebie ani by ktoś ze mną wytrzymał mając na tyle odmienne priorytety). Podobno to nie polaga na gapieniu się nawzajem ale na patrzeniu i podążaniu w tą samą stronę.
Inaczej zawsze bym miał wrażenie że albo mnie ten ktoś nie rozumie, albo jeśli rozumie to ignoruje te kwestie (też nie najlepiej), a tematów tabu nie uznaję więc byłyby dyskusje...Ciąża, nie wiem, nie mi decydować, ale mam nadzieję że będziemy takiego samego zdania i znajdziemy dobrych lekarzy (jeśli).
To na temat partnera życiowego, co do znajomych to jednak mimo że bliscy to w naszym życiu są na innych prawach i zajmują inną jego część, więc wychodzę z założenia że schodzimy się na płaszczyznach spójnych, a reszta, cóż, nie mój wybór (choć cieszę się jak ktoś z nich zostaje zmienia zdanie a czasem nawet styl życia).
Z otoczeniem dalszym czasem można porozmawiać (bo otwarci), czasem można się pospierać (by coś komuś uświadomić), ale bardzo często szkoda zdrowia bo jest to podwójny monolog z tendencją do przejścia w rozwiązania siłowe :)

Kompromis, to zależy gdzie są twoje priorytety, gdzie sama postawisz granicę. Co jest wyborem chwilowym, lub jednym z wielu, a co dyskusji nie podlega bo to już stanowi trzon twego Ja.

tak to sobie w skrócie wyobrażam

:)

Odpowiedz do tematu