Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim zostać w przyszłości?
Autor Wiadomość
sajetan_tempe 
Veg Niebanalny
Wódz Samouk

Wysłany: 2008-08-04, 19:12   

Dobrze wiedzieć co się chce w życiu robić i warto się tego trzymać... Z tym, że to co myślimy, że nas interesuje w wieku lat nastu czasem potem okazuje się nam dalekie... Ja jako człowiek nie wiedzący tego nie będę się rozpisywał o zawodach i szkołach, wspomnę tylko o stosunku pracodawca - pracownik wegetarianin. Tak mi się chyba szczęśliwie złożyło, że w żadnej firmie, w której pracowałem, nie było z tym problemu (liczba pracowników od kilku, poprzez kilkunastu, do teraz grube setki) i nigdy przez pryzmat tego nie byłem oceniany. Sam natomiast nigdy nikomu nie narzucam swoich poglądów, chociaż gdy ktoś jest zainteresowany - tłomaczę :D . Nie wykonywałem i nie wykonywabym też pracy sprzecznej z pewnymi zasadami :) .

Pestka 
Pilny Veg

Wysłany: 2008-08-26, 09:28   

A ja chciałabym wybrać taki kierunek żeby zawodowo zajmować się pomocą na rzecz zwierzaków. Tylko czy jest wogóle coś takiego? Weterynaria odpada ze względu na odpowiedzialność i ogrom nauki:) Ewentualnie myślałam o jakiejś technologii żywienia, żeby mieć szersze pojęcie o składnikach.

szmeras 
Ostoja Wiedzy
ja latam!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2008-08-26, 10:44   

zawodowo na rzecz zwierzaków to chyba możesz się zajmować ochroną przyrody, trzebaby skończyć biologię albo OŚ, potem praca w urzędzie jakimś, tony przepisów, dokumentów, nie zawsze z sensem. Jednak nie mówię, że taka praca nie daje satysfakcji - znam kilka osób które od wielu lat już zajmują się ochroną przyrody i są pod względem pracy zadowolone. Ewentualnie można też zostać na uczelni - jako naukowiec można przyczyniać się do ochrony zwierząt np. pisząc programy ochrony, wpływając na brzmienie przepisów itp. Ewentualnie można mieć szczęścia na tyle, by dostać pracę w jakiejś NGO zajmującej się pomocą zwierzętom. Ale można też zostać wolontariuszem w takiej organizacji.
Jeśli zaś myślisz o pomocy kotkom, pieskom i konikom - to chyba dobrze zacząć od wolontariatu właśnie, np. w jkimś schronisku albo towarzystwie przyjaciół zwierząt. Ewentualnie możesz zostać weterynarzem i w przerwach między zarabianiem pieniedy pracować charytatywnie np. w schronisku (w kwestii weterynarii to najlepiej pytać Alipso - kojarzę, że ona jest już po).
Możesz też zostać prawnikiem i wyspecjalizować się w prawach zwierząt, i np. współpracować z jakąś organizacją.
Ponadto (tylko niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) w Komisjach Etycznych zsiadają m. in. członkowie organizacji zajmujących się ochroną zwierząt, choć to właściwie nie jest zawód.
Tyle mi do głowy przyszło jeśli chodzi o pracę polegającą na pomaganiu zwierzętom.

A jako dietetyk niewątpliwie mogłabyś propagować wegetarianizm jako właściwą dietę, doradzać tym, którzy mają jakieś problemy z dietą lub nie są do wegetarianizmu przekonani.

A odpowiedzialności i nauki nie unikniesz w życiu - odpowiedzialnym tzreba być za to, co się robi, bez względu na to, co się robi. Inaczej robi się olewnictwo i fuszerkę ;-)

madlen 
Natchniony Veg

Wysłany: 2008-08-26, 11:47   Re: Kim zostać w przyszłości?

karolina napisał/a:
Czy to co robicie jest czasem sprzeczne z ideą wegetarianizmu?

zdecydowanie.. bylam zmuszona do pracy w mcdonaldzie przez 2 miesiace :/ po tym, co tam widzialam tylko utwierdzilam sie w przkekonaniu, ze dobrze robie nie jedzac takiego czegos jak fast food..

jesli chodzi o przyszlosc.. zaczynam studia, filologie polska, potem mam w planach jeszcze kilka kierunkow ale najbardziej chcialabym pojechac do afryki na misje.. :) jesli nie bede miala takiej mozliwosci, zaczepie sie w jakims domu dziecka albo fundacji charytatywnej

vanityy 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2008-08-26, 15:20   

ja będę czarownicą!

Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło

Zencognito 
Veg nad Vegami
The upward spiral

Wysłany: 2008-08-26, 15:36   

karolina napisał/a:
A co wy byście zaproponowali

Programiści piszący w javie mają wzięcie i zarabiają przyzwoicie ;-)

Pestka 
Pilny Veg

Wysłany: 2008-08-26, 16:32   

szmeras
Dzięki za pomysły ;) Wolontariatem w schronisku się zajmuję i właśnie o taką pracę mniej więcej mi chodzi-bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Chociaż to i bez wykształcenia można robić w wolnym czasie.

szmeras napisał/a:
A odpowiedzialności i nauki nie unikniesz w życiu - odpowiedzialnym tzreba być za to, co się robi, bez względu na to, co się robi. Inaczej robi się olewnictwo i fuszerkę ;-)

Wiem, wiem:) Chodziło mi o odpowiedzialność za czyjeś życie. Jestem zbyt przewrażliwiona na tym punkcie i praca weterynarza była by dla mnie wiecznym stresem i lękiem, czy aby napewno wszystko dobrze zrobiłam idt.

mehndia 
Wyższy Stan Ducha
vegan

Wysłany: 2008-08-26, 16:39   

ja od pazdziernka zaczynam na kierunku grafika (potem specjalizacja projektowanie graficzne). mam nadzieje, ze dam rade, bo doswiadczenia zbytnio nie mam ;)

a o weterynarii to chyba kazdy z nas chociaz raz myslal:) dietetyka tez mi sie przewinela przez glowe, ale nie z racji wykonywanej potem pracy a tego, zeby zdobyc wiedze dla siebie, ale to by sie "troche" minelo z celem

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2008-08-26, 16:44   

mehndia napisał/a:
ja od pazdziernka zaczynam na kierunku grafika (potem specjalizacja projektowanie graficzne). mam nadzieje, ze dam rade, bo doswiadczenia zbytnio nie mam ;)

Grafika, czy grafika komputerowa - bo wiele osób skraca jedno do drugiego.
Będziesz zdawać relacje, jak Ci idzie? A w ogóle, to jaka to uczelnia/szkoła wyższa?

John Milton

mehndia 
Wyższy Stan Ducha
vegan

Wysłany: 2008-08-26, 20:29   

Jakub napisał/a:
Grafika, czy grafika komputerowa - bo wiele osób skraca jedno do drugiego.
Będziesz zdawać relacje, jak Ci idzie? A w ogóle, to jaka to uczelnia/szkoła wyższa?

grafika komputerowa, chociaz kierunek figuruje jako grafika. uczelnia prywatna, ale studiowac bede dziennie. jak szukalam takiego lub podobnego kierunku na panstwowych, to wszedzie jest informatyka :roll: i dopiero potem specjalnosc grafika komputerowa i multimedia.
relacje yyyy ok :lol:

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2008-08-26, 20:59   

No wiesz, nie musi być relacja typu: dziś poszłam do szkoły i zapomniałam notatek, tylko raczej, czy w ogóle uczą sensownych rzeczy i jak to wygląda. Aha, nie żebym był wścibski, ale co to za uczelnia? ;)

John Milton

va
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-26, 21:11   

heh, z notatkami to moje relacje ;) dzis nie poszlam do szkoly bo zaspalam, dzis prawie dojechalam na uczelnie, dzis poszlam na uczelnie ale odwolali zajecia, zamien sie ze mna pójde za Ciebie na egzamin z łaciny tylko zdaj za mnie historie Chin :jestemgłupi:

ide na kurs pilota wycieczek, relacja z Indonezji "polska grupa porzucona przez pilota koczuje w dzungli..." ;)

mehndia 
Wyższy Stan Ducha
vegan

Wysłany: 2008-08-26, 21:27   

Jakub napisał/a:
No wiesz, nie musi być relacja typu: dziś poszłam do szkoły i zapomniałam notatek, tylko raczej, czy w ogóle uczą sensownych rzeczy i jak to wygląda. Aha, nie żebym był wścibski, ale co to za uczelnia? ;)

ok, poki co sama jestem ciekawa ;) Slaska Wyzsza Szkola Informatyki w Chorzowie
Ostatnio zmieniony przez mehndia 2008-08-26, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  

piotrek 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2008-08-26, 21:28   

mehndia napisał/a:
dietetyka tez mi sie przewinela przez glowe, ale nie z racji wykonywanej potem pracy a tego, zeby zdobyc wiedze dla siebie, ale to by sie "troche" minelo z celem
ja tak samo mialem ;)

vanityy napisał/a:
ja będę czarownicą!
ale czarownice jedza mieso (z malych dzieci) ;)

Zencognito 
Veg nad Vegami
The upward spiral

Wysłany: 2008-08-26, 22:25   

mehndia napisał/a:
jak szukalam takiego lub podobnego kierunku na panstwowych, to wszedzie jest informatyka :roll: i dopiero potem specjalnosc grafika komputerowa i multimedia.

Idź na tą grafikę do której linka dałaś. Ja jestem po informatyce, właśnie grafice komputerowej z multimediami i powiem Ci, że to jest nic nie warte, przynajmniej w Szczecinie. Cośtam o telewizji miałem, bzdety o dźwięku cyfrowym czyli właściwie pisanie programów realizujących algorytmy przetwarzania sygnałów, dalej przetwarzanie i rozpoznawanie obrazów co też polegało na pisaniu skryptów implementujących algorytmy, no i oczywiście Grafika Komputerowa czyli pisanie programów w C++ z użyciem biblioteki OpenGL oraz pisanie programów operujących na plikach HDR. Grafika i multimedia na informatyce to programowanie - spodziewałem się czegoś innego, ale dostałem shit (jak zresztą przez całe studia). Jako specjalizacje wybrałem poligrafię, ale zrobiłem to jako jedna z dwóch osób na roku i specjalizacja nie ruszyła, także wylądowałem na grafice, bo to mniejsze zło w porównaniu ze specjalnością programistyczną lub sieciową.
Jeśli chcesz projektować grafikę, czy to do druku, czy dla stron internetowych, jeśli chcesz się posługiwać programami Adobe, Corela, 3ds maxem itp. to nie myśl nawet o informatyce.

Odpowiedz do tematu