Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim zostać w przyszłości?
Autor Wiadomość
Tempeh-Starter 
Łamacz Klawiatur
aktywny zarodnik

Wysłany: 2009-10-22, 08:29   

Ines napisał/a:
ja w przyszlosci chcialabym nie pracowac -moze to dziwne, ale nie widze siebie w zadnym ze znanych mi zawodów;] praca mnie meczy, zwlaszcza z ludzmi i zabiera czas, ktory moglabym wykorzystac na inne zajecia... chyba, ze wyjatek zrobilabym dla takiej oferty: :lol:
http://oferty.jobs.pl/Web...s/STOCKTEMPLATE

jakoś Cię dziwnie rozumiem, praca to a prawdę paskudne zajęcie :-)
ogłoszenie w pierwszej chwili wydało mi się zajebiste, jednak cel hodowli tej trawy wyklucza mój udział :cry:

raman 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2010-06-21, 07:35   

Tempeh-Starter napisał/a:
Ines napisał/a:
ja w przyszlosci chcialabym nie pracowac -moze to dziwne, ale nie widze siebie w zadnym ze znanych mi zawodów;] praca mnie meczy, zwlaszcza z ludzmi i zabiera czas, ktory moglabym wykorzystac na inne zajecia... chyba, ze wyjatek zrobilabym dla takiej oferty: :lol:
http://oferty.jobs.pl/Web...s/STOCKTEMPLATE

jakoś Cię dziwnie rozumiem, praca to a prawdę paskudne zajęcie :-)

błogosławieni, bo nie widzieli, a uwierzyli 8-)

kiedyś chciałem być mesjaszem, ale najpierw Chrystus, potem Neo... Niby spoko... Chodzisz, nauczasz... Tyle, że raz od czasu trzeba palnąć jakiś armagedon, żeby dodać nauczaniu mocy. Poza tym spora konkurencja na rynku...

z dzisiejszej perspektywy to jednak wybrałbym ten hamak i słuchanie jak rośnie marchewka8-)
But they are sure coming slow.
Ostatnio zmieniony przez raman 2010-06-21, 07:36, w całości zmieniany 1 raz  

pawel
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-21, 21:59   

Tez nie lubie pracowac

Tempeh-Starter 
Łamacz Klawiatur
aktywny zarodnik

Wysłany: 2010-06-22, 08:55   

nikt nie lubi pracować i to jest niezłe kuriozum biorąc pod uwagę zasady na jakich oparta jest nasza cywilizacja

względny luz masz między 1 a 6 rokiem życie i po 65
średnia życia (2009) mężczyzn to 72 kobiet 80 lat
wniosek?
jeśli jesteś mężczyzną tylko 13 z 72 lat (18%) robisz co chcesz
resztę życia zap....sz od środy czekając na piątek :D

Roach 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2010-06-22, 21:58   

Niektórym się udaje i robią to co kochają- są artystami. I właśnie do tej grupy mam zamiar należeć.

Tequilla 
Veg Do Potęgi
wujek dobra rata

Wysłany: 2010-06-22, 22:27   

Jedyna rzecz którą mogę i chcę w życiu robić i która sprawi, że będę szczęśliwy i spełniony to pisanie. Gdyby ( odpukać) się nie udało to będę zgorzknialym starym dziedem, który wszystkich dookoła zatruwa swoimi niespełnionymi ambicjami i ciągle powtarza tylko : "Nie wierz w marzenia, lepiej weź się za jakieś uczciwe zajęcie!" :)

pawel
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-22, 22:44   

W dawnych Indiach byly 4 grupy, 1. (kaplani i intektualici, nauczyciele) 2(wojownicy i klasa zarzadzajaca) 3 (bizmesmeni, rolnicy) i 4 (ogolnie prawcownicy)

Wlascie podzial podobny istnial w Europie Sredniowecznej; chlopi, rycerstwo, kaplani potem 4 stan mieszczanie.

W japoni mielismy kuture oparta na rycerstwie (klasa szogonow i samurajow) a chociazby Idnainie Ameryki polnocnej kultre oparta na wojownikach, oraz czarownikach, pozatym rolnictwie, zbieractwie. Raczej nie bylo tak ze taki Indianin wstawal z rana i myslal "O musze isc na 8 godzin do pracy, moze za 5 lat dostane awans":)

Dawane kultry byly jednak dosc roznrodne. Nawet Indysjki podzial na kasty dawanej zalezal od cech a nie od urodznia. Czyli ktos kto urodzil sie w rodzinie robotnikow jesli mial cechy intektualisty i nauczciela przechdzil do tej grupy i byl szczsiwy z tego co robi,.

Dzijszy zachdni system to zwycisntwo Mieszczanstwa. KOniec ery kaplanow koniec ery wojonikow i rycetrstwa,. Mieszczanstwo i ich filofia zwycieza; czyli kult pinadza, domu, odpowiedzialnsci i bezpieczestwa.

Dziaj nawet jak idziesz do wojska muszisz sie nauczyc bardziej dycypliny niz Honoru jak bylo dawanej.

W takiej sytacjii wiele osob nie bedzie umialo sie odnalesc:)
Wiec koledzy wyzej, gdybyscie sie yrodzili np; w starzytnym Egipcie i zostali np; Kaplanami zapewne bylibyscie bardziej na swoim mijscu niz w dzijszej wypacznej cywizizacji.. jednostrnnej nakierwanej na kase itp.
Ostatnio zmieniony przez pawel 2010-06-22, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2010-06-23, 08:18   

pawel napisał/a:
podzial podobny istnial w Europie Sredniowecznej; chlopi, rycerstwo, kaplani potem 4 stan mieszczanie

Myślę, że ten podział z wolnym wyborem miał mało wspólnego.

pawel napisał/a:
Raczej nie bylo tak ze taki Indianin wstawal z rana i myslal "O musze isc na 8 godzin do pracy, moze za 5 lat dostane awans"

Bo indianin nie zarabiał pieniędzy, tylko angażował się w zdobywanie pokarmu, przygotowanie pokarmu i porządek w wigwamie. Wstawał i myślał: "Trzeba coś upolować, bo plemię umrze z głodu".

pawel napisał/a:
ktos kto urodzil sie w rodzinie robotnikow jesli mial cechy intektualisty i nauczciela przechdzil do tej grupy i byl szczsiwy z tego co robi

Dziś taka sytuacja jest jeszcze bardziej możliwa.

Dziś problem jest taki, że ludzi nie wiedzą, co chcieliby robić i nie wiedzą co da im szczęście. Jeszcze inni nie umieją czerpać satysfakcji z tego co robią. A jeszcze inni poprzez uwarunkowania społeczne mają utrudnioną drogę do realizacji swoich celów.

szmeras 
Ostoja Wiedzy
ja latam!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2010-06-23, 09:11   

Tempeh-Starter napisał/a:
nikt nie lubi pracować

a ja się nie zgodzę. Uważam, że niemal wszyscy woleliby robić coś niż nie robić nic. Jesteśmy do tego ewolucyjnie uwarunkowani - tak samo jak do współpracy czy do dzielenia się z innymi.

Być może prawdą okazałoby się natomiast coś innego: większość ludzi nie robi swojej pracy. Ale to chyba wynika z tego, o czym pisał taffit - nie wiemy, co dałoby nam radosć i szczęście (załóżmy, że jestem nauczycielką, ale nie lubię swojej pracy. Jestem przekonana, że byłabym szczęśliwa, gdybym była kosmonautą. Jednak dopóki pozostaje to w strefie poza moim zasięgiem, to nigdy się nie przekonam, czy jako kosmonauta naprawdę byłabym szczęśliwa) lub nie potrafią czerpać satysfakcji z tego, co robią (choć pewnie nie zawsze się da, wiele zależy jednak od podejścia. Nie bez znaczenia pozostaje zapewne czynnik finansowy).

Tempeh-Starter 
Łamacz Klawiatur
aktywny zarodnik

Wysłany: 2010-06-23, 18:56   

no nie wiem,
dla mnie problem ustawiania obywatela w roli siły roboczej i wypełnienie mu pracą praktycznie całego życia bardziej pasuje do przędzalni początków XIXw niż do super technologii wieku XXI
a jednak w istocie stosunków społecznych wciąż jesteśmy w Łodzi z "Ziemi Obiecanej"

Dajmy spokój kastom Indii, które nota bene wywiodły się nie z funkcji społecznych a z koloru skóry (ludność lokalna była czarnoskóra a najeźdźcy biali i to był początek podziału i systemu kastowego w Indiach)

raman 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2010-06-23, 20:11   

pawel napisał/a:
Wiec koledzy wyzej, gdybyscie sie yrodzili np; w starzytnym Egipcie i zostali np; Kaplanami zapewne bylibyscie bardziej na swoim mijscu niz w dzijszej wypacznej cywizizacji..

amen 8-)

mały niefart, że się w złą epokę wstrzeliliśmy ;)

dziś jak Pinki i Mózg możemy jedynie każdej nocy starać się opanowywać świat...
But they are sure coming slow.

kwintesencja 
Natchniony Veg
weganką ja

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2010-11-30, 17:56   

ja zostanę prawnikiem, w tej branży nikomu nic do tego, jakie mam poglądy, bo muszę być jako-tako osobą bezstronną i zająć się swoim klientem, którego na prawdę nie obchodzi, co jem, jakie mam poglądy polityczne i to, dlaczego jestem wegan.
w każdej pracy da radę zachować zdrowy dystans, no chyba,że pracujesz w ubojni zwierząt, nie jedząc mięsa. chociaż mnie spotkała kiedyś podobna sytuacja,ale dlatego, że mój stan był wyjątkowo ciężki finansowo, więc pracowałam w KFC będąc wege. długo nie wyrzymałam ,bo strasznie się z tym czułam, a za coś trzeba było zapłacić za mieszkanie. czułam się hipokrytką, ale niestety taki jest w większośći los osób ledwo po maturze, że trudno było gdziekolwiek pracę znaleźć.

werty
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2015-07-15, 19:08   

najlepiej własna działalność to co sie lubi najbardziej w formie dzałalności gosp. lub innej fojmie
na poczatku moze być chujna ale jak zaskoczy to ...
od razu polecam rejestrować działalność u Wyspiarzy - opłaty malutkie aż smiechu warte lub gdzie inndziej
na swoim najlepiej nie ma że to czy tamto

najgorzej jest srać w stołek w jakiejs USrace czy innym Admie i znosić fochy naczelnika lub pani cu jezd wyżej
papki żabcie

petlik 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2015-07-15, 19:31   

werty forumowy górnik

Z tą swoją działalnością to nie do końca prawda : nie każdy się do tego nadaje i nie każdy ma smykałkę do tego aby samemu sobie być szefem (wystarczy spojrzeć na to jak wiele jednoosobowych działalności upada zaraz po otwarciu). Niektórzy nie wytrzymują presji (nie są w stanie samodzielnie zarządzać wszystkim) a niektórzy uciekają do tańszych rejonów jak mówisz (sam planuję przenieść się do Dalaware). Niemniej jednak są zawody w których bycie 'workerem' jest bardziej na propsie niż posiadanie własnej firmy ;)

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2015-07-16, 15:12   

Marynarzem! i w każdym porcie zostawiać kobietę w ciąży!

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

Odpowiedz do tematu