Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hate
2008-07-12, 18:42
Wrocław (Gdzie zjesc i wypic)
Autor Wiadomość
Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2008-06-20, 18:56   Wrocław (Gdzie zjesc i wypic)

Tuż przy Art Cafe Kalambur na ulicy Kuźniczej powstało nowe miejsce, którego nie można określić mianem zwykłej restauracji. Kalaczakra Gallery & Coffee jest zdaniem dyrektora Michała Litwińca, galerią, cafeterią, ale przede wszystkim miejscem magicznym - kołem czasu, jak to określa.

Ma tu być miejsce nie tylko na ucztę dla ciała, ale w głównej mierze dla uczty duchowej. Już od progu można poczuć tam odprężenie. Przyciemnione, ciepłe oświetlenie, wygodne kanapy, fioletowe, pomarańczowe i czerwone ściany, zapach kadzidełek, antresola z dwoma łóżkami, mandala na ścianie, a w oknach flagi modlitewne z Tybetu.

Tu można odpocząć, wyciszyć się i nabrać energii do dalszego działania. Inspiracją dla twórców była kultura Dalekiego Wschodu, a zwłaszcza fascynacja buddyzmem tybetańskim.

Na miejscu nie ma kucharza, wszystkie potrawy przywożone są z kuchni wrocławskich Krisznaitów. Króluje tu zdrowa żywność, w menu są tylko dania wegetariańskie.

Można skosztować jarskich paluszków, przysmaku złożonego z ciecierzycy, wiórków kokosowych oraz przypraw. Z pozoru pospolita potrawa przypominająca paluszek rybny, ale zaskakuje smakiem. Warta uwagi jest Samosa, zapiekany pieróg, faszerowany groszkiem, ziemniakami, kalafiorem, marchwią oraz słonecznikiem, który doprawiany jest curry i kminkiem.

Serwowane są trzy rodzaje ciast, szarlotka, ciasto bananowe i wegańskie ciasto orzechowe, bez dodatku mleka. Napitkiem są herbaty: melonowa z imbirem i pyłkami kwiatów, kawy z syropem. W letnie dni można orzeźwić się eliksirem cytrynowym z pietruszką.

W ten piątek, o godz. 20 zaplanowano oficjalne otwarcie lokalu, czyli koncert „Fale bardo życia” oraz wernisaż prac Dominiki Ruty pod nazwą „Kwiat i dziewczyna”. To początek cyklu - prezentacje plastyczne w Kalaczakrze będą się zmieniać co miesiąc.

Paulina Popiół-Wojciechowska, Gazeta Wyborcza
Ostatnio zmieniony przez Hate 2008-07-12, 18:44, w całości zmieniany 2 razy  

JAgniecha 
Veg Do Potęgi
Go Vegan!

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2008-06-20, 20:01   

jaaaa! ale fajnie :lewituje:

tylko tak dalej!

va
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-20, 20:13   

to jeszcze niech ktoś przetestuje czy smacznie i podzieli się wrażeniami smakowo-cenowymi ;)

MoSSi 
Veg przez duże V
Master :)

Wysłany: 2008-06-21, 19:43   

va napisał/a:
cenowymi ;)
tymi szczególnie!
By drogi swej nie zmieniać
Nie zmieniać...

wruszka 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2008-06-21, 20:03   

O super. bede w poniedziałek we Wro wiec przetestuję :D

MoSSi 
Veg przez duże V
Master :)

Wysłany: 2008-06-21, 20:12   

wruszka, poprosze o szczegółowe sprawozdanie! :lol:
By drogi swej nie zmieniać
Nie zmieniać...

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2008-06-22, 22:59   

Bylismy dzisiaj:)mily klimacik.bardziej kawiarnia niz jadlodajnia,raczej na kawke,herbatke miejsce,ale ww.potrawy tez mozna pochlonac;)wszystko mniej wiecej w cenach po 5 zł za male porcyjki/napój,orzechowca i eliksir cytrynowo-pietruszkowy moge polecic :-)
aha-w menu oznaczenia dot.rodzaju diety:)

szmeras 
Ostoja Wiedzy
ja latam!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2008-07-12, 13:19   Gdzie zjesc we Wroclawiu

Proponuje temat, w ktorym bedziemy mogli zareklamowac lokale o nie wegetarianskim profilu, w ktorych jednakowoz udalo nam sie zjesc cos wegetarianskiego/weganskiego oraz lokale mile i ciekawe do ktorych lubimy chadzac na kawe lub trunki :-)

Jedzenie:

Alladin's, ul. Odrzańska 23, blisko rynku. Kilka ciekawie brzmiacych wege dan w karcie + fajny napoj z daktyli. Niestety na razie maja u mnie spory minus: ostatnio czekalam na falafel...40 minut! I sie nie doczekalam! Upominalam sie, mial byc 'juz za momencik'. Niestety nie dotarl a i obsluga nie bardzo wiedziala co sie dzieje i nie bardzo sie tym interesowala. Kuchnia nie byla zepsuta: pozostali klienci zostali w miedzyczasie obsluzeni.
CHyba jednak jeszcze dostana druga szanse kiedys, bo falafela bym zjadla, a nie wiem gdzie jeszcze mozna :-)
Zdaje sie ze gdzies po sasiedzku jest drugi bar z tym samym menu - choc inaczej sie nazywa (dziewczyny z obslugi tam odsylaly nadmiarowych klientow).

Gruzinski Chaczapuri, ul. Kielbasnicza 7a. Taka troche sieciowka, jak ktos byl w Krakowie to widzial pewnie, bo tam maja takich kilka. Jest kilka wege potraw inspirowanych kuchnia guzinska - obfituja w baklazana, papryke i pomidory (chaczapuri albo lawasz z adzapsandalem, za poprawnosc pisowni nie recze :D ), jest tez cos na ksztalt lassagne ze szpinakiem. Mozna, byle nie za czesto :-)

Kalambur na Kuzniczej - mozna cos zjesc, jest kilka wege posilkow (acz niezbyt wiele), ponadto dobra kawa. A i obok jest kawiarenka gdzie mozna zamowic jedzonko z Kalambura.

Bistrot Parisien, ul. Nozownicza - na kafffke

Mleczarnia, ul. Włodkowica 5 - na kawe.

7 kotow, św. Mikołaja 8/11 - na alkohol (do piwa popcorn gratis ;-) )

Rynkowej Vegi stanowczo nie polecam.

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2008-07-12, 18:48   

szmeras napisał/a:
Proponuje temat, w ktorym bedziemy mogli zareklamowac lokale o nie wegetarianskim profilu, w ktorych jednakowoz udalo nam sie zjesc cos wegetarianskiego/weganskiego oraz lokale mile i ciekawe do ktorych lubimy chadzac na kawe lub trunki
Mamy juz taki dzial, wiec scalam z tematem Alispo i zmieniam nazwe co by bylo czytelniej.

Cytat:
W sumie jedzenie nie bylo najgorsze jak sie tam stolowalismy, ale ekspedientki sprawiaja wrazenie jakby kompletnie nie znaly sie na rzeczy, wiec bog wie co w tym jedzeniu tak naprawde jest. Klimat tez takiej PRLowskiej stolowki.

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

wruszka 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2008-07-12, 20:44   

Cytat:
Cytat:
W sumie jedzenie nie bylo najgorsze jak sie tam stolowalismy, ale ekspedientki sprawiaja wrazenie jakby kompletnie nie znaly sie na rzeczy, wiec bog wie co w tym jedzeniu tak naprawde jest. Klimat tez takiej PRLowskiej stolowki.

Z tych powodów od dawna już nie chodzę do Vegi....

daria 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2008-07-13, 08:31   

za czasów moich studiów do vegi chodziłam dość często.. z braku innych miejsc, gdzie można by było zjeść coś wegetariańskiego innego niż pierogi czy ryż z warzywami
niestety szybko się przekonałam, że tam wszystko smakuje tak samo, nawet surówki... :-?
wciąż brakuje we wrocku knajpki z prawdziwego zdarzenia z potrawami tylko wege :)
ale będę teraz na erze to przejdę się do Kalaczakra Gallery & Coffee przetestować :)

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 32 razy
Wysłany: 2008-07-14, 16:51   

W Rynku dodam Jadłostację na Więziennej (obok czekoladziarni :D ) - menu jest podzielone na mięsne, wegetariańskie i wegańskie. Podają zapiekany z czosnkiem chlebek, w którym jest nadzienie, można wziąć do tego sos. Fajnie trzyma głoda :)

W Magnolii Park GreenWay - nikomu nie trzeba przedstawiać, czasem się tam przejeżdżam na obiadek, choć nie po drodze mi.

va
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-14, 18:55   

Herbaciarnia na Igielnej ;) Z lekka kiczowato ale kojąco, w sumie mieli coś do jedzenia i wege, zupy, smazone banany itd.

raill
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-14, 19:10   Re: Gdzie zjesc we Wroclawiu

szmeras napisał/a:
Alladin's, ul. Odrzańska 23, blisko rynku. Kilka ciekawie brzmiacych wege dan w karcie + fajny napoj z daktyli. Niestety na razie maja u mnie spory minus: ostatnio czekalam na falafel...40 minut! I sie nie doczekalam! Upominalam sie, mial byc 'juz za momencik'. Niestety nie dotarl a i obsluga nie bardzo wiedziala co sie dzieje i nie bardzo sie tym interesowala. Kuchnia nie byla zepsuta: pozostali klienci zostali w miedzyczasie obsluzeni.

Gruzinski Chaczapuri, ul. Kielbasnicza 7a. Taka troche sieciowka, jak ktos byl w Krakowie to widzial pewnie, bo tam maja takich kilka. Jest kilka wege potraw inspirowanych kuchnia guzinska - obfituja w baklazana, papryke i pomidory (chaczapuri albo lawasz z adzapsandalem, za poprawnosc pisowni nie recze :D ), jest tez cos na ksztalt lassagne ze szpinakiem. Mozna, byle nie za czesto :-)

W Alladynie falafele ciecierzycowe, które zamówiłam były twarde jak deski, prawie odleciały,gdy je kroiłam. Ale smaczne :)
Jadłam tą lassagne z Chaczapuri, całkiem okej, mimo to nie brałabym drugi raz, strasznie sycąca.

Co do Jadłostacji, to czasem tam pracuję i rzeczywiście polecam buły z tofu i szpinakiem i kombinacje :) Chlebek zapienkany z czosnkiem? Hmmm czosnku nie ma w bułkach, smarujemy nim dla wydobycia walorów smakowych bułkę po przyrządzeniu (oprócz tych na słodko) :sloneczko:

szmeras napisał/a:

7 kotow, św. Mikołaja 8/11 - na alkohol (do piwa popcorn gratis ;-) )

Dla lubiących piwo warto polecić Artzat Cafe z Paulanerem i Primatorem. http://www.artzatcafe.pl/ I ogrom innych "przystanków". :tupie:

szmeras 
Ostoja Wiedzy
ja latam!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2008-07-14, 19:47   

szmeras napisał/a:
A jakie miejsce polecilibyscie na bardziej uroczysta wege kolacje?

No wiec mozna np. pojsc do Spizarni na Wlodkowica, to chyba niedawno otwarta restauracja (nie specjalistyczna wegetarianska). W karcie curry z warzywami, pasty z dodatkami (np. sos grzybowy, pesto), lasagne ze szpinakiem lub z warzywami, salatki. Danie glowne kosztuje do 20 zł.
Maja tez ladny ekspres do kawy :-)

Atmosfera byla dosyc mila, kelner sie staral :-)

Ostatnio zmieniony przez szmeras 2008-07-17, 09:55, w całości zmieniany 3 razy  

Odpowiedz do tematu