Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hate
2008-07-12, 18:42
Wrocław (Gdzie zjesc i wypic)
Autor Wiadomość
hcg 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2011-11-27, 13:30   

Vega zmienia się coraz bardziej i cały czas na lepsze. Im więcej wegetariańskich/wegańskich barów/restauracji udaje mi się odwiedzić w Polsce, tym bardziej radośnie reaguję na jedzenie we wrocławskiej Vedze :)

We Wrocławiu niedawno powstała nowa wege miejscówka (Złe mięso) - przy ul. Wita Stwosza 16 - nie jest to bynajmniej konkurencja dla Vegi, ponieważ jej charakter jest po prostu inny, klubowy, bardziej fast-foodowy (pizza, makarony, vege burgery, zupki), gdzie można spotkać się na luzie z grupą znajomych i pogadać przy muzyce, piwku i np. pizzy. Bardziej zbliżonym miejscem wg mnie jest Kalaczakra (przy ul. Kuźniczej), chociaż ta też jest zupełnie inna - kawiarniania i artystyczna (w końcu sama nazwa na to wskazuje: Kalaczakra Gallery & Coffee).

Dlatego też, cieszę się bardzo, że we Wrocławiu można zarówno dobrze zjeść jak i spędzić mile czas w miejscach, w których weg(etari)anizm ma znaczenie zarówno dla właścicieli lokali jak i jego bywalców (przynajmniej części a dla reszty staje się bardziej dostępny i zachęcający).

Jeśli chodzi o Green Waye to podchodzę do nich coraz bardziej sceptycznie. Pojawiam się tam coraz rzadziej, bardziej przy okazji i w godzinach kiedy nic innego nie jest jeszcze albo już otwarte. Obie placówki (przy ul. Kuźniczej i Legnickiej) funkcjonują na zasadzie mody na zdrowe jedzenie, ale ze świadomością wegetariańską mają raczej mało wspólnego. Nie wiem co jest z tym jedzeniem nie tak, ale często czuję się po nim ciężko i mało komfortowo. Menu wegańskie jest bardzo skromne i nie zmienia się w ogóle. Ogólnie dla mnie Green Way to ostateczność.

PS. W dniach 25.11 - 23.12.2011r. w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego na jednym ze stoisk (pierwsze przy przejściu świdnickim) wegańskie jedzonko serwuje catering najadacze.pl

masara
Mały Veg

Wysłany: 2011-12-13, 13:53   

No cóż.... ja pozwalam sobie na chwilę rozpusty. Party Pizza na Pobożnego ;-)
VEGETARIAŃSKIE PARTY. Jakoś nie potrafię się oduczyć - może z czasem pizza mi znudzi, ale na razie jeszcze do tego daleko ;-)

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 32 razy
Wysłany: 2011-12-13, 18:27   

masara napisał/a:
Party Pizza na Pobożnego

Właśnie w ten weekend współ obczajali, ale oni mięsną. Zapamiętam, w końcu dwa kroki ode mnie. :D

freja 
Pilny Veg

Wysłany: 2012-09-19, 22:42   

Myślę, że koniecznie trzeba tu wspomnieć o nowo-otwartych miejscach:
Machina Organika - ul. Ruska 19 (całkowicie wegańsko i bardzo przyjemnie, można wejść po schodkach na górę gdzie panuje wyjątkowo spokojny, przyjemny klimat :) )
Najadacze - ul. Nożownicza 40 (również całkowicie wegańsko, bardzo oryginalne smaki i zdarza się, że oblegana tak, że nie ma gdzie usiąść ;) )

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2012-09-19, 22:44   

freja napisał/a:
Machina Organika
o, o tym to nie wiedziałam

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Wysłany: 2012-09-20, 13:28   

obie koniecznie!
i nigdy nie zamawiajcie w złym mięsie tofu w sosie orzechowym pod groźbą śmierci.

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Wysłany: 2012-09-20, 20:40   

No co Tyyy, a tak się na nie czaiłam i miałam zamiar wziąć przy najbliższej okazji! Co z nim było nie tak?

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Wysłany: 2012-09-20, 22:20   

jest mdłe i oleiste, jak to tofu w orzechach. ale nie ma do niego żadnego ożywiacza smaku - równie bezpłciowy ryż i chlebek. żadnego zielonego, no nic do tego więcej nie ma. po 5 machach widelcem czujesz jedną wielką kulę w paszczy. to pierwszy raz w życiu, kiedy nie dojadłam czegoś kupionego w restauracji mimo najszczerszych chęci. sam sos ok, ino powinni zmienić kompozycję, bo ta jest zabójcza.

freja 
Pilny Veg

Wysłany: 2012-09-22, 10:58   

A ja raz w złym mięsie natknęłam się na tiramisu, które miało zielony kolor! Miałam nadzieję, że to wina jakichś zielonych składników. Ale miało tak podejrzany gorzki smak, że już zwątpiłam... Więc niestety musiałam większość ciastka zostawić :(

Vega
Mały Veg

Wysłany: 2014-02-17, 12:34   

Ja mniej więcej raz na tydzień jadam pizzę w www.partypizza.pl/pizzeria/wroclaw-ul-poboznego Wiem, że tak często nie powinnam jej jadać, ale jest tak pyszna, że nie mogę się powstrzymać.

jasminowa 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2014-02-17, 12:42   

vege uwielbiam i najadaczy również. Green Way to tanie i dobre jedzenie,
Natomiast złe mięso... Jadłam tam burgera, ok ale bez szału, jeszcze jak mieli budkę na kuźniczej (lub w bliskiej okolicy) a ostatnio byłam na pizzy z serem wegańskim i... nie było złe ale za te pieniądze drugi raz tam nie pójdę, ser zbyt intensywny jak dla mnie, wole zwykłą pizzę i brak sera

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Wysłany: 2014-02-17, 12:44   

ja się raz po pizzy z pesto od nich porzygałam : |

jasminowa 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2014-02-17, 16:46   

na szczęście tak źle nie było, ale na pizze tam nie wrócę. Nie wiem czy w ogóle wrócę...

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 74 razy
Wysłany: 2014-02-17, 16:50   

Czy najadacze są gdzieś blisko centrum i czy można tam zamówić piwko? Wybieramy się na weekend do Wro i i może będzie okazja gdzieś skoczyć :)

Połykaj z Surri

szynka-szynka 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 79 razy
Wysłany: 2014-02-17, 16:59   

Najadacze są blisko rynku.

Odpowiedz do tematu