Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
EKO ubrania
Autor Wiadomość
sothis
Mały Veg

Wysłany: 2008-08-07, 03:36   EKO ubrania

Absolwenci MSOŚ serdecznie zapraszają do jedynego z polskim internecie sklepu z odzieżą ekologiczną (certyfikowana organiczna bawełna, soja, itp.) spełniającą zasady Fair Trade.
EKO alternatywa

Wkrótce promocje !

szmeras 
Ostoja Wiedzy
ja latam!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2008-08-07, 10:15   

Cytat:
Bawełna, używana do produkcji ubrań People Tree jest ekologiczna

Hmm...a cóż to oznacza?

I co to MSOŚ?

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2008-08-07, 15:18   

MSOŚ to pewnie międzywydziałowe studia ochrony środowiska, albo coś w tym rodzaju.

John Milton

sothis
Mały Veg

Wysłany: 2008-08-07, 17:05   

tak podręcznikowo:

Organiczna (EKOLOGICZNA) bawełna pozyskiwana jest z upraw ekologicznych, w których nie stosuje się chemicznych środków ochrony roślin i nawozów sztucznych.
(Dzięki czemu w produktach pochodzacych z rolnictwa ekologicznego nie kumulują się szkodliwe substancje, nie są one również przetwarzane w te o wyższej toksyczności)

pozdrawiam ;)

szmeras 
Ostoja Wiedzy
ja latam!

Wysłany: 2008-08-07, 17:55   

nooo, podrecznikowo co to znaczy organiczny czy ekologiczny to ja wiem, po prostu na stronie nie ma zadnej informacji na ten temat, nie wiadomo kto (i czy) to nadzoruje i certyfikuje, brak odnosnika do strony People Tree. Jest jedynie informacja, ze 'nasze ciuchy sa ekologiczne i fairtrade'owe', co w takiej postaci jest dla mnie nieczym wiecej niz mysleniem zyczeniowym.
No ale moze takie informacje nie interesuja klientow poszukujacych eko ciucha i wystarcza im zapewnienie, ze 'my jestesmy eko, kup od nas'.
Dalej nie wiem co to MSOŚ, jesli masz Jakubie racje, to musze przyznac ze takie ustrojstwo jest w tylu miejscach w PL, ze tak czy siak nic to nie mowi.

PS: z soi naprawde robi sie ubrania?

sothis
Mały Veg

Wysłany: 2008-08-07, 23:32   

Info na temat certyfikacji jest dostepne póki co indywidualnie przy każdym z produktów...z racji tego, iż strona istnieje bardzo krótko, nie wszystko udało nam się jeszcze na niej zamieścić.

Msoś - międzywydziałowe studium ochrony środowiska, albo inaczej poprostu kierunek: ochrona środowiska na każdej (prawie) uczelni w Polsce.

naprawdę

Pozdrawiam

xunaix 
Pilny Veg

Wysłany: 2008-08-08, 07:03   

a gdzie męskie łachy ? ;)

sothis
Mały Veg

Wysłany: 2008-08-08, 08:05   

będą ;)

szmeras 
Ostoja Wiedzy
ja latam!

Wysłany: 2008-08-08, 08:18   

sothis napisał/a:
Info na temat certyfikacji jest dostepne póki co indywidualnie przy każdym z produktów...z racji tego, iż strona istnieje bardzo krótko, nie wszystko udało nam się jeszcze na niej zamieścić.

Msoś - międzywydziałowe studium ochrony środowiska, albo inaczej poprostu kierunek: ochrona środowiska na każdej (prawie) uczelni w Polsce.

naprawdę

Pozdrawiam

no widzisz czyli wszystko przed wami, moze jeszcze bedzie lepiej

A co do tego:
sothis napisał/a:
Absolwenci MSOŚ serdecznie zapraszają

wlasnie dlatego chcialam wiedziec kim jestescie, bo jako absolwentka takiego ustrojstwa na jednym uniwerku i juz prawie absolwentka na drugim, jakos nie spotkalam sie z tym, zeby ktos propagowal te wlasnie organizacje i te wlasnie stronke. Pomyslalam wiec, ze jakas konkretna grupa ma w tym sklepiku jakis konkretny interes i fakt ukonczenia msosiu nie ma z tym wiele wspolnego. W koncu nie tylko absolwentom studiow na OŚ zalezy na OŚ, ba - znam wielu takich, ktorym zalezy na czyms zupelnie innym ($€$€$€$€$€)

sothis
Mały Veg

Wysłany: 2008-08-08, 16:52   

Niby prawda, ale po co od razu doszukiwać się "podstępu" ?

szmeras 
Ostoja Wiedzy
ja latam!

Wysłany: 2008-08-08, 17:31   

bo 'niby prawda' ;-)

sothis
Mały Veg

Wysłany: 2008-08-08, 18:58   

Cytat:
fakt ukonczenia msosiu nie ma z tym wiele wspolnego.

ma, zależy od specjalizacji, profilu uczelni.

Ktoś to powinien promować i chyba fajniej jest, gdy jest to ktoś, kto ma na ten temat pojęcie, prawda ? Więcej wiary w ludzi ;)

Serdecznie i ciepło pozdrawiam :sloneczko:

szmeras 
Ostoja Wiedzy
ja latam!

Wysłany: 2008-08-09, 11:42   

no właśnie, dlatego fajnie by było, jeślibyście napisali kim jesteście, jaką uczelnie/specjalizację ukończyliście. Taka informacja rzuciłaby troche światła na to, dlaczego właśnie wy promujecie tę stronę/firmę. Możecie też napisać, że to wy stworzyliście te strone, co też rzuci troche światła (np. czerpiecie z tego profity, więc zależy wam na promocji. Czego nie uważam oczywiście za coś zlego).
Natomiast w pierwszym poście znajdujemy tylko informację, że 'absolwenci zapraszają'. Co nie mówi absolutnie nic i ogólnie ma się jak piernik do wiatraka. Bo - jak pisałam wyżej - nie trzeba być absolwentem konkretnego kierunku, by promować organiczne produkty i dbać o środowisko jako takie. Poza tym, umieszczenie informacji, że to absolwenci jakiegoś konkretnego kierunku zapraszaja wygląda mi na próbę uwierzytalnienia istnienia strony (jesteśmy absolwentami, więc musi być oczywiste, że właśnie nam zależy na środowisku, no bo komu innemu mogłoby zależeć; znamy tę firmę, wiemy że jest ok więc ją promujemy). Wg. mnie próba mało udana, biorąc pod uwagę chociażby fakt, że na stronie nie pojawia się info o jednostce certyfikującej czy nawet odnośnik do głównej strony People Tree.
No ale może to ja mam jakieś skrzywienie, po prostu podczas studiów zdążyłam się przyzwyczaić, że informacja - by była wiarygodna - ma być jasna, klarowna, najlepiej z podaniem źródła. Dlatego bardzo ostrożnie traktuje różne newsy - zwłaszcza znalezione w sieci, podane w sposób anonimowy, a często na zasadzie 'tak jest bo ja tak mówię'.
No, już się wiecej nie czepiam ;-)

PS: a pisząc, że fakt ukończenia kierunku OŚ nie musi mieć wiele wspólnego z troską o OŚ bazuję na własnym doświadczeniu - znaczna większość moich współstudentów (na obu uniwerkach) znalazła sie tam nie kierując się chęcia ochrony, ale 'bardziej przypadkowo, bo nie udało się na innym, 'wymarzonym' kierunku, bo coś w zyciu trzeba robić, a po takiej OŚ to może będzie co, w końcu to teraz takie popularne...' Niektórym to się podczas studiów odmieniło i rzeczywiście wciągneli się w temat, innym się nie odmieniło, nieliczni po licencjacie zmienili kierunek na ten 'wymarzony'. Jeśli twoja grupa współstudentów była prawdziwie i głęboko, od samego początku zaangażowana i zainteresowana OŚ, jeśli po ukończeniu studiów będą prawdziwymi ochroniarzami, to mogę tylko pogratulować, ze miełeś szanse znaleźć się w tak zacnym gronie.

sothis
Mały Veg

Wysłany: 2008-08-09, 16:42   

Takie życie, ale spokojnie, wszystkie sugerowane przez Ciebie informacje wkrótce znajdą (albo już się znalazły) się na stronie, trzeba trochę czasu, daj szanse ;)

p.s to my jesteśmy tymi absolwentami i to nasz sklep, tak rzucając trochę światła :)

szmeras 
Ostoja Wiedzy
ja latam!

Wysłany: 2008-08-09, 17:29   

no i pieknie!
Macie pro-środowiskowe zajęcie, a w dodaku sami je sobie nakręciliście :-)

Odpowiedz do tematu