Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krzysztof
2010-02-18, 18:03
Dieta witariańska, a ćwiczenia siłowe
Autor Wiadomość
króliczynka
Veg Dojrzały

Wysłany: 2010-04-23, 15:56   

ja nie jestem specjalistką w dziedzinie sportów siłowych, ale trochę mi się o uszy obiło. najlepiej rozpisać sobie dietę samemu, bo sam dobrze wiesz co lubisz a czego nie. powinieneś ustalić ile czego musisz zjadać. czyli ile węgli, ile białek i tłuszczy. nie radzę stosować się do tego co piszą na forach kulturystycznych - osobiście zalecam książki, jakieś sensowne wydawnictwa. jak już będziesz wiedział ile czego, to dzielisz sobie to na 5-6 równych części - tak żeby każdy posiłek zawierał równą liczbę białek, węgli i tłuszczy (tak jest najłatwiej). potem wyszukujesz informacje o ilości poszczególnych składników odżywczych (wspomniane białka itd) i liczysz :D dzięki temu zagwarantujesz swojemu organizmowi równą liczbę kalorii i całej reszty. a to jest ważne, bo ja dasz sobie za dużo cukrów na raz (np. jedząc owoce) to trzustka wyprodukuje taką ilość insuliny, że "strawi" cukier i wszystko co będzie miała na drodze. dlatego ważny jest też indeks glikemiczny.
mi na początku rozpisanie diety zajmowało grubo ponad godzinę. na początku to czasochłonne, ale bardzo ważne. bo musisz dostarczać wszystkich składników odżywczych żeby robić postępy.

powodzenia :D

Zielony 
Mały Veg

Wysłany: 2010-04-23, 21:03   

Hmm a co myślicie o majonezie? Mój tata się dowiadywał i np. taki majonez Winiary jest robiony z oleju tłoczonego na zimno (nie pamiętam z czego ale jak się dowiadywaliśmy to był to dobry olej) więc chyba jest RAW?

Przymierzam się do raw chleba esseńskiego, tylko muszę skołować jakąś pszenicę niskoglutenową - np. jakiś dobry orkisz.

[ Dodano: 2010-04-23, 23:48 ]
A jak ustalić ile potrzebuję węglowodanów, białek itp dziennie jeśli chodzi o ćwiczenie na siłowni i ogólnie aktywny tryb życia - rower, łyżwy itp?

Hikikomori 
Ostoja Wiedzy

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2010-04-24, 07:53   

Raczej majonez sklepowy nie jest raw, bo jakoś muszą go zabezpieczać, żeby się nie zepsuł przez dwa lata (czy ile tam ma terminu przydatności), najpewniej termicznie. Jeśli zrobisz majonez samodzielnie z raw olejem, to ok. Pomijamy tu kwestię, czy taki produkt jest zdrowy lub 'etyczny', tak?

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2010-04-24, 08:29   

WITAJ Zielony :sloneczko: !!!

Majonez możesz zrobić sam tak:
http://www.forumveg.pl/wi...53,30.htm#83695

Majonez firmy Winiary ( Nestlé ) nie jest witariański ( surowy ).
" Wprowadzili tatę w błąd " - w tego typu masowych produktach używa się olei rafinowanych , ponieważ są tanie.

Winiary majonez dekoracyjny:
skład :olej roślinny rafinowany, musztarda - woda, ocet, gorczyca, cukier, sól, zioła, woda, żółtka jaj kurzych 7,5%
kliknąć składniki i wartości odżywcze
http://www.frisco.pl/prod...koracyjny.xhtml

Majonez Winiary Light o obniżonej zawartości tłuszczu :
skład: Olej roślinny, woda, glukoza, żółtko jaja, musztarda (woda, gorczyca, ocet, sól, cukier, przyprawy), zagęstnik: skrobia modyfikowana, guma ksantanowa (z glutenem, soją); ocet, sól, cukier, przyprawy, aromat, barwnik: kurkumina; regulatory kwasowości: E 338, kwas mlekowy, kwas cytrynowy; substancje konserwujące: benzoesan sodu, sorbinian potasu, przeciwutleniacz E 385.
http://www.niam.pl/ots/pr...rtosci_tluszczu

Odnośnie "węglowodanów, białek itp" pogrzeb w tym dziale.

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:

Zielony 
Mały Veg

Wysłany: 2010-04-24, 13:10   

Dobra zrobiłem "Majonez" z 1 avokado 2 ogórków kiszonych i oleju lnianego - REWELACJA :mrgreen:

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2010-10-10, 12:24   53- letni kulturysta - surowy weganin

WITAM :sloneczko:

Danny Dalton 53 - letni kulturysta - surowy weganin ( taksówkarz ) .
Oprócz owoców , warzyw , nasion i orzechów , zieleniny np.: mlecz , sushi nori spożywa także surowe ziemniaki oraz dodaje trochę surowego sosu sojowego ( niepasteryzowanego) - nama shoyu .

Raw Food Vegan Bodybuilder cab driver eats no meat
http://www.youtube.com/watch?v=SbEUHCU_GtM

W tym miejscu było o surowym 72- letnim kulturyście Jimie Morrisie
http://www.forumveg.pl/si...12,75.htm#83060

żabka77 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2010-10-18, 18:02   

jak to surowe ziemniaki? to jakaś specjalna odmiana?...

Poli 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-10-18, 22:10   

żabka77 napisał/a:

Zapewne chodzi o slodkie ziemniaki ,ktore jada sie takze na surowo, sa one dosc rozpowszechnione w stanach i tam osoby na surowieznie czesto je jadaja ;)

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2010-10-18, 22:58   

Chodzi o wilca ziemniaczanego (batat)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wilec_ziemniaczany

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO :spam:

Krzysiek 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-10-28, 20:01   

A ja jadłem ostatnio surowe ziemniaki opierając się głównie na tym filmiku i opiniach ludzi (witarian)... Jak wielu witarianom nic mi nie było, solanina w surowych ziemniakach podobno jest tak samo toksyczna jak w ugotowanych. Więc jak to jest, można jeść na surowo czy nie? I czy coś jest w nich trującego, wywołującego gorączkę, wymioty itp? Wiem że są też i tacy co mają problem, jakiś mięsożerca pisał że miał gorączkę i wymiotował, tylko tu się zastanawiam czy to nie jest efekt odtruwania organizmu. Dodam że Tombak pisał coś o soku z ziemniaka.

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2010-10-28, 21:08   

Krzysiek napisał/a:
A ja jadłem ostatnio surowe ziemniaki opierając się głównie na tym filmiku i opiniach ludzi (witarian)... Jak wielu witarianom nic mi nie było, solanina w surowych ziemniakach podobno jest tak samo toksyczna jak w ugotowanych. Więc jak to jest, można jeść na surowo czy nie? I czy coś jest w nich trującego, wywołującego gorączkę, wymioty itp? Wiem że są też i tacy co mają problem, jakiś mięsożerca pisał że miał gorączkę i wymiotował, tylko tu się zastanawiam czy to nie jest efekt odtruwania organizmu. Dodam że Tombak pisał coś o soku z ziemniaka.

Chyba nie o solanine chodzi, bo solanina nie zanika w gotowaniu. Jesli ziemniaki z solanina sá gotowane w zupie, to solanina przenika do zupy i tez dziala szkodliwie.

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related

żabka77 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2010-11-20, 14:03   

Cytat:
Wiem że są też i tacy co mają problem, jakiś mięsożerca pisał że miał gorączkę i wymiotował, tylko tu się zastanawiam czy to nie jest efekt odtruwania organizmu.

nie znam się na tym z naukowego punktu widzenia ale wiem ze za mojej mamy czasów to byl sposób na to zeby nie iść do szkoly- zjeść surowego ziemniaka i gorączka gwarantowana :)

usmiechnięta 
Veg Dojrzały
witarianka 70%

Wysłany: 2010-11-20, 14:19   

Poli napisał/a:
żabka77 napisał/a:

Zapewne chodzi o slodkie ziemniaki ,ktore jada sie takze na surowo, sa one dosc rozpowszechnione w stanach i tam osoby na surowieznie czesto je jadaja ;)

Surowe bataty jadam, smakiem i kolorem przypominają mi marchewkę.
A "zwykłe" kartofle trochę ze swojej grządki podjadałam dodając do surówek i jakoś nic mi po nich nie było.
Jak byłam mała, to mit surowego ziemniaka był powszechny.. ale to mnie też straszyli, że co nie gotowane, to jest podejrzane i kłopoty jelitowe po zjedzeniu są gwarantowane, zwłaszcza po mące.
Dopiero niedawno, po upewnieniu się, że surowe cukinie, patisony i kukurydza są jadalne zaczęłam je jeść. A chwasty(przeważnie zioła liściowe) okazały się pyszne do miksów.
Surowy chleb, czy surowe ciasto.. przekonałam rodzinę, że jem samo sedno, czyli najlepszy farsz.
W mojej rodzinie pokutuje jeszcze wiele mitów dot. jedzenia.

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2011-02-12, 22:20   Re: Dieta witariańska, a ćwiczenia siłowe

WITAM :sloneczko:

"Kulturyści na surowej diecie!"
http://www.youtube.com/watch?v=a-wBfi8uu0I

Występują :D :
prawie 60-letni Nick Stern
48-letni Markus Rothkranz
Nature Love
wspomnimy wcześniej 53 - letni Danny Dalton
oraz Wade Lightheart - trzykrotny mistrz Kanady ( jak mówi : "nie był naturalnie umięśnionym facetem " )

Odpowiedz do tematu