Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: taffit
2010-07-06, 02:48
na wyspy wiej...
Autor Wiadomość
Krowa 
Veg Do Potęgi
krowa

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2008-10-04, 19:36   na wyspy wiej...

Nie żebym była zdecydowana, aaaaallllleeeeee.....

Czy ktoś z obecnych tutaj ma doświadczenie w pracy na wyspach? Jakieś sugestie? Porady?
Bo szczerze mówiąc ciągnie mnie gdzieś coraz bardziej.

No cóż, jestem już stara, to ostatni moment...

onw 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2008-10-04, 20:02   

to zależy jakie są twoje oczekiwania i możliwości 8-) jesli zamierzasz po prostu zrobić coś innego i za bardzo nic cię tu nie trzyma to jedź bo potem do końca życia będziesz żałować że nigdzie nie pojechałaś na dłużej niż 2 tygodnie. może jakoś pomogę jak napiszesz więcej :)

zielarka 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2008-10-05, 12:10   

w sumie pracowałam 4 miesiące, całkiem przyjemna przygoda.

poza tym warto robić w życiu rzeczy, na które mamy wybitną ochotę ;)

powodzenia :)

Krowa 
Veg Do Potęgi
krowa

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2008-10-07, 21:27   

no wiec tak
generalnie chcialabym sprobowac czegos nowego, jesli chodzi o prace to odnajde sie we wszystkim raczej, od zmywaka przez recepcje do... no nie wiem do czego :p

lic sojcjologii, angielski bdb

chcialabym poznac poinie ludzi ktorzy juz pracowali na wyspach jak najlepiej coś znalezc, itp pierdołki

Kurcze, bo tak na serio to przyśniło mi sie ostatnio ze powinnam wyjechać!!!
i tak wstałam i pomyślałam sobie: może rzeczywiście...

zielarka 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2008-10-11, 10:44   

poszukaj może na początek przez agencje, lepiej jest jechać, gdy masz już coś nagrane, potem w międzyczasie możesz zacząć szukać czegoś na własną rękę (agencje biorą duuuużą prowizję)

onw 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2008-10-11, 19:34   

dlatego jak masz fajnych znajomych lub rodzinę to zatrzymaj się u nich i szukaj na miejscu. rzeczywiście agencje są spoko na początku jakiegoś etapu (a czasem na dłużej). i wcale nie zdzierają chyba ze rzeczywiście robisz to przez polskiego pośrednika. większy z nimi problem w sensie stałości zatrudnienia. czasem wysyłają cie na tydzień a czasem na pół roku.. twój dyplom niestety nie jest zbyt wiele wart co nie znaczy ze się nie przyda (dalsze studia w anglii? ;) ), ogólnie lepiej by było jakbyś miała dyplom inżyniera albo lekarza 8-) . zmywak i knajpa potrafią szybko zmęczyć i zdołować wiec jeśli poczujesz ze twój angielski jest ok to wal do agencji pracy biurowej. mogę posłać ci linki do paru takich z londynu. kolejny problem to dzisiejsza sytuacja, ja akurat wyjechałem gdy kryzys sie rozpoczynał wiec nie wiem jak jest teraz i jak będzie. niektórzy szacują ze najpierw posypia sie posady dla imigrantów.. hmm. w każdym razie daj znaka jak masz więcej pytań :D

grimgreen 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2008-10-14, 13:27   

hehehe, ja wlasnie siedze w posredniaku w londynie (ale nie tym przez polakow dla polakow bo tam jest generalnie praca dla robotnikow niewykwalifikowanych ). z tego co wiem to londyn jest tak wielki ze zawsze sie cos tu znajdzie (ja dopiero szukam), choc zalezy od standartu jakiego sie oczekuje zyciowo. moze i jest recesja (przynajmniej tak mowia) ale tu w przecietnej pracy mozna dostac tyle zeby sie nie martwic (wieksza roznieca w placy niz w cenach). Ja to traktuje jako przygode, wiec coby nie bylo to jest ciekawie :)

onw 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2008-10-14, 18:45   

czasem krótka przygoda zamienia się w całe życie więc bądź czujny ;) a gdzie konkretnie w londynie siedzisz? może powspominam sobie stare śmieci 8-)

grimgreen 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2008-10-16, 12:39   

w tej chwili, hmmm, 3 strefa, tottenham (chyba :P)
jeszcze mam na bakier z geografia tutejsza
godzine od centrum, ale stref jest 10
wiec to prawie jakbym w centrum mieszkal :)

moze i moze, nie mam nic przeciwko, tylko nie planuje podazac sciezka rodakow-dresikow co wykonuja najdurniejsze roboty za najmniejsza kase i tak ciagna bo dla nich to dobrobyt jak ich stac na zarcie, chate i piwo w barze (nie dotyczy to wszystkich, oczywiscie)

hannah_9 
Ostoja Wiedzy
Zabłąkana owca

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2008-10-16, 13:29   

Ja powiem szczerze, ze baaaardzo sie wahalam zanim wyjechalam, ale to tylko dlatego ze mialam juz calkiem spoko prace w Polsce i bylo to dla mnie ryzyko, bo jednak musialam poswiecic jedno zeby zaryzykowac drugie. I poza tym pewna oferta pracy spadla troche na mnie jak grom, bo udalo mi sie znalezc prace w Londynie poprzez interview w Polsce - jest to jak najbardziej mozliwe. Mc Kenzie w Gdansku posredniczy w administracyjno-biurowych ofertach pracy. Warto rzucic okiem.
Teraz po ponad poltora roku moge stwierdzic, ze na pewno nie zaluje i wiele dzieki temu zyskalam. Wiadomo ze strasznie tesknie do Polski, ludzi, miejsc, klimatu, mentalnosci itd. ale to chyba normalka. Zreszta i tak planuje wrocic w przyszlym roku. Natomiast dzieki Anglii i wielu sytuacjom tutaj przeszlam na Weganizm np. peace . To przy okazji jeden z moich najlepszych argumentow dla Ciebie. Londyn to raj dla wege! Kosmetyki, malowidla, jedzonko - nie tylko w specjalistycznych sklepach (ktorych btw jest pelno), ale w glupim tesco, jest alejka z zarelkiem (dairy free, vegan etc). Juz nie wspominajac o superowych restauracjach, czy tanich weganskich (!) bufetach. I powiem szczerze ze marze juz o powrocie do Polski, ale boje sie tego przestawienia :roll: - latania, biegania, kombinowanie, czytania etykiet, jedynie drogich np. past do zebow, ktore bede musiala zamawiac przez internet (o zgrozo!!) jak dajecie rade??? Podziwiam i szacunek!!!!
No ale abstrahujac od tego tematu, to kazdy wyjazd do innego kraju i praca (jaka by nie byla) daje nowe doswiadczenia, umozliwia poznanie nowych ludzi i jesli nie ma zbyt wiele rzeczy, ktore musialabys poswiecic wyjezdzajac to nie zastanawialabym sie ani chwili. Zawsze mozesz wrocic, a wyjechac warto chocby po to zeby sie przekonac, ze to nie dla Ciebie.... :) A pewnie byloby przeciwnie!
Pozdrawiam i sluze pomoca! :)

Hym
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-16, 14:23   

Mysle ze to zalezy wsztsko od tego czego w damym momencie potzrebujesz. Jak masz chec gdzies ywjechac cos zminic, poznac nowych ludzi kutre i nowe dosdczenia to bedzie Ci tu bardzo dobrez. Ja pierszy raz jak jechalem bylo bardzo super. Gorezj teraz gdy sie wacham czy wracac..strsznie ciagnie mnie na takie terany naukwe. Teraz jak wrcilem na pare dni nawet do polski to piersze co to poszedlem na UNwersytet Najpierw we Wroclawiu potem tu w Krakowie i wszedlem na 2 a poptem koljne 2 wyklady, piersze z brzegu na slpeo:") Jak patrez z okna unwerku czuje sie jak w domu:)

Wiec sek w tym byt robic wlasciwa rzecz we wlasicwym czasie i mijscy. Jest czas na podrze, czas na nauke czas na prace. Ja ostanio nie trafiam jakos ..:)

Swopja droga co do pracy to ostnio prznajmijmi w angli cos sie sminilo. Mam bardzo duzo roznych prpzoycji, przebierac tylko. Dlkatego tez sie wacham. Z jednej stronyc iagnie tu z drugiej prpozycje sa coraz lepsze, coraz lepsze platne coaraz ciekawsze. Moze to wynik szcescia a moze juz jednak jak to sie mowi znajmsci trche. Ale mysle ze Szczescie czy tez LOS, czy Przecznenie maja miujsce w kazdej mijsce na ziemi. Mozesz przjechac do anglii i miesc odrazu inne zyczcie niz w polksce, z miszkaniem, praca znajmymi, a mozesz miec gozrej. Cos zalezy jednak od jakiegso LOSU.

Sprbwac,- zawsze polecam
(Ps., tylko ciekawe czy sie odwazysz: ) )

onw 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2008-10-16, 14:48   

grimgreen napisał/a:
w tej chwili, hmmm, 3 strefa, tottenham (chyba :P)

mieszkałem przy tottenham hale (stacja za 7 sisters). ale uciekłem stamtąd szybko. mam nadzieje że twoja okolica jest ciekawsza no bo dzielnica to nie 2 ulice na krzyż :D
hannah_9 napisał/a:
Londyn to raj dla wege

to prawda 8-)
hannah_9 napisał/a:
kazdy wyjazd do innego kraju i praca (jaka by nie byla) daje nowe doswiadczenia, umozliwia poznanie nowych ludzi i jesli nie ma zbyt wiele rzeczy, ktore musialabys poswiecic wyjezdzajac to nie zastanawialabym sie ani chwili. Zawsze mozesz wrocic, a wyjechac warto chocby po to zeby sie przekonac, ze to nie dla Ciebie.... :)

i to też racja :D
ogólnie polecam dłuższe wyjazdy za granicę. mogą mocno zmienić poglądy podróżnika więc warto ;)

Tequilla 
Veg Do Potęgi
wujek dobra rata

Wysłany: 2011-07-12, 13:37   

bez sensu, żebym zakładał nowy temat....

muszę niestety zastanowić się nad powrotem na wyspy. Byłem tam dwa lata ( grudzień 2004- grudzień 2006), a sytuacja zmusza mnie do rozważenia opcji ponownego wyjazdu. Chciałbym w Londynie ( poprzednio 1,5 roku byłem w Manchesterze, ale tam kontakty mi się pourywały) - jak to tam obecnie wygląda? Czy łatwo jest znaleźć pracę? ( zwykłą fabryczną ;) ) A może macie jakieś dobre namiary na oferty pracy? :)
Wielkie thenkju za wszelką pomoc i radę:)

A i co tam teraz potrzeba? Mam zarówno home office, jak insurance number. Konto w baku też, ale nie wiem, czy jeszcze aktywne.

cat bless you

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2011-07-12, 22:51   

Nie wiem jak ludzie znajdują prace w fabrykach i czy w Londynie one w ogóle są :roll:
A może lepiej próbować się załapać na pocztę ? (tak pytam, bo nie wiem)

Niestety nie potrafię pomóc, ja od roku myślę od czasu do czasu, by iść na wolontariackie zdobycie praktyki i ich uprawnienia do pracy w przedszkolu oraz zrobić nostryfikacje dyplomu, ale się nie mogę ruszyć :>

Co do konta się ostatnio zastanawiałam, czy jak ktoś wyjeżdża nie likwidując go - czy nie narosną odsetki z powodu opłat za prowadzenie, czy tez automatycznie likwidują, jeśli nie ma kasy na koncie? Jeśli jest kasa, ale nowa nie wpływa, to czy wysyłają nowa kartę kredytową jeśli termin upływu starej mija (po 2 latach) ? - w tej sytuacji mogłaby trafić w niepowołane ręce :hmmm:

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related

pawel
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-12, 23:03   

Mam znajoma co pracuje w fabryce czekolady na Eling Brodway, czyli no nie daleko w sumie od centrum, czyli takie miejsca sa, ale i tak zalezy wsztsko od inwencji, szczescia itp.podejmwanych dzialan..

Odpowiedz do tematu