Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dawno dawno temu...
Autor Wiadomość
maillevin 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2008-10-07, 21:21   dawno dawno temu...

...zasiadłam przed telewizorem, dokładnie TVN, program Interwencja jeśli dobrze pamiętam, miało być coś o transportach koni. Skończyło się, ja siedziałam jak wryta przed ekranem, ręce mi się trzęsły, niejedna łza popłynęła (nie pamiętam czy nad losem tych koni czy nad ludzką głupotą czy i tym i tym). Popędziłam do komputera sprawdzić co mogę z tym zrobić, znalazłam chyba stronę Vivy i tylko jedno wyjście- wegetarianizm. Było ciężko, rodzice, przyzywczajenie (lubiłam mięso), nie powiem że nie miałam żadnej wpadki, ale nigdy już nie kupiłam nic mięsnego, do tego rezygnacja ze skór (pamiętam, że po jednym z nagrań z fermy jenotów chyba, chodziłam przez parę dni jakby mnie ktoś w głowę uderzył) itp.
Na dzień dzisiejszy jedzenie mięsa jest dla mnie chore. Jeśli choć przez moment o tym w przeszłości zapomniałam wystarczyła petatv (szczerze ubolewam, że te filmy widzą głównie sami zainteresowani czyli wege). Ludzie jedzący mięso są dla mnie jacyś tacy inni... nie wiem jak to określić :)
Kiedy komuś opowiadam o tym dlaczego tak wybrałam a nie inaczej to muszę się bardzo starać, żeby nie mieć łez w oczach na samą myśl o tym co się dzieje na codzień w rzeźniach, fermach, ciężarówkach itd. Chciałabym zapewne jak wszyscy tutaj ;) aby wszyscy ludzie byli wegetarianami/weganami, jednak jako realistka wiem, że to nie jest możliwe... choć może za kilka setek lub tysięcy lat, kto wie...

va
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-07, 21:24   

za kilka setek lata wydaje mi się, że robiąc takie postepy w rozpieprzaniu wszystkiego ludzi juz nie będzie ;)

maillevin 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2008-10-07, 21:37   

to ta średnio zła opcja ;)

Odpowiedz do tematu