Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: taffit
2010-07-13, 10:51
Witamina D u wegan
Autor Wiadomość
orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 81 razy
Wysłany: 2014-01-16, 08:43   

no i mamy komplecik :D

jasminowa 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2014-01-16, 09:23   

"lubie to" :sloneczko:

ankaria 
Mały Veg

Wysłany: 2014-04-30, 05:29   

Hej

nie chce ktoś zamówić d3? :)

Karviainen 
Pilny Veg
owocowo mi

Wysłany: 2014-07-10, 15:06   

he he to witamine D sie lyka? czego czloowiek sie z wiekiem dowiaduje
Ja wychodze rano na spacer i nie smaruje sie zadnymi filtrami. Witamina D sama sie robi.

powsinoga 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-07-10, 15:25   

Super. A czy robi się jej tyle, byś nie miała niedoborów w ciągu całego roku?

Wegetarianom, a weganom zwłaszcza, zaleca się spożywanie żywności wzbogaconej w witaminę D lub suplementów w dniach, kiedy nie mają kontaktu ze słońcem - i nie ma co oficjalnych rekomendacji lekceważyć.
Ostatnio zmieniony przez powsinoga 2014-07-10, 15:28, w całości zmieniany 1 raz  

petlik 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2015-01-17, 10:49   

Krótkie pytanie:
Ta
czy
Ta
ew. może jakaś inna w przystępnej cenie?

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2015-01-17, 10:57   

My mamy tą z D3. Coś an chyba kiedyś pisała, że D3 lepsza od D2.

Połykaj z Surri

petlik 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2015-01-17, 11:56   

Tj. domyślam się że D2&D3 > D2 -> pytanie tylko czy aż na tyle aby warto było dokładać $$$ :idontknow:

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 50 razy
Wysłany: 2015-01-17, 12:57   

petlik napisał/a:
Tj. domyślam się że D2&D3 > D2 -> pytanie tylko czy aż na tyle aby warto było dokładać $$$

Wychodzę z założenia, że gorsza przyswajalność nie oznacza zerowej, więc biorę D2. I tak ma dawki większe niż 100 % dziennego zapotrzebowania, więc coś się powinno wchłonąć. Z D taki problem, że w sumie nie ma jak tego za bardzo odczuć, czy się bierze dużo/ mało.

petlik 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2015-01-17, 13:12   

Jeszcze pytanko dot. dawek : spotkałem się z zaleceniami od 1000 do 2000 iu -> te podlinkowane mają 800 ui. Czy w takim razie należało by je spożywać w dawce 2 x tabletka czy lepiej poszukać czegoś innego? Ew. do głowy mi przychodzi aby spożywać jednego dnia po 1 tabletce, drugiego po 2, następnego po 1 itd. Czy też nawet co 2 dni przyjmować 2 a tak to jechać na 1. Jakieś sugestie?

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 50 razy
Wysłany: 2015-01-17, 14:33   

petlik napisał/a:
Ew. do głowy mi przychodzi aby spożywać jednego dnia po 1 tabletce, drugiego po 2, następnego po 1 itd. Czy też nawet co 2 dni przyjmować 2 a tak to jechać na 1. Jakieś sugestie?

Tu nie pomogę, biorę jedną dziennie i nie zastanawiam się dalej. Ale też nigdy nie sprawdzilam poziomu, jakim mam.

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2015-01-17, 15:45   

znowu w styczniu sobie przypominam, że przydałoby się brać D :< którejś zimy złamię nogę

Karviainen 
Pilny Veg
owocowo mi

Wysłany: 2015-01-17, 16:52   

powsinoga napisał/a:
Super. A czy robi się jej tyle, byś nie miała niedoborów w ciągu całego roku?

Wegetarianom, a weganom zwłaszcza, zaleca się spożywanie żywności wzbogaconej w witaminę D lub suplementów w dniach, kiedy nie mają kontaktu ze słońcem - i nie ma co oficjalnych rekomendacji lekceważyć.

A no wlasnie nie robi sie jej tyle, zwlaszza, ze filtry 50 to u mnie norma. Jak wspomnialam, czlowiek uczy sie cale zycie. Szczerze to nie spodziewalam sie tego, nigdy nie slyszalam o lykaniu wit. D. a jak slyszalam to nie bralam do siebie. zrobilam badanie krwi i mam duuuzy niedobor i tabletki lykam.

ps. moj ranny spacer robie zaraz po przebudzeniu i wtedy filtrow nie nakladam. ewentualnie krm ochronny przed wiatrem. Potem w domu sniadanko, prysznic i wtedy filtr laduje.
Ostatnio zmieniony przez Karviainen 2015-01-17, 16:57, w całości zmieniany 1 raz  

molooko 
Łamacz Klawiatur
nie wiem co napisać

Wysłany: 2015-01-17, 17:15   

Karviainen napisał/a:

ps. moj ranny spacer robie zaraz po przebudzeniu i wtedy filtrow nie nakladam. ewentualnie krm ochronny przed wiatrem. Potem w domu sniadanko, prysznic i wtedy filtr laduje.

Sympatycznie, ale o tej od mniej więcej października do kwietnia w naszej szerokości geograficznej możemy sobie spacerować cały dzień nago i niestety witaminy D nie wytworzymy. Poza tym 'metabolizm' wit D zaczyna się już w skórze, dlatego prysznic zaraz po nasłonecznianiu się, to zły pomysł. niestety:P Swoją drogą samą suplementacją witaminą D też można namieszać np. zaburzenie równowagi innych rozpuszczalnych w tłuszczach, niedobór magnezu itd. W ogóle z suplementacją D nie jest tak prosto, bo sporo potrzebuje żeby się przyswoić m.in. właśnie wcześniej wspomnianego magnezu, cholesterolu, nnkt itd.

Karviainen 
Pilny Veg
owocowo mi

Wysłany: 2015-01-18, 17:59   

Moje ps. bylo nawiazaniem do poprzedniego wpisu, gdzie napisane jest, ze wychodze na spacer i witamine mam. Potem napisalam, ze uzywam filtrow 50. Wiec chcialam to dopisac, by nie wyszlo, ze sama sobie zaprzeczam.
Tak, teraz to i ja wiem, po tym jak zbadalam poziom wit d we krwi, ze nie wystarczy przejsc pare km, by wszystko bylo wporzadku.
co do suplementacji, to sie nie znam, kazal lekarz brac tyle i tak dlugo i ja tak bede robic.
a potem kontrolowac co pewien czas by zobaczyc jak to wszystko u mnie wyglada. Brak mi wiedzy odpowiedniej a problem mam i to nei tylko z ta witamina, wiec nie kombinuje sama. Teraz to chce wyjsc na prosta z tym wszystkim. a potem zobaczyc, czy to wina diety, czy mam jakies zaburzenia, co moge zmienic, zrobic lepiej. ale tego jest tyle, ze troche mi to czasu zajmnie.

Odpowiedz do tematu