Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Najohydniejsze żarcie
Autor Wiadomość
szynka-szynka 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 79 razy
Wysłany: 2013-04-21, 12:32   

Przypmniała mi się teraz moja babcia, przechowująca surową mieszankę jajeczną na parapecie. Leżało i gniło :sloneczko:

Lena95 
Veg Dojrzały
Miłość do świata

Wysłany: 2013-05-04, 10:36   

szynka-szynka napisał/a:
Przypmniała mi się teraz moja babcia, przechowująca surową mieszankę jajeczną na parapecie. Leżało i gniło :sloneczko:

A po co jej były zgniłe jajka? :hmmm:

szynka-szynka 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 79 razy
Wysłany: 2013-05-04, 11:54   

:hmmm:

a to już pytanie nie do mnie 8-)

oli la 
Mały Veg

Wysłany: 2014-04-11, 11:21   

:wisi:

obrzydlistwo !

Jeszcze można sobie poczytać o ekskluzywnych perfumach zawierających wydzieliny około odbytnicze np. piżmowca. I ludzie wydają grube pieniądze na wąchanie takich rzeczy ;o

http://weganlife.blogspot.com

seb 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-04-11, 23:16   

nigdy nie jadłem, ale jest to ponoć jedyna potrawa polska
(tak tak.. prawdopodobnie jedyna... nie bigos, nie schabowy - to nie są polskie dania...)
Owa potrawa to czernina-zupa.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Czernina

hasło Dobre bo Polskie jakoś w parze nie idzie :roll:

Milia 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2014-04-13, 10:52   

Ja czernine raz posmakowalam, ZANIM powiedziano mi ze to krew. To mialo miejsce jak bylam dzieckiem. Posmakowalam bo mnie zmuszono i do dzis pamietam smak tego RZYGA! To jest chyba najohydniejsza rzecz na swiecie! wole polizac szczecine! Odor tej "zupy" (mdlo - slodko - octowy) jest rownie odrzucajacy jak gotujace sie flaki badz rozkladajacy sie trup (tak, wiem to, bo kiedys przeszlam kolo trupa lisa).
A z kolejnych najohydniejszych zarc jakie znam sa: podroby (serca, watroby, pluca). Kiedys jak bylam gowniarzem mama mnie nabrala i powiedziala mi ze moge zjesc pierozka (nadzianego "pluckami") bo to z grzybami; myslala pewnie ze jak posmakuje to mi zasmakuje. Skonczyl sie ten "zarcik" tak ze wszystko wyplulam z impetem i z placzem na stol i znajdujace sie na nim talerze innych biesiadnikow oraz czesciowo na siebie i na podloge. Bylam bardzo grzecznym dzieckiem wiec nigdy bym nie plula specjalnie!! to byl po prostu odruch bezwarunkowy.
Z innych przewstretnych rzeczy nienawidze przeslodzonych slodyczy, takich a la komunistyczne: sztuczna czekolada, czekoladki "merci" i im podobne, nadziewane wafelki, chalwa, ciaska z ciastkarni a la lata 80.
Ostatnio zmieniony przez Milia 2014-04-13, 10:55, w całości zmieniany 2 razy  

Krowa 
Veg Do Potęgi
krowa

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2014-04-13, 23:28   

To chyba jedna z niewielu potraw, których nigdy nie jadłam.
Ale uwielbiałam krupnioki (czy tam kaszankę), więc sądzę, że czernina mogłaby mi smakować...

Mikkus 
Mały Veg

Wysłany: 2016-08-04, 11:19   

Kaszanka to koszmar mojego dzieciństwa. Tak samo obrzydza mnie myśl o jedzeniu larw. Szacuje się, że w 2050 roku ponad połowa ludzkości będzie zmuszona jeść robale, bo cena produkcji mięsa znacznie wzroście i tylko najbogatsi będą sobie mogli pozwolić na ten luksus. Morał z tego dla mięsożerców taki: albo staniesz się milionerem do 2050, albo naucz się żyć z płodów ziemi. :D

Degon 
Veg przez duże V

Wysłany: 2016-08-04, 19:26   

Mikkus napisał/a:
Szacuje się, że w 2050 roku ponad połowa ludzkości będzie zmuszona jeść robale, bo cena produkcji mięsa znacznie wzroście i tylko najbogatsi będą sobie mogli pozwolić na ten luksus.

No, taka sama prawda jak to, że 500 plus miało rozwalić polską gospodarkę, budżet Polski, a może i światowy, a Ziemia miała wylecieć z orbity.

A niby czemu miałaby wzrosnąć ta cena produkcji mięsa? Pozyskiwanie i produkcja paszy (roślin paszowych ) dla zwierząt jest z roku na rok coraz tańsza i wydajniejsza, dzięki ciągłemu rozwojowi techniki, lepszym/nowocześniejszym maszynom rolniczym, wydajniejszym gat. roślin paszowych (też dzięki GMO), lepszym nawozom, ogólnie następuje ciągły rozwój i doskonalenie technik upraw roślin (też paszowych). A pewnie i rasy zwierząt mięsnych powstaną/wyhodują wydajniejsze.

*autor tegoż genialnego palindromu pozostaje nieznany

light sensitive 
Veg przez duże V
What next big sky

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2016-08-04, 22:40   

:offtopic:
Degon napisał/a:
No, taka sama prawda jak to, że 500 plus miało rozwalić polską gospodarkę, budżet Polski, a może i światowy, a Ziemia miała wylecieć z orbity.

500 plus skutecznie rozwala polską gospodarkę.
„Jeśli wskutek nadmiernego jedzenia utkniesz w drzwiach frontowych czyjegoś domku, będziesz zmuszony pozwolić swemu gospodarzowi używać twoich tylnych łapek zamiast wieszaka na ręczniki. Cóż, tak to bywa.”
Ostatnio zmieniony przez light sensitive 2016-08-04, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu