Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: taffit
2010-07-19, 14:09
Uprawniony do zabijania
Autor Wiadomość
Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2009-02-10, 16:51   

Hate napisał/a:
Predzej mozna by ogarnac twoje wywody Jakubie gdyby nie byly tak gesto przetykane zlosliwosciami i proba zrobienia z rozmowcy debila. To troche przeszkadza skupic sie na tym co mogloby okazac sie wazne.

O cholera, rzeczywiście chyba trochę niepotrzenych złośliwości było. Przepraszam rozmówcę. :oops:

John Milton

eliwinter 
Guru Veg
wu-wei

Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2009-08-07, 09:44   

To ja mam coś do "fałszywego wizerunku" chyba... albo "odgradzania" choć ja bym to nazwała "hipokryzją stereotypów" raczej...
Głośna ostatnio afera z zabijaniem psów i robieniem z nich smalcu w jakimś gospodarstwie w polsce...Właściciel będzie zapewne poddany karze z urzędu, bo pieski są kochane, uczuciowe, wesołe itp więc nie mozna ich zabijać i robić z nich przetworów ale już smalec ze świni, karkóweczka na grilla jest ok. Pieska boli, piesek cierpi, ale świnia jest bezuczuciową i bezbólową maszynką do produkcji mięsa... Nad maszynami przecież nie trzeba się rozczulać...
Tradycja, echhh...! :-? :roll:
Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie - Gary Yourofsky

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2009-10-04, 20:50   

WITAM :sloneczko: !!!

Coś o UPRAWNIENIACH do zabijania ( czytałem wersję przed zmodyfikowaniem poza ostatnim postem) :
"Hodowla królików tradycyjna » jak zabijać??? »"
http://free4web.pl/3/2,65...d=1wj638g58uxqh

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:
Ostatnio zmieniony przez krzysztof 2009-10-04, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2009-12-01, 17:47   

WITAM :sloneczko: !!!

Kolejne "uprawnienie" do zabijania ma pośrednio swoje umocowanie w sporcie a dokładnie chodzi o restytucję po wysiłku np.: odżywka.

"...jest to hydrolizat technologicznie zmodyfikowanej KRWI wieprzowej (osocza), którego głównym składnikiem są proteiny, zwane globulinami...Ostatecznie krew jest przecież „życiodajnym płynem”... "

więcej:
http://www.megabol.pl/pro...budowa_krwi.htm

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:

Ripley 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-03-20, 15:46   

Kruk napisał/a:
masa wegow oglada te filmy? - ok bo to masa wegów i tyle, maja uksztaltowane poglady.

Nie do końca. Dopiero po 'Earthlings' zaczęłam się poważnie zastanawiać nad weganizmem. ;) Z drugiej strony wege i wega to nie to samo, ale przed przejściem na wege różne argumenty i informacje (np. właśnie o rzeźniach) też powoli się nakładały i dopiero kształtowały moje poglądy.

Kruk napisał/a:
To co innego dorastanie w rodzinie w której co niedziele zabija sie zwierzaka na obiad i jest to normalne zachowanie dla tego dziecka, nie mając innego wzorca alternatywy bedzie robic tak samo.

Tu też nie wiem, czy jestem dobrym przykładem, ale u mnie w rodzinie jedzenie trupów nie było niczym dziwnym (chociaż nie zabijało się zwierząt w domu :shock: ). Co prawda mam wege-ciocię, ale dowiedziałam się o tym dopiero niedawno. Poza tym żadnych wege znajomych etc.

krzysztof napisał/a:
WITAM !!!

Coś o UPRAWNIENIACH do zabijania ( czytałem wersję przed zmodyfikowaniem poza ostatnim postem) :
"Hodowla królików tradycyjna » jak zabijać??? »"
http://free4web.pl/3/2,65...d=1wj638g58uxqh

To jest prawda?! :shock:
(retoryczne...)
Bleh, kolejni psychopaci... Nie mogę zrozumieć, jak to może być legalne. Najbardziej rozwala post 'A jak zjesz sałate to ja nie boli !!!!!!!!!!!!!!!! Ty pomyśl !!!!!!!!\'.
Damn, aż im coś odpiszę.
Ostatnio zmieniony przez Ripley 2010-03-20, 16:01, w całości zmieniany 3 razy  

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-03-20, 16:20   

Wybaczcie wiem że tchórzę ale nie przeczytam :( Jak obejrzałam jakieś półtora miesiąca temu filmik jak gotują żywcem psy i koty i jak obdzierają żywcem ze skóry to nie mogę od tamtego czasu dojść do siebie :cry: Nigdy nic mnie tak nie wmurowało, nie przeraziło, nie zawładnęło tak mną... :cry: Teraz o każdej porze a w nocy to już norma zastanawiam się ile zwierząt jest mordowanych w tej chwili, obdzieranych ze skóry, gotowanych żywcem... :cry:

Ripley 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-03-21, 00:36   

Wystarczy przeczytać sam tytuł, żeby wiedzieć, jak chory jest tamten temat. Ja dla odmiany nie obejrzałam właśnie tamtego (lub innego o... ehm... podobnej tematyce) filmu. Też mam dość...

( na pocieszenie offtopowa świnka: http://www.theanimalagenc...belly%20pig.jpg )
Ostatnio zmieniony przez Ripley 2010-03-21, 00:37, w całości zmieniany 1 raz  

triss14 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2010-03-22, 19:37   

Myślę że najwiekszym usprawiedliwieniem człowieka do zjadania zwierzat jest autorytet. Był nawet filmik na youtube o tym jak łatwo ludzi przekonać do zabijania na wojnach i innych bestialstwach. Autorytet w sensie rodzice którzy dają przykład dzieciom, dzieci naśladują ich. Autorytetem może być sportowiec który zjada dużo miesa by być silnym. Modelka która stosuje diete i zjada same "chudziutkie kurczaki" bo to jest zdrowe i na tym się chudnie.
Ile sie naczytałam na forum z dietami o tych chudziutkich kurczakach :roll:

reptilia 
Veg Niebanalny
vege świeżak

Wysłany: 2010-03-31, 09:42   

triss14 napisał/a:
Ile sie naczytałam na forum z dietami o tych chudziutkich kurczakach
Napakowanych sterydami aż miło. :-?

Soledad 
Natchniony Veg
Kick Ass - Go Vegan!

Wysłany: 2010-03-31, 12:25   

i antybiotykami gratis do tego ...

triss14 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2010-03-31, 12:58   

coś w stylu kampanii "hiv gratis"
Ostatnio zmieniony przez triss14 2010-03-31, 12:59, w całości zmieniany 1 raz  

Suzzane Vega
świerzak

Wysłany: 2010-05-25, 18:31   

Jakub napisał/a:
ODGRADZANIE - polega na odizwolowaniu większości ludzi od zwierząt. A przynajmniej od tych zwierząt, które potem zjada. Nie żyjemy z nimi, nie przebywany, więc nie znamy. Dlatego znacznie łatwiej zanegować nam ich podmiotowość.

tak, szczególnie na wsi :D

Jakub napisał/a:
FAŁSZYWY WIZERUNEK - służy stworzeniu wizerunku zwierząt, który będzie negatywny. A więc mówi się np. że ktoś jest "świnią". Personifikujemy zwierzęta jako złe, bo dzięki temu, by sprawiedliwości stało się zadość i by sprawiedliwość przywrócić, możemy bezkarnie pozbawić zycia tych, którzy sobie na to zasłużyli.

a któż to oczernia zwierzęte ? miesożerecy czy źli producenci wędlin ? ogólnie to lol

Cytat:
PRZENIESIENIE WINY - w historii ma to zaczepienie religijne (zwierzęta ofiarne). Później winę, tym razem za zabicie zwierzęcia, przenoszono na człowieka. A konkretnie na tego, kto je zabijał - rzeźnika. W historii zawsze podchodzono do nich z mieszniną strachu u podziwu. Teraz też tak się czyni, tylko że w sposób trochę mniej konkretny.

o co tutaj chodzi to w ogóle nie kumam, że jak kupię sobie kebab to nie mam wyrzutów sumienia dlatego że przyrzucam je na gościa który ubił świniana na ten kebab ?

[ Dodano: 2010-05-25, 19:37 ]
Jakub napisał/a:
Tylko że Serpell pisał o nas, a nie ludziach na wsi

znaczy o Warszawiakach ? czy o Nowojorczykach może ? bo przy NYC bo wawka to taka wieś trochę :D

[ Dodano: 2010-05-25, 19:42 ]
Jakub napisał/a:
Tak samo jak zabijają swoich sąsiadów i członków rodzin, jak przyjdzie co do czego i ujdzie im to na sucho (smutnym przykładem jest tutaj choćby Rwanda i jeszcze kilka innych miejsc).

na wsi zabija sie sąsiadów i członków rodzin ? :-? to ja już rodziny długo nie odwiedze

Jakub napisał/a:
Karp to przykład jak kulą w płot. Bo karp dla większości ludzi to nie zierzę, tylko... karp, albo co najwyżej ryba. Tyle lat po tym świecie chodzisz, a nie odkryłeś jeszcze tego oczywistego faktu?

haha, tak jest

Jakub napisał/a:
Zwrócę też uwagę, że cała masa wegów stała się wegami między innymi, dzięki takim filmom

czyli ktoś po obejrzeniu "Chłopaków z Ferajny" może przestać jeść mięso ? grubo

[ Dodano: 2010-05-25, 19:45 ]
triss14 napisał/a:
coś w stylu kampanii "hiv gratis"

w sensie jesz kurczaki,a hiva dostajesz gratis ?

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-05-27, 18:26   

Suzzane Vega napisał/a:
Jakub napisał/a:

Karp to przykład jak kulą w płot. Bo karp dla większości ludzi to nie zierzę, tylko... karp, albo co najwyżej ryba. Tyle lat po tym świecie chodzisz, a nie odkryłeś jeszcze tego oczywistego faktu?

haha, tak jest

Jak ostatnio kilka osób się dowiedziało że jestem weganką to jedna wypaliła: "ryb też nie jesz?" :| Normalnie masakra jak słyszę takie pytanie, ludzie to są debile, a stereotypy to juz kataklizm. :| :evil:

Ostatnio zmieniony przez aśkaeddie 2010-05-27, 18:33, w całości zmieniany 1 raz  

alan001 
Wyższy Stan Ducha
over the rainbow

Wysłany: 2010-05-30, 12:12   

Podczas czytania całosci tego tematu przyszedł mi na myśl "indywidualizm". Każdy z nas jest ukształtowany tak a nie inaczej kazdy z nas ma swoje preferencje i kazdy z nas ma swój mały świat stereotypów. Doszukiwanie się na "siłe" argumentów do tego, żeby świat sie stał CF to najwieksza zmora.
Zgadzam się w 100% z krukiem bo ma człowiek racje. Sam wiele czasu jako dzieciak przebywałem na wsi i wielokrotnie nie odcecadzne mleko prosto z wymiona piłem i nie raz ganiało się kury po podwÓrku - miłe wspomnienia.
Na koniec przychodzi mi jedno stwierdzenie tak często powtarzane wśród ludzi: "żyjmy zgodnie ze swoim sumieniem" i jedzenie mięsa zostawmy miesożernym a my zastanówmy się co mamy zrobić, żeby produkty które kupujemy były całkowicie zrobione z produktów roślinnych.
Ganja Sensibilla - Zbyt pozytywna, dlatego
zakazana

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-05-31, 19:50   

Masz rację iż powinniśmy się skupić na tym aby nie kupować nic co ma związek z cierpieniem i mordowaniem zwierząt.

Tylko że jak się widzi jakiś filmik, albo totalną ludzką ignorancję odnośnie zwierząt to ja osobiście nie wyrabiam i utrzymanie nerw na wodzy to jest wyższa szkoła jazdy... :roll: Ale staram się. :-) W końcu chodzi aby nie dać sie sprowokować i pokazać mimo wszystko tak wega/wege aby nie zniechęcać, ale trudno jest tego nie robić gdy ktoś z góry atakuje i zakłada że to zło i debilizm... :-? :evil:

Odpowiedz do tematu