Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
pomoc dla początkującego :)
Autor Wiadomość
krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2009-03-22, 11:34   

WITAJ Cailin :sloneczko: !!!

Możesz wejść na Lokalne Wege Społeczności -Kraków ( na naszym forum ) i z kimś z rejonu Krakowa lub samego Krakowa skontaktować się np.: na pw. :

http://www.forumveg.webd.pl/krakow-vf45.htm

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:
Ostatnio zmieniony przez krzysztof 2009-03-22, 11:34, w całości zmieniany 1 raz  

Cailin
Mały Veg

Wysłany: 2009-03-22, 19:24   

dzieki Krzysztof:)

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2009-03-22, 19:58   

A tu masz spis kilku sklepów:
http://www.forumveg.webd....akow-vt4083.htm

No i oczywiście tak jak pisze Krzysztof zawsze możesz wbijać na pw :D

Połykaj z Surri

Vegankaa 
Veg Dojrzały
Vegankaa

Wysłany: 2010-07-21, 23:16   

Witajcie, mam nadzieję, że dobrze wstrzeliłam sie z moim problemem. Mam bardzo, bardzo złe wyniki badań, jestem załamana bowiem mam malutkie dzieci i ukochanego męża, nie chce umierać... Postanowiłam zmienic wszystko w życiu, zaczęłam w końcu dbać o siebie, między innymi też pewnego rodzaju refleksja skłoniła mnie na wege. Żałuję, że tak późno odkryłam, że moje klopoty ze zdrowiem sa spowodowane złą dietą (mięso, mleko krowie, cukry proste...) z badań wynika, że mam uszkodzenie nerek, przeszłam mały zawał serca (to fakt bo 3 tyg temu miałam tak straszne bóle w klatce piersiowej że nie mogłam oddychać), w marcu miałam wylew (mam 34 lata) na szczęscie był niewielki i mało "mnie" zrujnował, nie mniej jednak nastepny będzie już katastrofalny (slowa lekarza)... cholesterol mam tragicznie wysoki, trójglicerydy -dramat... Powiedzcie mi proszę, czy będąc wege mam szanse na powrót do zdrowia?? Dodam, że jestem w trakcie konsultacji lek, ale obawiam się, że dostanę jedynie "paracetamol" i "dont worry" na odchodne :(
Dlatego, biorę sprawy w swoje rece i zaczynam od podstaw. Przyczyna moich dolegliwości jest jedynie zła dieta w przeszłości, nie choruję na nic. Te badania sa dla mnie szokujące... Co ja narobiłam sobie... :jestemgłupi: dzięki za jakakolwiek pomoc w odpowiedzi na moje pytanie :bye:

Mag_ 
Pilny Veg

Wysłany: 2010-07-22, 07:24   

hej witaj. MYsle ze to dobre progi dla ciebie, najwazniejsze, ze zaczełas myśleć. Strasznie mi przykro z powodu twoich wyników, ale licze ze mądrze i spokojnie uda sie wszystko naprawić. Co doradzic? najpierw ja kazdemu polecam ksiązki Michała Tombaka

"jak zyc 150lat"
"uleczyć nieuleczalne"
"droga do zdrowia"
"jak zyc długo i zdrowo"

wszytkie te tytuły są dostępne na necie, np na chomiku, mozesz sobie ebooka sciągnać. on tam opisuje jak za pomocą diety mozna poprawić zdrowie i zacząć nowe zycie. Wiem co mówie, bo jak zaczełam w styczniu mialam wieczne zaparcia i startowałam z wagi 71-72 kg, tez tak jak ty , mąka, cukier, mięcho kiełbasa, duzo, duzo, duzo.
teraz waze 58-59 kg, w pół roku tyle mniej, czuje sie lepiej, przemiana materii super, zniknęły mi pryszcze... mysle ze i tobie powinno sie poprawić, musisz duzo poczytać. Najwazniejsze to wziać sie za siebie - i zycze ci powodzenia w walce o lepsze ja. Tylko sie nie poddawaj. Polecam tez ksiązke o dr.Dąbrowskiej "Przywracać zdrowie żywieniem
" - tez moze okazac sie przydatna.
pozdrawiam!

Vegankaa 
Veg Dojrzały
Vegankaa

Wysłany: 2010-07-24, 01:19   

Mag, jestem Ci bardzo, bardzo wdzieczna za okazaną pomoc. Nawet nie wiesz jakie to dla mnie wazne, że moge liczyć na pomoc, wsparcie. Nie wiedziałam, że są dostępne do poczytania w necie takie wspaniałe pozycje książkowe. Jak to na początku, człowiek chlonie wszystko co tylko. Jako, że nie mogłam wcześniej otworzyc strony orum, będę miała na noc wspaniałe lektury. Raz jeszcze dziękuję i absolutnie sie nie zniechece, bowiem już nawet mój kochany mąz wyraził aprobate przejscia na weganizm, dzieciom wykluczyliśmy tez wszystko to co od zwierzatek, poza jajkami (sa małymi dzieciaczkami), a ja nie znam sie na razie na tyle aby dobrze zbilansować im dietkę. Na razie idzie super, bowiem zamiast słodyczy chetnie wcinaja bakalie peace co mnie niezmiernie cieszy. Dziś robiłam zakupy i maluchy zaraz po powrocie "pożarły" koszyczek moreli :mrgreen:
Jesli chodzi o gotowanie, kożystam z "puszki" i nawet już mam swoje własne przepisy :mrgreen:
Raz jeszcze dziękuje za pomoc i wsparcie :bye:

kasiula 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2010-11-10, 10:40   

Veganko życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia
ja mam kilka pytań, pewnie na wszystkie są tu gdzieś odpowiedzi ale to forum jest tak obszerne, że chyba nie obrazicie sie jeśli mimo wszystko zapytam
jem dużo warzyw, surowych i gotowanych, owoców, pieczywa razowego, kasze, ryż, trochę orzechów i strączków, ryb i jajek, mięsa mało, nabiału nie mogę
chciałabym zrezygnować z mięsa, ryb i jajek więc upewniam się, że muszę pamiętać o

1 witaminie B12 - suplement
2 omega3 - 2/3 łyżki moczonego i zmielonego siemienia lub oleju lnianego
3 witaminie D - tu ciągle nie wiem
4 jodzie - sól jodowana i wodorosty
5 cynku i selenie - 2/3 orzechy brazylijskie

czy trzeba łączyć zboża i strączki w jednym posiłku żeby uzyskać komplet aminokwasów?
czy potrzebne są inne tłuszcze skoro siemię ma stosunek omega6 do omega3 4:1 czyli najlepszy?
czy trzeba jeść strączki i orzechy i inne ziarna kilka razy dziennie? widziałam w 'menu', że niektórzy z Was tak jedzą, ale zakładam, że intensywnie trenujecie (trenujecie?)
czy jecie codziennie ogórki kiszone i kapustę żeby nie mieć problemów z jelitami? bo ja mam takie problemy więc pytam

piszcie Mądre Głowy, z góry dziękuję za odpowiedź

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2010-11-10, 16:39   

Cytat:
2 omega3 - 2/3 łyżki moczonego i zmielonego siemienia lub oleju lnianego

Niekoniecznie musisz moczyć. Ale mielić na pewno.

Cytat:

Sama musisz zdecydować. Jedni mówią, żeby suplementować, innym wystarcza ekspozycja na światło.

kasiula napisał/a:
czy trzeba łączyć zboża i strączki w jednym posiłku żeby uzyskać komplet aminokwasów?

nie

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2010-11-10, 21:57   

taffit napisał/a:
Cytat:

Sama musisz zdecydować. Jedni mówią, żeby suplementować, innym wystarcza ekspozycja na światło.

Fakt, ze Jédrus i Krzysztof polecaja w zimie naswietlania lampami emitujacymi odpowiednie promieniowania, ale poza tym, nie ma wcale tak wesolo, jak sie nie ma dostepu do tych promieni.
Juz wiele badan wykazalo, ze w strefach klimatycznych gdzie zima (a nawet jesienia/wiosna) jest malo slonca, trzeba suplementowac wit.D, niektorzy miesojedzácy jedza ryby, a chyba tez wszyscy pamietaja, ze kiedys wmuszalo sie w dzieci tran ...

Sa wege a nawet weganskie witaminy D, i sa tematy na forum.

kasiula napisał/a:
czy potrzebne są inne tłuszcze skoro siemię ma stosunek omega6 do omega3 4:1 czyli najlepszy?

Nie mozna powiedziec, ze siemie ma najlepszy stosunek omega3 do omega6, ma nadmiar omega3, tak wiec mozna (a nawet trzeba jesli codziennie / regularnie spozywa sie omega3) spozywac takze zrodla innych tluszczy. Takze orzechy wloskie maja duzo omega3 , ale warto brac takze siemie przynajmniej od czasu do czasu.
Dla wegen polecalabym od czasu do czasu tluszcz nasycony - jak kokos.

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2010-11-10, 22:16   

Cytat:
Fakt, ze Jédrus i Krzysztof polecaja w zimie naswietlania lampami emitujacymi odpowiednie promieniowania, ale poza tym, nie ma wcale tak wesolo, jak sie nie ma dostepu do tych promieni.

A ja taffit polecam w zimie jak się czuje niedobór ciepełka wybrać się na krótko do solarium. Najlepiej poszukać salonów ze sprzętem pod nową Normę 0.3

kasiula 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2010-11-11, 13:48   

dziękuję za rady. czytałam właśnie o tej witaminie D i dla tego ciągle nie wiem bo ani solarium ani tabletki mi się nie podobają, ale na coś się zdecyduję

o tych omegach w siemienu przeczytałam u Jacka Norrisa ale może są różne zdania na ten temat. oczywiście jem orzechy i inne pestki chodziło mi stricte o oleje np oliwę z oliwek, rzepakowy czy tego typu. douczę się

pozdrawiam

Anna 
Wyższy Stan Ducha
art of life

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2010-11-11, 19:29   

co do witaminy D:

można pić też wyciąg z dziurawca, czyli krzyżowego ziela.

http://rozanski.li/?p=1012

Cytat:
Wyciągi z dziurawca mogą pobudzać procesy tworzenia erytrocytów. Pobudzają przemianę materii, wzmagają produkcję witaminy D w skórze. Pobudzają wydzielanie żółci, poprawiają trawienie.

(artykuł jest o oleju z dziurawca, ale chodzi o wyciąg, który jest tylko wspomniany.

Z resztą, nie jest to informacja ze światłowodu, że tak powiem, wyssana, tylko sprawdzona.

Ważne: dziurawiec zażywając unikamy bezpośredniego i silnego słońca, także solarium. coś za coś. Wit. D skacze do przyzwoitego poziomu i nie ma mowy o zimowej depresji.

:sloneczko:
Ostatnio zmieniony przez Anna 2010-11-11, 19:30, w całości zmieniany 1 raz  

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2010-11-11, 21:38   

Podczas naświetalania tworzy się nie tylko witamina D ale również hormon szczęścia tj. serotonina.
http://tiny.pl/hwd6j

Dlatego najlepszym rozwiązaniem na zimę są lampy wysokiej jasności.
O tym był wątek (dział witariański).

Taką lampę można zrobić własnym sumptem
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic231002.html

lub zakupić
http://tiny.pl/hwd65

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO :spam:

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2010-11-11, 21:42   

Chyba nie ma żadnych dowodów na to, ze dziurawiec wzmaga produkcje witaminy jeśli nie ma się w danym momencie (dłuższym czasie) kontaktu z promieniami, które tworzą te witaminę w skórze.

No a jeszcze co do fotouczulającego działania dziurawca.
W książce Bartmana (o którym już pisałam wiec sobie daruje znowu), jest info, ze takie obawy wzięły się z tego, że zwierzęta pasące się na łąkach z dziurawcem dostały poparzeń i podobno zaobserwowano to także u ludzi.
Nie wiem czy są jeszcze jakieś inne potwierdzone źródła, ale przytaczam co przeczytałam.

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related
Ostatnio zmieniony przez krzysztof 2010-11-22, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2010-11-11, 22:05   

Dziurawiec zwyczajny
http://zielnik.herbs2000.com/ziola/dziurawiec.htm

fragment: Ostrzeżenia:
Dziurawiec zwyczajny powoduje, że skóra staje się bardziej wrażliwa na światło. Osoby z jasną karnacją powinny unikać ostrego słońca i innych źródeł światła ultrafioletowego, np. łóżek do opalania. Jest również wskazane unikanie czerwonego wina, sera, drożdży, marynowanych śledzi. Dziurawiec zwyczajny nie powinien być używany w czasie ciąży oraz karmienia piersią.

Tam nic nie ma o witaminie D

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO :spam:

Odpowiedz do tematu