Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moja historia :]
Autor Wiadomość
Leń
Mały Veg

Wysłany: 2009-05-09, 17:36   Moja historia :]

Wegetarianinem jestem od jakiś 4 lat. Gdy miałem około(już dokładnie nie pamiętam) 10 lat to moja mama stwierdziła, że zostaje wegetarianką. Pytałem się "dlaczego?". W końcu powiedziała mi o produkcji mięsa i pokazała filmik z rzeźni... Wcześniej jadłem mięso ale jakoś nie brałem tego na poważnie, że to prawdziwe zwierzęta giną żeby trafić na mój stół.
Od tamtego dnia mam w domu tylko zdrowe, wegetariańskie jedzonko, a moja wiedza na ten temat powiększyła się i znam wiele innych pozytywów wegetarianizmu.
Od momentu gdy przestałem jeść mięso przestałem tyle chorować (byłem dość chorowitym dzieckiem). Od wtedy nigdy nie miałem ochoty zjeść niczego mięsnego, pamiętam smak kurczaka czy schabowego ale jakoś mnie do tego nie ciągnie...
Moi znajomi akceptują mój wegetarianizm, więc nie mam problemów z namawianiem mnie do jedzenia mięsa, poza tym mam też znajomych wegetarian :D .
Ogólnie to mam sporo szczęścia, że nie muszę się kłócić z rodziną o jedzenie mięsa.

Pozdrawiam :)

Megana 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2009-05-09, 22:02   

Gdybyż moje dzieci tak to rozsądnie przyjęły...! Cholera, nie miałam filmiku z rzeźni, duży błąd... :evil:
http://forum.miau.pl/view...p?f=21&t=142176

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2009-05-10, 19:55   

No niecodzienna sytuacja. Najczęściej jest tak, ze to ,,my" musimy przekonywać rodziców do swojej diety i przetrwać etap wybijania wegetarianizmu z głowy.
pozdrowienia dla mamy ;)

Połykaj z Surri

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2009-05-10, 20:13   

super! zaproś mamę do nas :)

Sklep Sail and Rock, aplinus, campus, plecaki, śpiwory, namioty

Alternatywa – cudna sprawa- można zaprzeczyć wszystkiemu; bierzesz zwykła, nudną rzecz, jak medycynę, naukę, czy edukację i tworzysz alternatywę, gdzie wszystko jest odwrotnie; normalna medycyna opiera się na badaniach, alternatywna na zgadywankach, przeczuciach i wewnętrznym głosie. To takie duchowe...

bbb 
Mały Veg

Wysłany: 2009-05-10, 22:31   

Szczęściarz !!!

Leń
Mały Veg

Wysłany: 2009-05-11, 18:48   

Wiem jak to jest, moja koleżanka jest wegetarianką ale jej rodzice nie i ma wiele nieprzyjemnych sytuacji z tego powodu.
Ogólnie to moja dieta jest też bliska weganizmowi. Mleko bardzo rzadko, z powodu alergii. Jajka też nie za często (średnio mi smakują). Gorzej z miodem, bo ten jem częściej (ale i tak wole słodkość owoców).
Ogólnie to wegetariańskie jedzenie jest lepsze od zwykłego, a moi znajomi nie rozumieją za bardzo jak można jeść takie rzeczy... Heh, ich strata :D .
Mamę pozdrowiłem, wy też macie pozdrowienia :D .

Lalka 
NieVeg

Wysłany: 2009-05-11, 21:44   

Zazdroszczę i mamy i faktu, że lepiej smakuje Ci dieta wege...
Ja niestey nie odnalazłam swojego "smaka"
Tofu mi nie smakuje, soja też nie bardzo... na razie nowalijki, dużo nabiału... słodkościami też nie gardzę.

monmj11 
Mały Veg

Wysłany: 2009-07-05, 20:29   

masz bardzo fajna mamą :)
moja jak dowiedzała się, że chcę przejść na wegetarianizm, a wlaściwie, że to zrobię juz na pewno, to nie bardzo sie ucieszyła z tego powodu...
teraz juz co prawda nie robi mi wyrzutow, ale nadal nie jest z tego zadowolona i myslę, że długo nie będdzie, ale spróbuję ją przekonać do wegetarianizmu, to może się zgodzi i też przejdzie, to juz w ogóle byłoby dobrze ;)
ja wegetarianką jestem od niedawna, ale tylko dzieki swojej koleżance z klasy ;)

mienta 
Pilny Veg

Wysłany: 2009-07-11, 18:25   

Jeżeli szukacie fimów nt. produkcji mięsa, to polecam ,,Meet your meat". Jest dostępny w sieci, szkoda że tak krótki. Nieźle trafia do ludzi i po jego obejrzeniu nie ma się nawet ochoty myśleć o jedzeniu mięsa, więc warto pokazać osobom, które twierdzą, że ,,X zwariował/a, nie je mięsa! " :)

Odpowiedz do tematu