Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Anarchista jedzący mięso to dla mnie jakiś absurd ! cz 1 i 2
Autor Wiadomość
mgriks 
Veg Dojrzały
mgriksPosty: 54
Wysłany: 2009-05-13, 01:03   Anarchista jedzący mięso to dla mnie jakiś absurd ! cz 1 i 2

Anarchista jedzący mięso to dla mnie jakiś absurd ! cz 1 i 2

Z okazji wegetariańskiego tygodnia pozwoliłem sobie powtórzyć jeszcze raz chyba jeden z najbardziej przedyskutowanych moich tekstów. Na końcu zaqwarłem prośbę o wsparcie mnie informacjami do kolejnej części tego tekstu o tytule " Ekolog jedzący mięso to dla mnie jakiś absurd." tekst jest już poraktycznie gotowy i lada dzień w wegetariańskim tygodniu też zostanie opublikowany...

Anarchista jedzący mięso to dla mnie jakiś absurd ! cz 1 i 2


Za wolność Waszą i Naszą !!!
" Dopóki ostatni człowiek nie będzie wolny wszyscy jesteśmy zniewoleni " - powiedział P. Proudhon.
Ludzie w Paragwaju właśnie toczą rebelię przeciw bogatym plantatorom, którzy podstępnie zabrali im ziemię. Co na niej hodują ? Soje. Jednak nie po to by wyżywić głodujących Paragwajczyków lecz by sprzedać ją w bogatych krajach hodowcom zwierząt przeznaczonych na produkcję mięsa. Jak widzisz twój kotlet to nie tylko morderstwo zwierząt, ale też i ludzi. Z głodu każdego dnia umiera 35 000 ludzi. To 3 razy więcej niż podczas ataku na World Trade Center. 750 milionów ludzi na świecie jest niedożywionych. Na produkcję kilograma mięsa potrzeba zużyć 16 kilo ziarna by wyżywić zwierzęta hodowlane. To ziarno najczęściej pochodzi z krajów, gdzie ludzie cierpią głód. Nie stać ich było by przebić 1/16 ceny, którą Ty możesz zapłacić za swój kilogram kiełbasy, bo miałeś(-aś) to szczęście urodzić się w krajach "uprzywilejowanych".
Wolność to także posiadanie możliwości nakarmienia siebie i swojej rodziny. Jedzenie jest jedną z największych ludzkich potrzeb i jednym z podstawowych praw człowieka. Niestety pośrednio tak często łamanym przez wielu z nas. Jeśli Wolność dla wszystkich nie jest tylko pustym sloganem, a ludzkie prawa należą się wszystkim , a nie tylko kastom i narodom uprzywilejowanym to może najwyższy czas przejść na wegetarianizm, a jeśli nie jesteśmy na tyle silni to przynajmniej ograniczyć spożycie mięsa na początek
Wszelkie zmiany zacznijmy od siebie, inaczej będziemy tylko hipokrytami. Powodzenia w dokonywaniu pozytywnych wyborów !!!
To wspaniale poczuć , że za każdym razem gdy jemy wegetariański posiłek, dzięki nam 16 głodujacych też może jeść.

Więcej o głodzie i rozwiązaniach problemu
http://positi.blogspot.co...im-swiecie.html
http://positi.blogspot.co...ie-nigdy-mal...
http://positi.blogspot.co...dy-glodu-i.html
lub każde inne gdy wybierzesz tag "głód"
Anarchista jedzący mięso to dla mnie jakiś absurd cz.2 (odpowiedź na cz.1.)
Na początek chciałbym wszystkim podziękować, za udział w dyskusji, za poparcie, za pochwały i za krytykę oczywiście też.(Szczególnie na http://www.cia.bzzz.net)
Czytając zarysował mi się podział na anarchistów, którzy walczą o wolność " Naszą i Waszą"oraz na tych którzy głównie walczą o wolność dla siebie. Oczywiście wolność osobista jest bardzo ważna, szczególnie, iż to od nas samych powinniśmy zacząć zmienianie Świata. Dlatego wierzę (chciałbym) by za wyzwoleniem tych pojedynczych jednostek przyszło wyzwolenie dla innych ludzi oraz zwierząt.
Jakkolwiek by ktoś nie argumentował mięso jest uzależnieniem pod każdym względem: fizycznym, psychicznym, kulturowym... Mój świętej pamięci Tato mi powtarzał: " większość alkoholików zaprzecza , że są alkoholikami. ", a ich pierwszym krokiem do wyzwolenia od nałogu było uświadomienie sobie, że mają problem. Dlatego też Wam, drodzy jedzący mięso życzę odblokowania świadomości a następnie szerszego wyzwolenia Waszych umysłów, serc, a zarazem całego Świata.
Na potwierdzenie podam parę faktów z plakatów, Spirit Of Squatters i które mam nadzieję dla Was jak najszybciej zeskanować.
Plakat przedstawia głodujące dzieci, które mówią jak w komiksie:
" Mięso żywi nielicznych kosztem wielu !!!"
"Czy byleś(-aś) kiedyś głodny(a)? To może potrafisz sobie wyobrazić codzienny głód, codzienne cierpienie aż do śmierci? Czy możesz sobie wyobrazić jaka to męka urodzić się głodnym, żyć w głodzie i umrzeć z głodu ? Uwierz mi nie ma gorszej tortury !!. "
" 35.000 ludzi umiera z głodu w najgorszych mękach każdego dnia (około 13mln rocznie) To ponad trzy razy więcej niż podczas ataków na World Tride Center. To więcej niż podczas najdłuższej i najgorszej wojny. Nie dowiesz się o tym w mediach , bo nie służy to interesom bogatych. "
" 145 mln ton paszy produkowanych na naszych polach nie jest po to by zaspokoić nasz głód, lecz po to by wyprodukować tylko 21 mln ton mięsa zaspokajającego egoistyczne apetyty bogatych i interesy naszych wyzyskiwaczy oraz korporacji typu McDonald, Burger King, KFC itp."
" W meksyku gdzie co najmniej 80% dzieci z obszarów rolniczych jest niedożywionych zwierzęta hodowlane, których większość jest eksportowana do USA jedzą więcej zbóż niż cała rolnicza ludność kraju."
" 750 mln ludzi chronicznie się nie dożywia. "
"Na Karaibach gdzie 80 % nie dojada, prawie połowa uprawianej ziemi najlepszej jakości przeznaczona jest pod uprawę kawy, bananów, kakao, roślin cukrowych i do produkcji mięsa, czyli na eksport do bogatych krajów. "
" By wyprodukować tylko 1 kg wołowiny należy zużyć aż 16 kg zboża."
" Spójrz na nas. Przypomnij sobie nas za każdym razem kiedy jesz mięso, owoce z naszych krajów, gdy pijesz naszą kawę i używasz naszych tanich produktów. "
" Za każdym razem kiedy jesz mięso wyobraź sobie siedmioro dzieci, których miseczki są puste. To ty zabrałeś im jedzenie. "
" JAKIE TWE WYTŁUMACZENIE BY WYPRAĆ SWOJE SUMIENIE ???"
My mamy wybór. Jednak dziecko głodujące w trzecim świecie, swój wybór już straciło. Jego rodzinie bogaci plantatorzy wywłaszczyli ziemię by hodować na niej soje, która będzie żywic zwierzęta hodowlane w bogatych krajach. Po to byśmy my, konsumenci mogli zaspokoić swe (samolubne? egoistyczne ? ) apetyty.
Na poprawienie humoru cytat z innego plakatu Spirit Of Squatters:

" Chcesz wyżywić 16 dzieci każdego dnia ?
Odpowiedź jest prosta : Zostań wegetarianinem !
Na wyprodukowanie kilograma mięsa potrzeba zużyć 16 kilo zboża by wyżywić zwierzęta hodowlane. "
Za wolność Naszą i Waszą !! Za wolność i prawo do jedzenia dla milionów głodujących. Za wyzwolenie Ciebie od mięsa !
Życzę Ci tego z całego serca. Uwierz. Naprawdę poczujesz się lepiej! Nawet jak ograniczysz spożycie mięsa jeśli nie jesteś na tyle silny by całkowicie przestać.
Smacznego !
Ps: Przygotowuje podobny tekst o tytule " Ekolog jedzący mięso - to dla mnie jakiś absurd. " Jeśli masz jakieś informacje które mógłbym zamieścić albo jakieś ciekawe linki jakakolwiek pomoc będzie mile widziana !

Relacja ta jest jakimś szkicem do książki Griksa "Życie Aktywisty ", która jest kontynuacją książki " Los buntownika "
Te informacje zostały przesłane przez amsterdamski, wolnościowy skłoterski serwis informacyjny www.positi.blogspot.com który głównie powstał by promować książkę o której informacje zamieszczam poniżej:

Książka Griksa "Los buntownika - fragmenty" nareszcie dostępna !!!
Wolność, równość, miłość, (=) anarchia, przyjaźń, rodzina, squating, punk, prawa zwierząt, prawa ludzi, ekologia, jedzenie zamiast bomb, pokój, tolerancja, przygoda, prawda, wegetarianizm jako sposób na nakarmienie głodnych w trzecim świecie, ocalenie zwierząt oraz siebie, duchowość, wiara w Boga, indywidualizm, DOBRO, (=) SZCZĘŚCIE, rozwój, nadzieja, wytrwałość...
...Tymi i nie tylko tymi wartościami i ideami pragnę się podzielić z Wami. Chciałbym by ta książka była jednym ze sposobów na osiągnięcie lepszego świata dla Was, dla naszych dzieci, dla Nas, Dla wszystkich. Do Was należy następny krok. Powodzenia !!!

RED RAT http://www.redrat.w.interia.pl -Tu możesz zamówić książkę, i jesli tam zamawiasz to wspomagasz wolnościowe wydawnictwo.

http://www.positi.blogspot.com - na tych stronach możesz przeczytać więcej fragmentów
dostępna tez w anarchistycznej księgarni Fort Van Sjakoo na ulicy Jodenbreestraat 24 w Amsterdamie( wraz z innymi polskimi wydawnictwami i gazetami)
 
 
KleryK 
Ostoja Wiedzy
GO VEG OR DIEPomógł: 4 razy
Wiek: 34
Posty: 416
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-05-14, 10:52   

Jedna mała dygresja.

Człowiek nie najada się kilogramami tylko kaloriami, więc 1kg ziarna nie = 1kg mięsa i nie = 1kg cukru i nie = 1kg arbuza

Tu chodzi o kalorię i to się ma inaczej o ile dobrze pamiętam aby uzyskać 1000kcal mięsa potrzeba 8000kcal produktów roślinnych. Więc 7 dzieci a nie 16.
 
 
 
mgriks 
Veg Dojrzały
mgriksPosty: 54
Wysłany: 2009-05-18, 15:42   

Podaje parę linków na potwierdzenie faktów:
Po polsku:
http://positi.blogspot.com/search/label/ekologia
http://positi.blogspot.co...l/wegetarianizm http://www.wegetarianie.p...ule=News&catid= &topic=5&allstories=1
Po angielsku:
Wspaniałe strony, jak dla mnie skarbnica wiedzy aktywistów, nie tylko ekologiczne czy wegetariańskie ale dotyczące tematów, które dotyczą nas wszystkich:
http://www.globalissues.o...e-change-and-gl obal-warming
strony organizacji aktywistów zajmującej się ekologią społeczną
http://www.aseed.net/inde...m_content&task= blogcategory&id=144&Itemid=251
cała prawda o mięsie okraszona wspaniałymi filmikami
http://meatthefacts.org/wp/
strony skupiające się na toksycznych skutkach ubocznych uprawiania genetycznie modyfikowanej soi:
http://www.toxicsoy.org/t...esponsible.html
Fajnie by było jakby Wam się chciało uzupełniać tę listę. Z góry dzięki !!!
_________________
zapraszam na nasze strony http://www.positi.blogspot.com
 
 
sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Posty: 3100
Skąd: Sz-n
Wysłany: 2009-05-19, 09:41   

nie dublujemy postów, ok?
_________________
TESTUJĘ PRODUKTY ALPRO-SOYA

Sklep Sail and Rock, aplinus, campus, plecaki, śpiwory, namioty

Alternatywa – cudna sprawa- można zaprzeczyć wszystkiemu; bierzesz zwykła, nudną rzecz, jak medycynę, naukę, czy edukację i tworzysz alternatywę, gdzie wszystko jest odwrotnie; normalna medycyna opiera się na badaniach, alternatywna na zgadywankach, przeczuciach i wewnętrznym głosie. To takie duchowe...
 
 
 
an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA


Pomogła: 36 razy
Posty: 2791
Skąd: Lond
Wysłany: 2009-05-20, 14:16   

KleryK napisał/a:
Jedna mała dygresja.

Człowiek nie najada się kilogramami tylko kaloriami, więc 1kg ziarna nie = 1kg mięsa i nie = 1kg cukru i nie = 1kg arbuza

Tu chodzi o kalorię i to się ma inaczej o ile dobrze pamiętam aby uzyskać 1000kcal mięsa potrzeba 8000kcal produktów roślinnych.

Chyba cos pomyliles ??
Z pewnoscia trzeba zjesc wiecej kilogramów roslin zeby zapewnic tyle samo kalorii co z miesa, ale to co napisales to jakas pomylka napewno :shock:
_________________
Koniecznie zainteresuj się swoją witaminą B12 (i zależną od niej homocysteiną)
oraz kwasami tł. omega-3, witaminą D i ferrytyną!

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
vanityy 
Veg Do PotęgiPomogła: 4 razy
Wiek: 28
Posty: 2343
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-05-20, 15:23   

przeciez tak wlasnie napisal.
_________________
- Tatooo. a gdzie sa ludzie? - pyta mały yeti
- Ludzie się skończyły - jedz dżem.


Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło
 
 
 
an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA


Pomogła: 36 razy
Posty: 2791
Skąd: Lond
Wysłany: 2009-05-20, 18:48   

vanityy napisał/a:
przeciez tak wlasnie napisal.

Gdzie??

Napisal ze zamiast 1tys. kal z miesa trzeba by 8 tys. kalorii z roslin
A to wedlug mnie jakis absurd
1000 kalorii to 1000 kalorii nie wazne jakiego pochodzenia

Napisalam ze roslin trzeba zjesc wiécej (przeliczajác na kilogramy) zeby dostarczyc taka samá ilosc kalorii (bo jak wiadomo rosliny sa zazwyczaj malo kaloryczne w porównaniu do produktów miésnych)
_________________
Koniecznie zainteresuj się swoją witaminą B12 (i zależną od niej homocysteiną)
oraz kwasami tł. omega-3, witaminą D i ferrytyną!

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
Rob 
Wyższy Stan DuchaWiek: 39
Posty: 739
Skąd: Southampton
Wysłany: 2009-05-20, 19:13   

To zdanie.
KleryK napisał/a:
aby uzyskać 1000kcal mięsa potrzeba 8000kcal produktów roślinnych.

Jakiś chochlik się zaplątał :-) .
_________________
Pozdrawiam :lewituje:
 
 
an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA


Pomogła: 36 razy
Posty: 2791
Skąd: Lond
Wysłany: 2009-05-20, 19:29   

Rob napisał/a:
To zdanie.
KleryK napisał/a:
aby uzyskać 1000kcal mięsa potrzeba 8000kcal produktów roślinnych.

Jakiś chochlik się zaplątał :-) .

Ale co "to zdanie"?
_________________
Koniecznie zainteresuj się swoją witaminą B12 (i zależną od niej homocysteiną)
oraz kwasami tł. omega-3, witaminą D i ferrytyną!

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
zarin 
Wyższy Stan DuchaPomogła: 5 razy
Posty: 657
Skąd: Berlin
Wysłany: 2009-05-20, 19:44   

Jakie mięso i jakie rośliny? To jest dość tendencyjne porównanie, bo zakłada zestawienie mięsa z warzywami (większością). Opisana zasada nie istnieje. Równie dobrze można porównać chudy drób i cukier, albo ze zdrowszych rzeczy orzechy, nasiona oleistych, etc.
Ostatnio zmieniony przez zarin 2009-05-20, 19:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rob 
Wyższy Stan DuchaWiek: 39
Posty: 739
Skąd: Southampton
Wysłany: 2009-05-20, 19:54   

an napisał/a:
Rob napisał/a:
To zdanie.
KleryK napisał/a:
aby uzyskać 1000kcal mięsa potrzeba 8000kcal produktów roślinnych.

Jakiś chochlik się zaplątał :-) .

Ale co "to zdanie"?

No to, że to zdanie nie ma sensu. Jakiś błąd. Bo co, żeby otrzymać 1000 kalorii mięsa :shock: potrzeba 8000 kalorii roślin :shock: ? Jakich kalorii roślin, jakich kalorii mięsa, co to w ogóle jest? No to musi być jakiś błąd, nie? ;) Albo ja nie czaję bazy ;) . Myślę, tak jak Ty.

an napisał/a:
1000 kalorii to 1000 kalorii nie wazne jakiego pochodzenia
.
_________________
Pozdrawiam :lewituje:
Ostatnio zmieniony przez Rob 2009-05-20, 20:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA


Pomogła: 36 razy
Posty: 2791
Skąd: Lond
Wysłany: 2009-05-20, 20:02   

Czyli sie rozumiemy ;)

Moje zdziwienie wynikalo z tego, ze zadalam pytanie "gdzie?" (gdzie tak napisal) vanityy, a Ty odpowiedziales ;)

Zarin - jesli to do mnie, to ja odnioslam sie tylko do zastanej sytuacji tj z miesem i roslinami ;)
_________________
Koniecznie zainteresuj się swoją witaminą B12 (i zależną od niej homocysteiną)
oraz kwasami tł. omega-3, witaminą D i ferrytyną!

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
Rob 
Wyższy Stan DuchaWiek: 39
Posty: 739
Skąd: Southampton
Wysłany: 2009-05-20, 20:11   

A ja chciałem pokazać vanityy które zdanie jest przedmiotem nieporozumienia :) . Teraz wszystko jasne :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam :lewituje:
 
 
vanityy 
Veg Do PotęgiPomogła: 4 razy
Wiek: 28
Posty: 2343
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-05-21, 16:36   

an napisał/a:
przeciez tak wlasnie napisal.

Gdzie??

przepraszam, zle mi sie spojrzało na ilośc zer
[;
_________________
- Tatooo. a gdzie sa ludzie? - pyta mały yeti
- Ludzie się skończyły - jedz dżem.


Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło
 
 
 
KleryK 
Ostoja Wiedzy
GO VEG OR DIEPomógł: 4 razy
Wiek: 34
Posty: 416
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-05-22, 09:00   

Źle mnei zrozumieliście, to co pisałem, to pisałem w stosunku do tego artykułu obrazka.
Że dla ludzi ważne są kalorie np. 2000kcal dziennie zjem np. w 2kg mięsa albo 4kg chlebka. Ale rolnik aby wyprodukować te 2000kcal mięsa musi kupic 16.000kcal paszy roślinnej, bo świnka jest bardzo energochłonna przy produkcji.


Gdzieś przeczytałem kiedyś ( nie podam źródła )

Świna rodzi się i ma wartość kaloryczną powiedzmy 5000kcal Jak ją zjemy w całości.

Jak urośnie będzie miała powiedzmy 50.000kcal(50Mcal) jak ją zjemy w całości

Ale żeby miała te 50M(Mega)cal to musimy dać jej do zjedzenia 400Mcal roślinek gdzie 350Mcal wyparowuje w formie obornika a 50Mcal zostaje w śwince w formie mięsa i tłuszczu.

z tego wynika że 1000kcal mięsa mamy z 8000kcal produktów roślinnych którymi karmimy świnki.
Ostatnio zmieniony przez KleryK 2009-05-22, 09:10, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime