Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bardziej Jaroszem
Autor Wiadomość
hunab-ku 
Pilny Veg

Wysłany: 2009-07-17, 13:56   Bardziej Jaroszem

No cóż ...
15 lat temu żonka kupiła czerwoniutki, świeżutki kawałek krowy i rzuciła na rozgrzany olej na patelnię ... i do tej pory pamiętam zapach tej pary, który uniósł się nad palnikiem ... trup, trup, trup. Oczywiście potrawa poszła do kosza i myślałem, że przy następnym mięsku ... to już nie będzie miało znaczenia .... Jakżesz się pomyliłem.
Po prostu ... mięso to trup i już.
Od razu napiszę, że szkoda, że tak traktujemy zwierzęta, że tak je męczymy ... ale taki jest świat. Na szczęście zmienia sie on ... coraz szybciej.
Jestem takim trochę anarchistą i przeciwnikiem wszelkich raligii, a wegetarianizm ... taki dla mnie jest niestety ....i już nie raz czytałem jak jakiś wegetarianin ... zatłukłby własnymi ręcyma tego co foki ze skór w Kanadzie obdziera .... .... halo ... nie tędy droga ... raczej.
Osobiście uważam, że jestem na najlepszej drodze do Inedii (nie-jedzenia) i to jest najlepsze, co człowiek może na tym świecie robić ... uniezależnić się od ciężkowibracyjnych-materialnych nośników energetycznych ... które tak naprawdę nimi nie są. Bo żyć bez jedzenia można.

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2009-07-17, 20:33   

WITAJ Hunab-ku :sloneczko: !!!

O! I TU JESTEŚ :kiss2: :D .

Tak trzymać - jak piszesz :spoko:

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:

hunab-ku 
Pilny Veg

Wysłany: 2009-07-18, 13:52   

Witaj Krzychu :D
No wiesz ... i tak w sercu mam wpisaną ścieżke Inedyka, ale ... rajcuje mnie to ... zdrowe wdrowanie" w kierunku inedii

alinavege 
Mały Veg
alinavege

Wysłany: 2009-07-21, 19:03   Re: Bardziej Jaroszem

hej ,hej,
ciesze się , że nie ja jedna myślę popdobnie o niejedzeniu, bo czymże jest strawa dla duszy, zerem, a dla ciała balastem.
Zwierzęta zawsze cierpiały i tak juz pozostanie, bo człowiek oświecony nawet nie musi sie zastanawiać, po prostu uznaje zwierzę ZA SWOJEGO DOBREGO PRZYJACIELA. I mało co sie zmienia, obserwuję to od dziecka, piszesz że jest lepiej-chciałabym zapytać gdzie jest lepiej?.Np kiedy jadę na wieś do rodziny jestem ( zresztą -zawsze byłam) mega zajawiskiem, lecz myślę sobie, że to ich problem, że musza być czymś ograniczeni, bo wizyta u kogokolwiek to stosy jedzenia od obiadu, po kawe, łodkie, kolacje i ciągłe wietrzenie lodówki. Mam tylko 3 znajomych, którzy nie jedza mięsa, więc to tak naprawdę niewiele, a przeciez jestem wege od 25lat. Pozdrawiam Alina :sloneczko: :D

hunab-ku napisał/a:
No cóż ...
15 lat temu żonka kupiła czerwoniutki, świeżutki kawałek krowy i rzuciła na rozgrzany olej na patelnię ... i do tej pory pamiętam zapach tej pary, który uniósł się nad palnikiem ... trup, trup, trup. Oczywiście potrawa poszła do kosza i myślałem, że przy następnym mięsku ... to już nie będzie miało znaczenia .... Jakżesz się pomyliłem.
Po prostu ... mięso to trup i już.
Od razu napiszę, że szkoda, że tak traktujemy zwierzęta, że tak je męczymy ... ale taki jest świat. Na szczęście zmienia sie on ... coraz szybciej.
Jestem takim trochę anarchistą i przeciwnikiem wszelkich raligii, a wegetarianizm ... taki dla mnie jest niestety ....i już nie raz czytałem jak jakiś wegetarianin ... zatłukłby własnymi ręcyma tego co foki ze skór w Kanadzie obdziera .... .... halo ... nie tędy droga ... raczej.
Osobiście uważam, że jestem na najlepszej drodze do Inedii (nie-jedzenia) i to jest najlepsze, co człowiek może na tym świecie robić ... uniezależnić się od ciężkowibracyjnych-materialnych nośników energetycznych ... które tak naprawdę nimi nie są. Bo żyć bez jedzenia można.

Dude15 
świerzak
Lady Green

Wysłany: 2009-09-05, 16:55   Ryby?

Mam problem, a jako początkująca wege, której wszyscy znajomi są mięsożercami nie mam się do kogo zwrócić.
Problem dotyczy ryb.

Od zawsze jadłam mięso. Była to po prostu część mojego bytu. I tyle. Nie myślałam za wiele na ten temat. Mniej więcej miesiąc temu pod wpływem pewnej książki postanowiłam być vega. Na razie idzie mi całkiem nieźle i oby tak pozostało, mimo wszelkich próśb, gróźb i szantażów przy obiedzie. Jest nieźle.

Gorzej jest natomiast z rybami. Rodzice (urodzeni mięsożercy) nie chcą słyszeć o niejedzeniu mięsa na stałe. Na razie nie poruszam tego tematu, może się przezwyczają. Ale w domu ok. 3-4 razy w tygodniu na obiad podawana jest ryba. Na razie nie odmawiam jedzenia jej, ale... czy wegetarianizm ma jakiś sens, skoro selekcjonujemy zwierzęta, które nie zasługują na pojawienie się na talerzu, a których śmierć nam nie przeszkadza? Czy osoba myśląca w ten sposób nadal moze byc wegetarianem? Nie mogę tego zrozumieć.

Jednakże... Gdybym przestała jeść ryby, czym mogłabym je zastąpić? Chciałabym, aby te produkty nie były zbyt drogie - nie chciałabym narzucać na rodziców kosztów związanych z moimi przekonaniami. Najlepiej byłoby też, gdyby alternatywa pasowała do codziennie przygotowywanych przez rodzicielkę - ziemniaczkow ;)

Mam nadzieję, że pomożecie mi w tej sprawie :D

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2009-09-05, 18:23   

W końcu będziesz musiała postawić sprawę jasno. Od Ciebie zależy, kiedy ten moment nadejdzie.

Jeżeli chodzi o substytuty obiadowe dla ryb, to są takie jak i dla innego mięsa, czyli głównie różnej maści kotlety warzywne, które dobrze komponują się z ziemniaczkami.

Najlepiej zacznij sama działać w kuchni i popróbuj swoich sił z przepisami z www.puszka.pl

Jeżeli chodzi o wartość pokarmową ryb, to warto zwrócić uwagę na kwasy omega, których źródłem roślinnym jest siemię lniane - po szczegóły odsyłam do odpowiednich wątków na forum.

Wojtashek 
Pilny Veg

Wysłany: 2009-09-07, 18:28   

hunab-ku napisał/a:

Wyrzuciłeś potrawę mięsną do kosza na śmieci?

Meduziak 
Mały Veg

Wysłany: 2009-10-03, 14:35   

Dude15, Nie ma co sie poddawać. Niektorzy to potepiaja i uważają za pseudowegetarianizm. Ale moim zdaniem i tak lepiej ze się ograniczasz niż jak bys miala jesc mieso normalnie

Clavica Vile 
Natchniony Veg
Mistrzyni Onomatopei

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2009-10-05, 11:06   

Dude15, to zawsze jest jakiś sukces. W Polsce przekonanie rodziny, że nie zjesz schabowego już jest sukcesem. Sama trzymałam się przez pewien czas ryb i chociaż docelowo był wegetarianizm, to miałam pewne wątpliwości, zwłaszcza, że przy pierwszej próbie odstawienia miałam lekką anemię.

Poczekaj jeszcze ze 3 lata, bo wiem, że rodzice potrafią nastolatki traktować jeszcze "z całym rodzicielskim autorytaryzmem". Z jakiegoś powodu dowód osobisty dodaje +5 do charyzmy, jeśli chodzi o decydowanie o sobie :mrgreen:

A póki co, czytaj, zbieraj argumenty, przygotowuj ich psychicznie i przede wszystkim - dbaj o siebie! Wiedz, że jeśli coś ci w zdrowiu zaszwankuje, to najprawdopodobniej rodzinka wykorzysta to jako kontrargument w stylu "Chorujesz, bo nie jesz mięsa!", w szczególności jeśli tą chorobą będzie anemia.

Powodzenia na dalszej drodze do wegetarianizmu! :bye:

Odpowiedz do tematu