Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Książka:-)
Autor Wiadomość
dorota_1988 
Veg Niebanalny
smutasek

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2009-08-15, 20:27   Książka:-)

Jakieś tam przemyślenia nt. jedzenia mięsa a cierpienia zwierząt miałam już wcześniej ale w wieku 12 lat przeczytałam pewną książkę która okazała się być czynnikiem decydującym o przejściu na wegetarianizm... Nie było to bynajmniej nic w stylu "Arki milczenia", ale zwykła książka z gatunku fantasy w której jeden z bohaterów potrafi porozumiewać się z wilkami. :D Zafascynowała mnie chyba możliwość takiej bliskości ze światem zwierząt i doszłam do wniosku, że jedzenie mięsa coś takiego zdecydowanie wyklucza.

Oczywiście nie obyło się bez awantur z rodziną, ale im było ich więcej tym mocniej trzymałam się wegetarianizmu... Jak ktoś mnie do czegoś zmusza to jeszcze bardziej obstaję przy swoim :twisted:

W sumie to chyba dobrze że wtedy miałam takie trochę nie do końca racjonalne powody bo teraz (czyli 9 lat później) przy przechodzeniu na weganizm mimo że mam ich wiele jest mi chyba trudniej niż wtedy... Chyba za mało emocjonalnie do tego podchodzę.

Pozdrawiam! :sloneczko:

yennefer_vengenberg
Pilny Veg

Wysłany: 2009-08-16, 23:28   

Może spróbuj spojrzeć na to w ten sposób: jedzenie komercyjnych produktów odzwierzęcych jest wspieraniem dokładnie tego samego bestialskiego przemysłu katowania zwierząt, jak w przypadku jedzenia mięsa...

Trzymam kciuki, aby udało Ci się przejść na weganizm bezboleśnie :)

CrazyDiamond 
Veg Dojrzały
vegan power^^

Wysłany: 2009-08-19, 20:28   

"Milcząca arka", gwoli ścisłości ;)
Dasz radę! Jak tylu ludziom udało się przejść na weganizm to dlaczego Tobie miałoby nie? Wystarczy kapka silnej woli, no i trzeba się motywować jakoś. Pomyśl ile kasy straci przez Ciebie paskudny mleczno-jajeczny przemysł ;)
Również trzymam kciuki!

Hikikomori 
Ostoja Wiedzy

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2009-08-20, 08:56   

Może pora na kolejną książkę;] Ja przeszłam na weganizm po przeczytaniu "Ochraniać wszelkie życie" P. Kapleau. Czasem potrzeba tylko bodźca, żeby sobie uświadomić, że pora przejść na kolejny etap. Powodzenia;]

tessa18 
Mały Veg
tessa18

Wysłany: 2010-03-08, 21:14   

Duże wrażenie wywarła na mnie książka Marii Grodeckiej "Wegetarianizm".

Odpowiedz do tematu