Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
poczatki sa trudne heh
Autor Wiadomość
Puenta 
Veg Niebanalny
całym sercem

Wysłany: 2010-03-15, 22:14   

heh, ja też jestem właśnie na etapie ogarniania kosmetyków :) zamówiłam sobie trochę z freemana- nie testuje no i vegan, na bio na razie mnie nie stać :-?
a co do reakcji otoczenia, to jestem bardzo mile zaskoczona moim facetem z którym mieszkam ( niestety nawet nie wege :evil: , walczę ;) ). zaakceptował to w 100 % i wspiera, a rodzina daleko więc tylko podczas świąt w sumie, da się przeżyć 8-)

go veg!

Soledad 
Natchniony Veg
Kick Ass - Go Vegan!

Wysłany: 2010-03-16, 20:25   

ja na weganizm przeszłam po 2-3 dniach wegetarianizmu :mrgreen: po prostu jeszcze trochę jogurtów naturalnych miałam w lodówce i nie miałam co z tym zrobić,a mój chłopak by tego nie ruszył. ale nie żałuję,bo po mlecznym kamień w żołądku i problemy z jelitami miałam,a teraz spokój :sloneczko:

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-03-18, 01:43   

Ja się czuję świetnie :mrgreen: Nooo pomijając ostatnie dwa dni bo nie miałam czasu prawie na picie nie wspominając o jedzeniu :lol: Ale to siła wyższa była :lol: A tak to jak teraz sobie tak myślę, to nie wiem po kie licho nie zrobiłam tego wcześniej :roll: Bo weganizm jest pod każdym względem lepszy od wegetarianizmu :mrgreen:

Dzisiaj nawet piłam Heinekena pierwszy chyba raz :lol: bo wegański :twisted:

Soledad 
Natchniony Veg
Kick Ass - Go Vegan!

Wysłany: 2010-03-20, 02:08   

no dla mnie na pewno jest lepszy,bo mleko=rewolucje w bebechach,a poza tym lubię jeść i teraz obżeram się bezkarnie i nie tyję :D

Puenta 
Veg Niebanalny
całym sercem

Wysłany: 2010-03-20, 09:24   

Soledad napisał/a:
lubię jeść i teraz obżeram się bezkarnie i nie tyję :D

DOKŁADNIE! to jest super! jak robiłam wegańską pizze to mój boyfriend na swoją połowę wrzucił żółty ser i oliwek zielonych od groma ( ja nie bo miały w skłądzie kwa mlekowy :evil: ) no i ja spokojnie zjadłam dwa kawałki, czułam się lekko, a on po jednym leżał nieżywy i stękał.... poza tym jak nawet zdarzy mi się podjeść wieczorem to rano nie mam wypukłego brzucha i nie czuję się ociężale jak to ZAWSZE bywało wcześniej. ogólnie mogę powiedzieć, że z początku sama zadawałam sobie pytanie "to co ja teraz będę w ogóle jeść?", jednak wiem już że były to bezpodstawne obawy, bo produktów vegan jest bez liku. obecnie boję się trochę popadnięcia w monotonię, bo czasu mam niewiele na gotowanie, specjalnie wstaję godzinkę wcześniej żeby sobie prowiant na cały dzień przygotować, i tylko kumpela z roku wciąż wybałusza oczy i dziwi się jak ja mam na to wszystko czas...
"Kto chce szuka sposobu.
Kto nie chce szuka powodu." <- i wszystko na ten temat :D

Jutro moja miesięcznica :sloneczko: i zarazem pierwszy dzień wiosny.....
Ostatnio zmieniony przez Puenta 2010-03-20, 09:26, w całości zmieniany 2 razy  

Soledad 
Natchniony Veg
Kick Ass - Go Vegan!

Wysłany: 2010-03-20, 12:55   

hahaha :mrgreen: też robiłam pizzę i też ja zjadłam 2 kawałki, a mój chłopak 1 z mięsem i serem,a ja najadłam się rozmaitych pysznych warzyw :-D"

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-03-20, 16:12   

Narobiłyście mi ochoty na pizze :lol: A muszę poczekać aż pojadę do domu bo inaczej nie mam jak zrobić takiego jedzonka :roll: :lol:

W oliwkach jest kwas mlekowy? :shock: Dobrze wiedzieć bo ostatnio byłam na zakupach i myślałam że brać oliwki czy nie... :roll: Dobrze że posłuchałam intuicji :mrgreen:

Soledad 
Natchniony Veg
Kick Ass - Go Vegan!

Wysłany: 2010-03-20, 20:41   

Wg Wikipedii: "Kwas mlekowy w produktach spożywczych jest wynikiem fermentacji cukrów - laktozy obecnej w mleku, czy fruktozy obecnej w warzywach i owocach."
to chyba nie z mleka ten kwas? :hmmm:

Roach 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2010-03-21, 04:24   

Tak, kwas mlekowy niekoniecznie pochodzi z mleka. Naturalnie powstaje podczas fermentacji warzyw. Nazwa jest nieco myląca... Ludzkie ciało także go produkuje, przecież zawieramy również sporo kwasu cytrynowego, a jednak nie czuje się wcale żółty i kwaśny...
Ostatnio zmieniony przez Roach 2010-03-21, 04:28, w całości zmieniany 1 raz  

Puenta 
Veg Niebanalny
całym sercem

Wysłany: 2010-03-21, 08:59   

Soledad napisał/a:
Wg Wikipedii: "Kwas mlekowy w produktach spożywczych jest wynikiem fermentacji cukrów - laktozy obecnej w mleku, czy fruktozy obecnej w warzywach i owocach."

no właśnie albo albo. ja tam wolę nie ryzykować.

Soledad 
Natchniony Veg
Kick Ass - Go Vegan!

Wysłany: 2010-03-21, 14:51   

no ale jak są oliwki to chyba fermentacja jest w tych oliwkach i stąd ten kwas? przecież mleka nie leją do oliwek :hmmm:

Puenta 
Veg Niebanalny
całym sercem

Wysłany: 2010-03-21, 20:35   

po nich się można wszystkiego spodziewać :evil:
jak mięso bywało w sojowych wędlinach...

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-03-21, 22:20   

Ja to chyba zacznę same owoce i warzywa jeść bo człowiek niczego pewny być nie może :| Jedząc chleb się zastanawiam czy powinnam czy nie... :roll:

No ale nie ma co narzekać, trza ruszyć wyobraźnie :lol: Ja tych sojowych produktów (np. pasztet) jem mało... :-? Bo już wszędzie węszę podstęp... :roll: :lol: :-?

Ale za to zapycham się np. orzechami :twisted: :mrgreen:

Soledad 
Natchniony Veg
Kick Ass - Go Vegan!

Wysłany: 2010-03-21, 23:29   

ja tam i tak nie lubię oliwek, ale wydaje mi się,że są wegańskie.
sojowe dość często jem,ale w małych ilościach. kostkę tofu jem 4 dni :lol:

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-03-22, 17:55   

Ja oliwki lubię, ale jak nie będę miała pewności to nie kupię. :lol:

Kurde orzeszki mi sie skończyły a nie było ich ostatnio w sklepie :( Jedynie jabłka jako przekąskę mam teraz :D lol

Odpowiedz do tematu