Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krzysztof
2010-02-18, 18:05
Dieta dla profesjonalnego sportowca/tancerza jak zacząć?
Autor Wiadomość
Elizeusz 
Ostoja Wiedzy
Elizeusz

Wysłany: 2009-11-12, 08:22   

Ja robie z samej pszenicy. Jezeli chcesz mocz w miecie lub rumianku moze tez byc melisa.

sem_fahs 
Mały Veg

Wysłany: 2009-11-12, 10:47   

Kurcze! Namoczyłem na noc w garnku pszenice, rano odlałem wodę i następnie moczyłem wieczorem a dziś sprawdzam i zonk! Pszenica spleśniała :( i teraz pytanie czy to wina pszenicy czy coś zrobiłem źle ?

Symeon Arizal 
Pilny Veg

Wysłany: 2009-11-12, 18:39   

To zapewne nie pleśń a korzonki boczne ;) Wygląda jak pleśń ale nie pokrywa całych nasion a jedynie korzonki. Ja robię tak : mocze na około 18 godzin, potem daje na sitko i zakrywam talerzykiem i po około 18 godzinach mam młode kiełki.

Elizeusz 
Ostoja Wiedzy
Elizeusz

Wysłany: 2009-11-12, 20:17   

Zrob tak namocz przez noc pszenice w talerzu glebokim. Rano wysyp to z miski na sitko przeplucz woda i odstaw w tym sitku. Teraz co masz robic to jedynie przeplukiwac i bedzie super :) Wiesz nie wiem czy chleb z samej pszenicy bedzie smakowal... mnie smakuje ale dla wiekszosci ludzi nie jest zjadliwy dodaj sobie jakis ziol do niego i bedzie gites. Ja teraz eksperymentuje na maksa wlasnie mocze w soku winogronowym ziarno hehe ciekawe co z tego wyjdzie. Te vo mocze w rumianku sa super jeszcze sprawdze z mieta i melisa puzniej moze dzika roza jak skoncze kesperymenty podziele sie spoztrzezeniami :) Moczony owies bezluskowy jest super probowaliscie ?? palce lizac. Wiec mozna sprobowac zrobic chleb z kilku rodzajow kielkow pszenica niezle klei w sumie jak siemie lniane do tego owies moze zyto i kto wie jeje !

sem_fahs 
Mały Veg

Wysłany: 2009-11-19, 10:41   

Heja ! :D

Elizeusz, a jakbym robił te chlebki bez kiełkowania, czyli namaczam na noc pszenice i rano wode odlewam, przekrecam przez maszynke ziarna, formuje chlebki, wrzucam na grzejnik i wsio :) Można tak( w sensie czy nie rozwale sobie żołądka;p) ? wiem, że mniejsza wartość niż jakbym skiełkował ale po prostu mi one pleśnieją nie wiedzieć czemu.

Symeon Arizal 
Pilny Veg

Wysłany: 2009-11-19, 19:16   

sem_fahs, a co to za różnica? Troszkę inny smak i mniejsza odżywczość. Jaki to ma cel? Moim sposobem pszenica kiełkuje w 1 dzień (a 1 namaczam), to nie jest dużo czasu.

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2009-11-27, 14:19   

WITAJ Sem_fahs :sloneczko: !!!

Możesz posiłkować się w układaniu swojego jadłospisu książką :" PaleoDieta dla sportowców " oczywiście musisz założyć VEGE filtr na pewne "rewelacje" :slonko2: .

opis:
http://www.mtbnews.pl/content/view/113/49/
tutaj mała recenzja:
http://wloczykij.wordpres...owcow-recenzja/

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:
Ostatnio zmieniony przez krzysztof 2009-11-27, 14:19, w całości zmieniany 1 raz  

sem_fahs 
Mały Veg

Wysłany: 2009-11-30, 16:55   

hehe vege filtr ;)

dzięki dzięki za informację. Może kiedyś do niej zajrzę ;) Póki co jestem zainspirowany ayurvedą i będę żywić się zgodnie z jej "systemem". Zobaczymy co z tego wyjdzie, zresztą narazie muszę pozbyć się pasożytów i grzybów ze swego ciała i dopiero wtedy będę "czuć" i asymilować w 100% pożywienie. Jedno wiem na pewno - moje ciało jest przystosowane do bycia weganinem, psychicznie też jestem chyba gotów chociaż czasami jeszcze stare przyzwyczajenia odzywają się i atakują mój umysł ale zdrowie jest najważniejsze i wiem, że po jakimś czasie nie bedę już mieć ochoty na toco kiedyś jadłem :)

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2009-12-13, 11:32   

WITAJ Sem_fahs :sloneczko:

Tak jak piszesz - już wiele razy na forum było powiedziane : "The final judge is our organism "

stąd też coś " wyciągniesz" dla siebie:
http://www.surawka.republika.pl/Ayurveda1.htm

Elizeusz 
Ostoja Wiedzy
Elizeusz

Wysłany: 2009-12-13, 19:13   

Witaj Sem!

Tak mozesz tak zrobic z pszenica po takim czasie nie bedzie juz w niej inhibitorow enzymowych.( sprobuj tak: noc moczysz odlewasz wode i odstawiasz na dzien jedynie je plukajac i masz juz gotowe na wieczor ) Ja czesto tak robie. Po drugie im mniejsze kielki tym wiecej jest wszytskiego co jest w ziarnie, a gdy kielki sa wieksze to juz bardziej klasyfikuje sie jako warzywo. Dlatego ja przewaznie gdy sa malutenkie moze nawet milimetrowe kielki juz je palaszuje.

Mozesz dodac soku z cytryny lub kwasku cytrynowego. Wtedy trawienie jest jeszcze lepsze.

Pozdrawiam!

sem_fahs 
Mały Veg

Wysłany: 2009-12-16, 22:36   

WIelkie dzięki wam wszystkim ;D

Krzysztofie Ayurweda rządzi! praktycznie wszystko z jej zaleceń sprawdza się u mnie także
super :)
Elizeusz czyli mogę już sobie zszamać tą kiełkująca pszenicę? tak na "surowo" (w sensie nie robienia z nich chlebków).

EastWDZ 
Pilny Veg

Wysłany: 2009-12-17, 16:28   Sport

Witam...
Mam taki maly problem, mianowicie jestem sportowcem(Rugby7) i chce przejsc na vitarianizm. Moze na poczatek nie taki pelny, bo chleb ciemny zamierzam jesc i gotowane od swietnie, ale moim problemem jest to czy na takiej diecie mozna trenowac bez obaw?
Wiem ze sa lekkoatleci vitarianie, ale w rugby trzeba troche sily(mimo ze jestem skrzydlowym)...
Jak tak to prosze o jakies drobne rady jak mieszac owoce i warzywa, w co sie zaopatrzyc by przygotowac posilek, jak jecie warzywa straczkowe takie jak soczewica o czy w ogole je jecie, itp....
Ogolnie do tej pory bylem na owowegetarianizmie, a surowe jem od poczatku tego tegodnia i zalezy mi na tym by tak zostalo...
Z gory dziekuje za udzielone rady i odpowiedzi...

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2009-12-17, 16:48   

WITAJ EastWDZ :sloneczko: !!!

możesz zerknac tutaj - linki dot. wit. i sportu
http://www.forumveg.pl/to...t4482.htm#71125

tutaj jest wywiad z R . Blackman - byłym zawodnikiem rugby - frutarianin :
http://mangodurian.blogsp...-2-richard.html
http://www.naturalnews.co...ian_health.html

tutaj opowiada o sobie:
http://www.care2.com/c2c/...l?pid=961636071

EastWDZ 
Pilny Veg

Wysłany: 2009-12-17, 17:33   

krzysztof, dziekuje za informacje o sporcie...

Moge jeszcze dostac informacje o ziemniaki, kasze, ryz, soje, groch i inne warzywa straczkowe-jak je przygotowujecie???

Elizeusz 
Ostoja Wiedzy
Elizeusz

Wysłany: 2009-12-18, 17:23   

Witaj !!

Straczkowe sa swietne. Sam duzo trenuje i gdy wzbogacilem swoj jadlospis o soczewice oraz soje i inne zauwazylem swietne wyniki i w przybieraniu masy miesniowej jak i w wydolnosci.

Przygotowanie nie jest trudne. Namaczasz ziarno naprzyklad soczewice na noc, rano zlewasz wode, wkladasz ziarno do sitka i przeplukujesz do nastepnego ranka bedziesz mial juz male kielki i gotowe ziarno do spozycia. Soja tak samo, roznica taka ze dluzej sie znia nalezy bawic by puscila kielki. Polecam rowniez ciecierzyce ma super smak jak dla mnie oraz groszek zielony.

Dodaj moczone zboza jak pszenica, owies, gryka. Do kazdego posilku dodaj niewielka ilosc orzechow naprzyklad 3 lub 4 brazylijskie, ktore sa swietnym zrodlem aminokwasow siarkowych.

Mozesz posilki skrapiac sokiem z cytryny lub kwaskiem cytrynowym co ulatwia trawienie.

Pamietaj o sezamie i siemieniu lanianym dzieki ktrym dostarczysz omega 3 oraz omega 6.

Wazna jest witamina b12 wiec zakup odpowiednie suplementy nie zapominaj o beta karotenie ( marchewka, dynia , owoce dzikiej rozy). Witamina D. Jezeli trenujesz na zewnatrz tak jak ja to robie nie ma problemu a jak nie czytalem ze naswietlanie grzybow powoduje wydzielanie tej witaminy moze Jedrek napisze co i jak.

Tak samo pamietaj o jodzie dodawaj go do swoich potraw i wszystko powinno byc ok jeje!

Pozdrawiam!

[ Dodano: 2009-12-18, 17:28 ]
Ziemniaki jakie mozna spozywac na surowo to sa te slodkie odmiany o ile sie nie myle bataty.

Ryz mozesz rowniez skielkowac i zmielic w maszynce do miesa odpowiednio przyprawic i zjesc. Choc z ryzem na surowo szalu nie ma smak taki nijaki. Za jakis czas pojawi sie specjalna odmiana ktora jest gotowa do spozycia odrazu po moczeniu bylo o tym na forum wiec poszperaj napewno znajdziesz.

Nie wszystkie straczkowe mozesz szamac, naprzyklad bob czy fasola jasiek nawet po moczeniu nie nadadza sie do tego niestety. Jednak takie swieze prosto z krzakow jak najbardziej. Polecam jadlem i sa wysmienite :)

To chyba tyle na razie jak cos pytaj smialo jeje !

Odpowiedz do tematu