Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Święta rzeźnia
Autor Wiadomość
taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2009-11-06, 12:25   Święta rzeźnia

Cytat:
Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. dyw. Tadeusz Płoski 27 czerwca 2007 roku poświecił Zakłady Mięsne HERMAN w Kielnarowej koło Rzeszowa. Po modlitwie poświecenia odmówionej w Sali konferencyjnej Biskup przeszedł przez zakład kropiąc wodą święconą poszczególne pomieszczenia zakładu. Zakład HERMAN został odbudowany po ubiegłorocznym pożarze, który zniszczył większą cześć zakładu. Pracownicy zakładu z wielką ofiarnością włączyli się w odbudowę zakładu. Biskup poświęcić także gabinety Przewodniczącego Rady Nadzorczej Janusza Fiejdasza i jego zastępcy Sławomira Ruszela.
W poświęceniu zakładu wzięli udział m.in. ks. prał. kmdr Leon Szot – kanclerz Kurii Polowej WP, wikariusz biskupi ds. pomocy charytatywnej w Ordynariacie Polowym WP ks. prał. płk Robert Mokrzycki, ks. kan. Stanisław Rydzik – proboszcz z Boguchwały, gen. Kazimierz Gilarski – dowódca Garnizonu Warszawa, i inni.
Zakłady Mięsne HERMAN powstały w styczni 1996 roku i są obecnie Spółką Akcyjną. Są one w chwili obecnej jednym z najważniejszych pracodawców w rejonie rzeszowszczyzny zatrudniając około 350 osób. Codziennie bramy zakładu opuszcza 30 ton wyrobów mięsnych, ponad 120 różnorodnych produktów dociera o 400 niezależnych odbiorców nie tylko z rejonów Podkarpacia, ale i całej Polski. Oprócz odbiorców zewnętrznych ZM Herman posiadają sieć ponad 50 sklepów firmowych na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i śląskiego. Zakład otrzymał wiele medali i nagród za swoje wyroby. We wrześniu 2006 roku Zakłady Mięsne Herman zostały wyróżnione „Certyfikatem Najwyższa Jakość” za najwyższą jakość produkcji szerokiego asortymentu przetworów mięsnych i wędliniarskich opartej na najnowszych technologiach i metodach zarządzania jakością – przyznany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością.

Źródło: http://www.ordynariat.wp.mil.pl/pl/173_3690.html

A teraz przykład Modlitwy Poświęcenia:

Boże, Panie całego wszechświata. Ty poddałeś stworzenie z jego siłami i mocami pod panowanie człowieka. Ty kazałeś człowiekowi panować nad całą przyrodą i pracować w pocie czoła. Ale Ty także uświęciłeś jego pracę Swoim błogosławieństwem. Dziękujemy Ci za każdy zakład pracę, za miejsce pracy i za ten zakład i miejsce prace, które dziś oddajemy do użytku. Prosimy Cię przeto o błogosławieństwo dla tego miejsca i dla wszystkich, którzy tu pracować będą. Rozpostrzyj Swoje ręce i zlej Swoje błogosławieństwo nad tym miejscem i nad wszystkimi, którzy tu pracować będą. Strzeż ich od wypadków i nieszczęść. Udziel im pełnego zadowolenia i radości z tego miejsca pracy.

„Niech spocznie na nas łaska Twa, Panie i Boże nasz, a dzieło rąk naszych utwierdzaj wśród nas! Tak, utwierdź dzieło rąk naszych!”. I wysłuchaj nas przez Jezusa Chrystusa, naszego Pana.

:evil: :evil: :evil:

albo (i tu wytłumaczenia dlaczego ludzie lubią jeść mięso ;) ):

Panie Boże, drogi nasz Ojcze niebiański. Dziękujemy Ci, że dozwoliłeś nam pod Twoim błogosławieństwem i opieką dokończyć budowy tego miejsca. Prosimy Cię, strzeż nadal to, co wznieśliśmy na tym miejscu, aby służyło wielu ludziom ku błogosławieństwu i radości. Spraw, aby wszyscy ludzie, którzy tu wchodzić i wychodzić będą zachowali pokój pomiędzy sobą. Prosimy Cię o to w imieniu Chrystusa Jezusa, Pana naszego.

źródło: http://209.85.135.132/sea...l&ct=clnk&gl=pl

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2009-11-06, 12:49   

taffit napisał/a:
Spraw, aby wszyscy ludzie, którzy tu wchodzić i wychodzić będą zachowali pokój pomiędzy sobą

i zdrowie psychiczne :evil:
pan biskup najwyraźniej nie ma zielonego pojęcia o pracy w takim miejscu i o tym, co ona robi z ludźmi - abstrahując już od kwestii etycznych.
no ale wielu ludzi jego profesji nie ma najmniejszego pojęcia o prawdziwym życiu i rzeczywistości w ogóle, więc co się dziwić :-?

Sklep Sail and Rock, aplinus, campus, plecaki, śpiwory, namioty

Alternatywa – cudna sprawa- można zaprzeczyć wszystkiemu; bierzesz zwykła, nudną rzecz, jak medycynę, naukę, czy edukację i tworzysz alternatywę, gdzie wszystko jest odwrotnie; normalna medycyna opiera się na badaniach, alternatywna na zgadywankach, przeczuciach i wewnętrznym głosie. To takie duchowe...

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2009-11-06, 13:20   

Utwierdziłam się tylko w decyzji o apostazji ;)

Połykaj z Surri

anomaly 
Ostoja Wiedzy
TGaP

Wysłany: 2009-11-06, 14:54   

Surri napisał/a:
Utwierdziłam się tylko w decyzji o apostazji

Ja się z tą apostazją wybieram jak sójka za morze. Od dwóch lat już nad nią myślę.
Dobra, dałem przecież sobie przyrzeczenie noworoczne, że w tym roku dokonam apostazji lub przejdę na weganizm i zamierzam go dotrzymać.

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2009-11-06, 14:58   

anomaly napisał/a:
Dobra, dałem przecież sobie przyrzeczenie noworoczne, że w tym roku dokonam apostazji lub przejdę na weganizm i zamierzam go dotrzymać.

Jak szaleć to szaleć, wykreśl ,,albo" :mrgreen:

Połykaj z Surri

anomaly 
Ostoja Wiedzy
TGaP

Wysłany: 2009-11-06, 15:00   

Tablica prawdy dla alternatywy (0 - oznacza zdanie fałszywe, 1 - zdanie prawdziwe):
p q qvp
0 0 0
0 1 1
1 0 1
1 1 1
:mówięci:
Ostatnio zmieniony przez anomaly 2009-11-06, 15:01, w całości zmieniany 1 raz  

seler
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-06, 17:55   Świeta rzeźnia

post usunięty ze względu na złamanie regulaminu i drastyczne zaniżanie poziomu forum
Ostatnio zmieniony przez sylwia 2009-11-06, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  

Rob 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2009-11-06, 21:24   

Chyba biskup nie przemyślał do końca sprawy i tego co mówi. Zniesmaczyło mnie to błogosławieństwo. :-?

seler
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-06, 23:10   Świeta rzeźnia

recydywa
Ostatnio zmieniony przez sylwia 2009-11-09, 11:56, w całości zmieniany 1 raz  

Clavica Vile 
Natchniony Veg
Mistrzyni Onomatopei

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2009-11-10, 09:15   

Z tego co pamiętam to któryś tam obóz koncentracyjny też był "pobłogosławiony". Grunt to uniwersalność ;)

seler
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-11, 01:07   Święta rzeźnia

niniejszym,
przepraszam za dolnosłowie i inne wujgalanteryzmy poobrażanych ewentualnie forumowiczów
i za poobniżanie poziomego forum,
no cóż,
wyrwało mi się, za co nie przepraszam jego emjaknędzy, [sorka] – jego emanacji polowej
biskupa pobogosławnego ONcznika z niejakim bogiem JaHeave [JaMam],
mówiąc górnolotnie
mam w [....] to, żem
recydywa, chociaż
wolę potok szczerych niecenzuralnych słów ocenzurowanych
niźli
wodospad obłudnych frazesów okadzonych fałszem, skropionych świętą nikczemnością -
ale z gustami się nie dyskutuje – wszak to nie konkurs piękności był, jeno rzeźnia nr 666
i jakieś mięcho poleci...ało

pozdrawiam – seler pełnokrwisty
:oops:

małe sprostowanie [albo skrzywienie]
ponieważ kaczka dziennikarska naniosła mi błota i narobiła w zdaniu
cytuję: z niejakim bogiem JaHeave [JaMam]
które winno brzmieć nie inaczej tylko
cytuję: z niejakim bogiem JaHowgh [co po indiańsku znaczy - Ja Skończyłem, a teraz róbta co chceta]
:tupie:
Ostatnio zmieniony przez seler 2009-11-11, 01:48, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu