Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdjecia przed i po
Autor Wiadomość
krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2010-03-17, 09:49   

WITAJ Aisha :sloneczko: !!!

No to mamy 16 - letnią żyletę....

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:

Aisha 
Ostoja Wiedzy
The Power of Yoga

Wysłany: 2010-03-17, 19:57   

krzysztof napisał/a:
WITAJ Aisha :sloneczko: !!!

No to mamy 16 - letnią żyletę....

zardzewiałą :D

Greeneeye 
Mały Veg
jestem witarianką :)

Wysłany: 2010-03-29, 08:56   Re: Zdjecia przed i po

rawgosia napisał/a:
Prosze podziel sie, zainspiruj.

A oto kilka moich.

Przed:

Rok 2003, 39 lat, totalnie zmeczona

Po:
Rok 2004, 40 lat, czuje sie o niebo lepiej
Rok 2009, 46 lat, opowiadam zaintrygowanym znajomych o moim owocowo-surowkowym trybie zycia

Niesamowita zmiana :) gratuluje :!!- Takie przykładny "zwykłych"ludzi którzy piszą tutaj na forum inspirują najbardziej:)

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2010-05-13, 17:09   Angela Stokes - Utrata wagi poprzez surową dietę

WITAM :sloneczko: !!!

Angela Stokes w CNN News - Utrata wagi poprzez surową dietę - napisy pl
Po dwóch latach surowego wegańskiego odżywiania straciła 72 kg
http://www.youtube.com/watch?v=iF52LHVyeOk

W tym poście jest link , gdzie opisana jest jej historia ( 10 pozycja ):
http://www.forumveg.pl/zd...t5105.htm#82068

Krowa 
Veg Do Potęgi
krowa

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2010-05-14, 08:04   

przepiękna kobieta, i gruba i szczupła, wzroku nie moge oderwać.

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2010-05-14, 19:54   

Odstaw tą trawę krowo.

Połykaj z Surri

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2010-05-18, 10:54   Philip McCluskey - metamorfoza i utrata wagi

WITAM :sloneczko: !!!

Filip zjechał na surowej wegańskiej żywności z ok.181, 5 kg do ok 84kg
Jak straciłem 97.5 kg
http://www.youtube.com/wa...player_embedded

więcej zdjęć - przed i po:
http://www.lovingraw.com/before-after/
szerzej o Filipie :
http://www.lovingraw.com/aboutme/

rawaga 
Pilny Veg

Wysłany: 2010-06-11, 18:17   

Witam
Niektóre fotki na WLkR sa stare niektórzy wygladaj dziś inaczej tzn wrócili do dawnej formy np Shazzie zmieniła tylko kolor włosów i wróciła do starej figury.

Poli 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-06-11, 21:27   

rawaga napisał/a:
Witam
Niektóre fotki na WLkR sa stare niektórzy wygladaj dziś inaczej tzn wrócili do dawnej formy np Shazzie zmieniła tylko kolor włosów i wróciła do starej figury.

Zgadza sie shazzie jest okraglutka ;) , ale nie ma czemu dziwic, jak spozywa glownie tluszcze, na zdjeciach z bliska mozna naprawde ujrzec , ze jej skora ma niezla "wysciole" tluszczowa :mrgreen:

rawaga 
Pilny Veg

Wysłany: 2010-06-12, 16:41   

Poli napisał/a:
rawaga napisał/a:
Witam

Zgadza sie shazzie jest okraglutka ;) , ale nie ma czemu dziwic, jak spozywa glownie tluszcze, na zdjeciach z bliska mozna naprawde ujrzec , ze jej skora ma niezla "wysciole" tluszczowa :mrgreen:

Głeboko wierze że to co robisz do Ciebie wraca kilka lat temu Shazzie wysmiewałam pewna dietetyczke na swoim blogu( dodała jej nazwisko i fotke), że jest gruba i wygląda na chora i wszystko to wróciło do niej. Mam jej książke Detox Your World pomogła mi bardzo, ale czym więcej czytam jej bloga i widze jak wyglada tym bardziej utwierdzam sie, że nie warto za nia podążąć.
POzdrawiam:))

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2010-09-29, 09:07   

WITAM :sloneczko:

Trochę jeszcze o Philipie McCluskey ( było o nim powyżej )
http://www.surawka.republika.pl/ArtrawgN35.htm

Cytat:

Rozmówca z Fairfield stracił 107 kg nadwagi. Odmienił swoje życie na diecie witariańskiej
Autor: Andrew Brophy, Piątek, 27 Sierpień 2010
Tłumaczył: Aleksander Kwiatkowski
Źródło: rawguru.com

Philip McCluskey, autor trzech książek, opowiada o tym, jak pozbył się nadwagi w Catch a Healthy Habit Café przy Unquowa Road, w Fairfield. Kilka lat temu, Philip McCluskey, nie był najzdrowszym człowiekiem. Opowiadał w czwartek wieczorem, w Catch a Healthy Habit Cafe przy ulicy Unquowa Road, ważył kiedyś 200 kg, konsumując od 6000 do 8000 kalorii dziennie, zalewał się potem, po wejściu kilku stopni schodowych. Powiedział, że nie mógł ludziom spojrzeć w oczy ponieważ utracił pewność siebie, a jego waga doprowadzała go do depresji, rozgoryczenia oraz niechęci do dalszego życia. McCluskey powiedział, że bardzo się starał, próbował ponad 30 różnych rodzajów diet, był tuż przed operacją zmniejszania żołądka, gdy zadecydował, że nie podda się tej operacji. McCluskey powiedział „Niemal w ostatniej minucie, coś wewnątrz powiedziało mi: NIE, to nie jest dobre. W zamian za to, McCluskey przeszedł na 100% dietę witariańską, włączając w to mnóstwo sałatek, owoców, warzyw, orzechów oraz nasion, a wyniki były cudowne. Stracił 107 kg nadwagi w ciągu dwóch lat, utrzymał wagę i powiedział, że jest szczęśliwszy i ma więcej energii, jest bardziej pewny siebie.

„Ustanowiłem dla siebie zasadę, że będę starał się jak tylko będę mógł, aby jak najdłużej być na diecie witariańskiej”, to właśnie McCluskey powiedział około 3 tuzinom ludzi, w kafejce przy 39 Unquowa Road, która została otwarta w listopadzie. „Przygotowywałem te gigantyczne sałatki, mało wiedziałem, po kilku miesiącach, stanąłem na wadze i stwierdziłem, że staciłem 22 kg”.

„To było proste, to było łatwe, i rzeczywiście pracuje” powiedział McCluskey. W pierwszym roku, w którym McCluskey stracił 50 kg, nie uprawiał ćwiczeń, zaczął dietę witariańską, w oparciu o spożywanie owoców na śniadanie i obfite sałatki owocowo-warzywne na lunch (posiłek południowy) oraz podwieczorek. W drugim roku, rozpoczął chodzenie po szlakach, eksperymentował z dietą witariańską, włączając w to 100 dniowy okres sokowy, stracił następne 50 kg, a po tym, na koniec jeszcze 7,5 kg.

McCluskey powiedział, że spożywanie na surowo, nie było dla niego trudne, od momentu właściwego nastawienia umysłu. „Doszedłem do punktu, w którym pożywienie, nie było już dłużej priorytetem w moim życiu. Jadałem po to aby żyć, a nie żyć po to aby jeść”.

Glen Colello, współpracownik kafejki Catch a Healthy Habit Café, powiedział, że spożywanie na surowo, nie jest czymś niezwykłym, jakby się mogło wydawać. „Uwierzycie lub nie, ale społeczność enztuzjastów surowej żywności, to nie kilka osób, ukrytych za skałami. To mnóstwo ludzi i to wszędzie”.

Colello i McCluskey stwierdzili, że ludzie przesadzają z tym, ile białka jest potrzebne w diecie oraz to, że surowe pożywienie dostarcza wystarczającą ilość białka, chociaż niektórzy mogą używać suplementów białkowych, jeżeli czują taką potrzebę.

McCluskey powiedział, cytuję: „jadając z rodziną, nastawali na mnie i to wielokrotnie, nie pamiętam już ile razy. Pozwoliłem im na utrzymywanie własnego zdania i robiłem swoje, po pewnym czasie, stwierdzili: a ty jeszcze nie umarłeś”.

Colello powiedział, że dieta składająca się z 5-10% białka, jest wystarczająca, chociaż dodał, że najważniejsze jest to, jak dobrze organizm wchłania białka. McCluskey powiedział, że białko dostarcza poprzez spożywanie moczonych orzechów, podkiełkowanych nasion oraz spirulinę, i po sprawie.

McCluskey oznajmił, że przejście na 100% dietę witariańską, od razu było zbyt ekstremalne, ale sam jestem ekstremalnym facetem. Powiedział również, że dostroił umysł z ciałem i nie było żadnego zniechęcenia, gdy dotarł do stabilnej wagi, tracąc początkowo 42 kg. Cytuję: „Powiedziałem sobie, że zamierzam uhonorować tą przestrzeń dla siebie. Nie ma pośpiechu. Wszystko co mam zamiar zrobić to oddać honor przestrzeni, w jakiej się znajduję”. Dodając, że zacznie ponownie tracić wagę, w następnych trzech miesiącach.

McCluskey oznajmił, że wierzy w pozytywne afirmacje i wizualizacje oraz to, że może sobie zobrazować siebie samego, jako szczuplejszego, zdrowszego i wyprostowanego, zamiast uzdrawiać siebie poprzez żywność, gdy był w stresie lub cały w emocjach. Powiedział, cytuję: „ Zacząłem zwracać uwagę na wszelkie pozytywne, wspaniałe odczucia wtedy gdy te wszystkie odczucia nadchodziły”.

McCluskey powiedział, że zazwyczaj jadał ciężkie pokarmy, typu pizza i calzones (rodzaj zapiekanki, potrawa z kuchni Chilijskiej), aby zmniejszyć negatywne emocje, był ukierunkowywany przez żywność”. Powiedział, że poczuł „niesamowite uwolnienie emocji” gdy był na 100 dniowym okresie sokowym i nie mógł już dłużej obniżać swych negatywnych emocji, poprzez żywność. Powiedział, cytuję: „Były dni gdy patrząc na własne odbicie w lustrze, płakałem, nie wiedząc czemu. Następnie zdałem sobie sprawę, że to nie ma znaczenia. Po prostu, potrzebowałem tego aby to wszystko ze mnie wyszło, uwolniło się”.

McCluskey stwierdził, że było to bardzo ważne aby podjadać w okresie, gdy ludzie czują emocjonalny dołek, zatem podjadał awokado, orzechy i sucharki, nadziewane siemieniem lnianym, które sam robił. Powiedział, cytuję: „jeżeli nie można znaleźć pięciu rzeczy, które się robi, jeżeli czujesz się niewiadomo jak... To zawsze jest to przeze mnie przygotowywane, aby zawsze było w potrzebie”.

McCluskey mówił o różnych korzyściach, poza korzyściami fizycznymi, które nadeszły wraz z dużym spadkiem wagi, chodzi też o więzi pomiędzy ciałem a umysłem. Powiedział, cytuję: „moja duchowość uległa zmianie, moje relacje z innymi ludźmi zmieniły się. Byłem w stanie spojrzeć ludziom prosto w oczy, nawiązać więź. Moje relacje z kobietami też uległy zmianie, moje ogólne zadowolenie zmieniło się. Utrata wagi to był tylko efekt uboczny”.

Mark Sosnowski, z Black Rock, powiedział, że stracił 43 kg licząc od lutego, ze 156 kg na 113 kg, będąc na diecie witariańskiej, wszedł w tą dietę jak część wyzwania zdrowotnego w pracy. Powiedział, że znalazł mnóstwo informacji na stronie internetowej McCluskey’go t.j. www.lovingraw.com

oraz uważał utratę nadwagi jak „płatki kwiatowe chryzatem, które są zawsze rozłożone”, poprzez stronkę McCluskey’go oraz kafejkę Catch a Healthy Habit Café, które w.g. niego reprezentowały dwa, tego rodzaju płatki.

Sosnowski powiedział, że próbował diety Atkinsa i innych diet ale nie chciał „tego wszystkiego przeliczać, ważyć to, ważyć tamto”. Podobnie jak McCluskey, Sosnowski stwierdził, że nie miał żadnego doświadczenia z utrzymaniem reżimu dietetycznego, ale stał się bardziej aktywny i miał więcej energii, w miarę jak tracił nadmiary kilogramów.

Sosnowski powiedział, że stracił w pasie 12 cali (ok. 30 cm), założył jeansy, po raz pierwszy od 30 lat. Nadal nosi ten sam pasek, który miał gdy był cięższy, ale sprzączka dochodzi obecnie do połowy paska. Cytuję: „Nadal patrzę w lustro i myślę sobie, co do jasnej Anielci jest?”; życie jest wspaniałe, zadziwiająco wspaniałe”.

Źródło:
http://fairfield.patch.co...e-by-eating-raw

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2012-06-08, 21:57   

WITAM :sloneczko:

rawgosia napisał/a:
Prosze podziel sie, zainspiruj.
A oto kilka moich.
...

70 - letnia Annette Larkins , 27 lat na wegańskiej surowej "karmie": nasiona, orzechy , owoce, warzywa ,kiełki, soki, zioła ,przyprawy ( filmy w linkach )
http://www.odditycentral....-rainwater.html
http://bestraworganic.com...0-yrs-old-vegan

Jej mąż w tym samym wieku, pozostał na konwencjonalnej diecie w oparciu o nabiał, mięso , boryka się z szeregiem chorób, zażywa "lekarstwa" .
Zdjęcie z mężem i "ciekawy komentarz pod nim". :-)

Age ain't nothin' but a number: Amos Larkins says when he walks down the street people think his wife is his daughter because she looks so young

:bye:
Ostatnio zmieniony przez krzysztof 2012-06-08, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  

werty
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2012-07-30, 22:38   

kiedyś odgadnąłem wywiad z białaską też ok70 letnią ,surowej przzez chyba 35 lub wiecej lat , nie wyglądała na swój wiek :shock: ale dokładnie nie pamiętam jak miała na imię i nazwisko

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2012-08-03, 09:48   

Cześć :sloneczko:

Być może odgadłeś jakiś filmik z Mimi Kirk, obecnie 73 letnią surową weganką , ma 40 letni staż vege.( wegetarianka , weganka ) ,a 4-5 letni na surowej w 100%.

jej strona
http://youngonrawfood.com/media-portfolio/#all
blog
http://youngonrawfood.com/blog/
wywiad z Aug 28, 2011
http://www.vegkitchen.com...or-of-live-raw/

:bye:

saxatilia 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2012-08-03, 11:09   

a ja chce wasze zdjęcia :D

Odpowiedz do tematu