Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Równe prawa dla wegan, ateistów i niepijących alkoholu
Autor Wiadomość
Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2010-05-26, 14:48   Równe prawa dla wegan, ateistów i niepijących alkoholu

Równe prawa dla wegan, ludzi odmawiających picia alkoholu oraz ateistów
Equality law to cover vegans, teetotallers and atheists
http://tiny.pl/htd1t

Fragment 1:
Vegans, teetotallers and atheists are to be given the same protection against discrimination as religious groups, under Harriet Harman's controversial new equality laws.
Tłumaczenie:
Weganie, ludzie odmawiający picia alkoholu oraz ateiści otrzymają tą samą ochronę przeciw dyskryminacji jak grupy religijne, wg. Harriet Harman kontrowersyjnego nowego prawa o równości

Fragment 2:
The Equality Bill, masterminded by Labour deputy leader Harriet Harman, is due to come into force this Autumn.
It makes it a legal requirement for public authorities, including schools, to consider the impact of all their policies on minority groups.
Tłumaczenie:
Propozycja o równości, autorstwa zastępcy przewodniczącego Partii Pracy (rządzącej obecnie) Harriet Harman, ma wejść w życie jesienią (2010). Stawia prawne warunki dla publicznych instytucji, włączając w to szkoły, bierze pod uwagę wpływ na wszystkie dotychczasowe kierunki społeczno-polityczne związane z grupami mniejszościowymi.

.....

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO spam
Ostatnio zmieniony przez Jędruś 2010-05-26, 14:50, w całości zmieniany 2 razy  

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2010-05-26, 20:22   

Gdzie taki raj?

Tempeh-Starter 
Łamacz Klawiatur
aktywny zarodnik

Wysłany: 2010-05-26, 21:03   

nie bardzo wyobrażam sobie jak mogą być dyskryminowani veganie i nie pijący

ateiści to sobie wyobrażam,
nie mogą swobodnie wyrażać swoich poglądów, muszą to robić nie swobodnie, w sposób kontrolowany i ograniczony za równo pod względem formy jak i treści wypowiedzi gdyż mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej za tzw. urażenie czyichś uczuć religijnych
jest to podręcznikowy przykład dyskryminacji

teraz tak sobie myślę że i veganie i niepijący mogą się załapać

- np. muszę oglądać gigantyczne billboardy Tesco z lśniącą wilgotną karkówką "tylko 8,99 kg" albo mogę być nagabywany w miejscu publicznym przez AMBASADORKI BOLSA nakłaniające do picia wódki...

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2010-05-26, 22:15   

Chodzi o to, że te grupy będą mogły dochodzić swoich praw jeśli poczują się dyskryminowane z racji swojej postawy.

Skoro można dyskryminować ze względu na wiek, wygląd zewnętrzny to można i dyskryminować za nie picie wódki czy nie jedzenie kurczaka.

Przy weganizmie dochodzi taki aspekt jak dostęp do odpowiednich potraw w żywieniu zbiorowym w zakładach pracy czy instytucjach publicznych, szkołach etc.

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2010-05-26, 22:38   

taffit napisał/a:
Gdzie taki raj?

To jest Wielka Brytania i Partia Pracy (partia rządząca)

Informację na ten temat najpierw znalazłem w australijskim czasopiśmie: Vegan Voice, poszukałem następnie w necie i podałem.
Myślałem najpierw, że to już jest znane, i będę dublował wątki.

Podam to też na forum Empatia.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO spam

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-05-27, 19:02   

Za sprawą tego artykułu zaczęłam się zastanawiać czy na stałe nie wyjechać z Polski... :roll: Bo normalnie tutaj jest masakra pod tym względem. W sumie reakcja innych, komentarze itd. denerwują mnie ale nic poza tym to jednak fajnie byłoby żyć w kraju w którym nie patrzą sie na ciebie jak na debila. A do tego jeszcze ateistką jestem. :megapolew: :mrgreen: :megapolew:

Także raj byłby dla mnie. :lol:

W Polsce to chyba nigdy tak nie będzie. :( W końcu skoro w tym kraju trudno jest wyegzekwować prawne odejście od religii które mam gwarantowanie w Konstytucji to co to mówić o takich sprawach... :roll: :|

Smoczyca 
NieVeg
Bloody Murderer

Wysłany: 2010-05-27, 21:28   

W sumie niby dobry pomysł, z tym, żeby szykanowanie za dietę również było karalne, chociaż to trochę już wszystko robi się absurdalne. Prawo sobie, a życie sobie, niestety.

aśkaeddie - a co, miałaś jakieś problemy z apostazją?

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-05-28, 09:57   

Smoczyca napisał/a:

Byłam rok temu u księdza to taki monolog walnął że mało co z krzesła nie spadłam nie wspominając że miała ochotę zatłuc go na miejscu. :| Teraz w lipcu pójdę bo baardzo rzadko jestem w domu... I musi mi podpisać, jak nie to piszę do arcybiskupa czy kogoś tam innego komu podlegają. :|

Tempeh-Starter 
Łamacz Klawiatur
aktywny zarodnik

Wysłany: 2010-05-28, 13:53   

też apostazja chodzi po głowie od jakiegoś czasu,
początkowo jako - od zawsze niewierzącemu - było mi kompletnie wszystko jedno czy i z jaką religią związane jest (gdzieś tam w jakiś archiwach) moje nazwisko
ale faktycznie coraz bardziej nie chcę by było
mam znajomych już po wiec jest się gdzie dopytać (co i jak formalnie i prawnie)

va
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-28, 14:32   

aśkaeddie napisał/a:
Smoczyca napisał/a:

Byłam rok temu u księdza to taki monolog walnął że mało co z krzesła nie spadłam nie wspominając że miała ochotę zatłuc go na miejscu. :| Teraz w lipcu pójdę bo baardzo rzadko jestem w domu... I musi mi podpisać, jak nie to piszę do arcybiskupa czy kogoś tam innego komu podlegają. :|

Idz od razu z 2 pelnoletnimi swiadkami bo bez nich on NIC nie podpisze.

ArturG 
Veg Niebanalny
poison free

Wysłany: 2010-05-28, 16:48   

ja tam jestem w 100% abstynentem, w 100% ateistą i w 100% weganinem i jakoś problemów z tym nigdy nie miałem, w sytuacji gdy ktoś chce mi czymś dowalić, ja go obsypuję milionem argumentów przemawiających za moją postawą których nie jest w stanie obalić, rozmowa się kończy, ot tyle
a w sytuacjach gdy ktoś jest zbyt ograniczony aby to zrozumieć to już jego sprawa, widocznie takim musi umrzeć skoro takim się urodził :mrgreen:

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2010-05-28, 17:18   

WITAM :sloneczko: !!!

Czasami zdarzają się wypadki i można znaleźć się w szpitalu , wtedy wegańskie jedzonko byłoby wielce przydatne - a tak nici - ew. same ziemniaki plus surówka ale i tak z roztopionym smalcem - pozostaje dobra rodzina

Tempeh-Starter - coś o apostazji
http://www.apostazja.pl/
wzór aktu apostazji do pobrania:
http://www.faktyimity.pl/...ja/Default.aspx

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-05-28, 17:34   

Taaa ja poszłam to miałam wydrukowane wszystko, ale spoko w lipcu to załatwię chociaż przyznam szczerze że ten stary dziad pewnie mi nie podpisze ale za pierwszym razem ma takie prawo z tego co ludziska na forum apostazji mówili, a że to mój drugi raz będzie to jak nie podpisze to ja mu taki list wyślę to archidiecezji że sie dziadowi odechce. :roll: :lol: Bo moje nerwy sa dla mnie ważne i nie pozwolę aby jakiś ksiądz łamał moje prawa.

I znowu mi ciśnienie podskoczyło :| Sama myśl o tym doprowadza mnie do nerwicy.

Ostatnio zmieniony przez aśkaeddie 2010-05-28, 17:35, w całości zmieniany 1 raz  

raman 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2010-05-28, 20:03   

weganizm 99% (nigdy nie wiadomo, a czasem świadomie coś z półki dla wegetarian nadgryzę- ukłon w stronę ludzkości robię, by braci mniejszych ortodoksją zbytnią nie zrażać)
ateizm 99% (choć w gruncie rzeczy to chyba bardziej nihilizm. ateista wierzy, że nie ma boga, a mi to generalnie loto. z księżmi żyję w zgodzie. póki mi nikt nawrócenia pod nos nie podtyka, ofensywnie walczyć nie zamierzam. zwyczajnie czasu szkoda. wszystko wg zasady, że im bardziej z czymś walczysz, tym bardziej z tym się wiążesz.)
abstynent 99% (regularnie piję tylko piwo i raz od czasu wino czerwone dla krwi jakości poprawy)

post zmieniany cztery razy :) żeby kogoś nie urazić określeniem niepotrzebnie użytym w kontekście z lekka złośliwym, czy ironizującym, a pamiętać trzeba, że dla wielu fajnych ludzi wiara jest okay, więc tolerujmy się nawzajem. piękną wiarą byłaby właśnie tolerancja. hej!

edit po raz piąty :D jak tak patrzę na poprzednie wątki, to znów zostaje mi przyjąć postawę nadwornego katola ;)

a więc bracia i siostry bez niepotrzebnego zacietrzewienia żyje się zdecydowanie lżej, a poziom nazywania kogoś dziadem... ktoś w tym kraju już chyba stosował tego typu praktyki... no i najważniejsze!

czego do cholery chcecie od alkoholu?

:piwo:
But they are sure coming slow.
Ostatnio zmieniony przez raman 2010-05-28, 20:22, w całości zmieniany 5 razy  

sincerity
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2010-05-29, 17:48   

Tempeh-Starter napisał/a:
było mi kompletnie wszystko jedno czy i z jaką religią związane jest (gdzieś tam w jakiś archiwach) moje nazwisko
Rozumiem taką postawę. I niestety rozumiem, że z takich statystyk biorą się później przerażające pomysły dnia wolnego 6. stycznia.. Państwo wyznaniowe odcinek 6597.

raman napisał/a:

abstynent 99% (regularnie piję tylko piwo i raz od czasu wino czerwone dla krwi jakości poprawy)
Jestem 99% dziewicą, seks tylko w pierwsze wtorki, środy i piątki miesiąca, czasem niedziele dla poprawy kondycji ;) (oczywiście żart i nieuprawniona analogia)
99% abstynencji to by dla mnie było zjedzenie raz na długi kawał czasu czekoladki z dodatkiem alkoholu (w sensie kukułka ze spirytusem w składzie, nie wiśnie w likierze). Ale oczywiście to moja opinia.

A jeśli nie rozumiecie jak można być dyskryminowanym za niepicie, to kurczę macie niesamowitego farta przebywania w wyjątkowo nienachalnym i nie patrzącym krzywo na takie "fanaberie" towarzystwie. No chyba że zawsze pijecie albo z pijącym towarzystwem nie przebywacie na jednej imprezie. Edit: lub macie dobrą wymówkę - auto, antybiotyk, itp.

Tak rozważając religie, ateizmy itp. Jeżeli obraża ktoś moje uczucia religijne to mogę się powołać na odpowiedni przepis. A jeżeli coś obraża mój intelekt czy chociażby minimum rozsądku? Dlaczego nie można zaskarżyć czyjegoś wpierania głupot, braku otwartości na informacje. Jeśli mądrość jest dla mnie podstawowym wyznaniem, to głupota obraża moje uczucia religijne 8-)

Ostatnio zmieniony przez sincerity 2010-05-29, 17:50, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu