Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kanibalizm
Autor Wiadomość
tiger 
Veg przez duże V

Wysłany: 2010-07-20, 00:37   

na głupotę i ciemnotę nie ma rady.....nawet edukacja tu nic nie da

fuckthesystem
świerzak

Wysłany: 2010-12-12, 18:24   

nie pamietam dokladnie gdzie (żeby nie skłamać) ale ludzie, ktorzy jedli ludzkie mięso porównali jego smak do wieprzowiny. Przy czym argument- "po to Bóg stworzył zwierzęta, żeby je jeść" jest jednym z najgorszych jakie w życu słyszałam.

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2010-12-12, 18:51   

WITAM :sloneczko:

Odpowiednio przyrządzonym posiłkom z ludzkich płodów a nawet dzieci "przypisuje" się w Chinach specyficzne własności

szerzej
http://theseoultimes.com/...ad.php?idx=7333

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2010-12-13, 18:46   

Kanibalizm często ma podłoże seksualne i emocjonalne.

Echem takiego kanibalizmu mogą być w naszych czasach częste zwroty typu "zjem cię!" kierowane najczęściej do najbliższej osoby, czy to będzie jakiś bobas z rodziny czy kochanek/kochanka.

Nie wspominając już o różnych spontanicznych ugryzieniach :lol:

Asiu 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2010-12-13, 19:50   

Miłe zwroty nabrały nagle przerażającego wydźwięku.
Teraz czułe "zjem cię" już zawsze będzie mi się kojarzyło z Lecterem :shock: i powyższym obrazkiem :paw:

sincerity
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2010-12-13, 19:55   

Mam cię, zjem cię, obedrę cię ze skóry. ;)

Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2011-06-19, 17:45   

Cóż, nie widzę nic gorszącego w kanibalizmie. Jeśli przyszły pokarm zgodzi się zostać skonsumowanym, oczywiście. Chyba lepiej wykarmić truchłem biednego niż robaki, co?

Wolniewicz kiedyś proponował, żeby wysyłać ludzkie mięso Afrykańczykom. Nie wiem, czy mówił serio. Niemniej to niegłupie wyjście. Ja bym się zgodził oddać swoje doczesne szczątki zdychającej z głodu Murzynce. Dobry uczynek przecież. Altruizm zza grobu. Miałbym w imię bezsensownego kulturowego tabu skazać człowieka na głodową śmierć?

Czy życie ludzkie nie jest ważniejsze od tabu?

Tantra 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2011-06-19, 19:50   

Tomasz Makrela napisał/a:
Ja bym się zgodził oddać swoje doczesne szczątki zdychającej z głodu Murzynce

A czemu akurat Murzynce? :mrgreen:
Nie, no ale to już zahacza o padlinożerstwo... Bo chyba nie dalbyś się zabić w celach konsumpcyjnych..?- rozumiem, że po prostu łaskawie (potencjalnie) pozwalasz zutylizować swoje szczątki w czyichś żołądkach... ;)

[ Dodano: 2011-06-19, 20:51 ]
Tomasz Makrela napisał/a:
Chyba lepiej wykarmić truchłem biednego niż robaki, co?

No, jak by nie było, być może sensowniej... ;)

[ Dodano: 2011-06-19, 20:54 ]
... bo robaki zawsze sobie coś znajdą, a ludzie..? Lubią wybrzydzać... :mrgreen:

Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2011-06-19, 20:31   

Tantra napisał/a:

A czemu akurat Murzynce?

Lubię czekoladki (pewnie zaraz jakiś politpoprawniuch oskarży mnie rasizm, bo jak wiadomo czekolada to wytwór szatana i porównywanie do niej ludzi to prawie jak Holocaust).

Tantra napisał/a:
rozumiem, że po prostu łaskawie (potencjalnie) pozwalasz zutylizować swoje szczątki w czyichś żołądkach

Tak. Oświadczenie woli. "Proszę wykorzystać moje truchełko na cele transplantacyjne, jeśli jednak nie znajdzie się zapotrzebowanie, to czym prędzej odesłać je do jakiejś ładnej Murzynki z Etiopii".

Tantra 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2011-06-19, 20:57   

Cytat:
Tak. Oświadczenie woli. "Proszę wykorzystać moje truchełko na cele transplantacyjne, jeśli jednak nie znajdzie się zapotrzebowanie, to czym prędzej odesłać je do jakiejś ładnej Murzynki z Etiopii".

Zrób takie oświadczenie i noś je w portfelu, ale najpierw wytypuj osobiście adresatkę tej przesyłki :D

Ktosiu 
Veg Dojrzały
weganin

Wysłany: 2011-07-18, 23:41   

Kanibalizm ma różne przyczyny. Najczęściej to tradycja lub fetysz. Słyszał ktoś o kanibalu z Rotenburga? http://pl.wikipedia.org/wiki/Armin_Meiwes

Gdzieś czytałem w jakiejś biografii historię o rodzinie, która na stypie jadła bigos. Mała dziewczynka, wnuczka zmarłego w jakoś tak pokombinowała, że urna jej się rozbiła w kuchni nad garnkiem. Przerażona schowała skorupy pod łóżko. I płakała. Matka zostawiła ją w pokoju i nie wołała bo myślała, ze rozpacza po dziadku. Rodzina zasiadła do stołu. Pod koniec pbiadu dziewczynka wpada, patrzy i krzyczy: zjedliście dziadziusia! :twisted:

Ja chcę być spalony po śmierci. Rozsypać mnie nie będzie można, ale jakby ktoś dodał mnie do bigosu i zjadł to proszę bardzo. Tylko czy wtedy byłby wegański? 8-)

pawel
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-19, 12:36   

Warto wiedziec ze wsrod tzw plemin pierwtnych kanibalizm nigdy nie wynikal z glodu. Powody byly zupenie inne. Np; "chec zlapania duszy" drugiej osoby czy sily (mana) itp. Dklatego nie byl to kanibalizm dzien w dzien. Dobry kanibal pierwatny pocztwal sobie za obowiazek zjedzenie kogos raz do roku.

Tofferina
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-19, 13:24   

Często zjadano także jeńców pojmanych podczas walk plemiennych-ale to właśnie wiąże się z chęcią przejęcia ich duszy, siły...

fuckthesystem napisał/a:
argument- "po to Bóg stworzył zwierzęta, żeby je jeść" jest jednym z najgorszych jakie w życu słyszałam.

a ja słyszałam nieco inny:
,,Jedzenie/zabijanie ryb nie jest złe-nawet Jezus jadł ryby-gdyby to było niemoralne, to by nie jadł..."

Tequilla 
Veg Do Potęgi
wujek dobra rata

Wysłany: 2011-07-20, 15:24   

I wykończył neandertalczyków :)

cat bless you

Felodrema
Veg Dojrzały

Wysłany: 2011-07-20, 21:35   

Dla mnie nie ma różnicy pomiędzy jedzeniem mięsa zwierzęcego i ludzkiego. Obie te rzeczy uważam za nienormalne.

Tofferina napisał/a:
nawet Jezus jadł ryby

Jak dobrze, że Jezus nie jest moim idolem.

Odpowiedz do tematu